Споделена история от Здраве

Вегетарианство
Преди 1 седмица отказах месото и се чувствам по-добре. Отказах го, защото напоследък ми беше все едно такова гадно и отпаднало и си мисля, че е от месото. Сега ми е леко и имам повече енергия. Мисля да започна да се храна само със сурова храна, плодове и зеленчуци и ядки за оптимално здраве. Някой вегетарианец ако може да изкаже мнение по въпроса и да каже как се чувства?

Коментари

1.   Всичко хубаво, но протеини от къде?

2.   Дори ядките не са богати на протеини чак толкова, а и не са най-качествените.

3.   От 15г. не ям месо и се чувствам прекрасно. От време на време пия В12, вземам и други органични витамини.

4.   Чакай, една седмица само е минала, нищо не си видял още, че да казваш, че се чустваш добре. А това да ядеш само плодове и зеленчуци е точно обратното на оптималното здраве. Това е рецепта за създаване на дефицити на всякакви витамини и важни вещества в тялото ти и ще се е въпрос на време да се разболееш. Ще се чустваш отпаднал и летаргичен. Забележи как изглеждаш върлите вегани - слаби, изпити, немощни, с лоша кожа, просто все едно им липсва живота. Човека е ВСЕЯДЕН! Не е хубаво да ядеш само месо, нито само зеленчуци. Трябва да има баланс, това е най-здравословно. Ако толкова не искаш да ядеш месо, поне бъди сигурен, че си набавяш нужните вещества, които губиш, чрез хапчета и витамини.

5.   Единствено трябва да внимаваш с Б12 - чистата веганска диета е много бедна на този витамин. Наблегни на бобовите храни за протеини - боб, леща, нахут, соя. Може да си вземеш някакви мултивитамини с калций и желязо.

Тия глупости, че веганите били слаби, изпити и летаргични не им обръщай внимание. Едно че има топ спортисти в света, които са вегани. Друго, имам приятели вегани - хората изглеждат чудесно и са супер здрави. Едната даже наскоро роди съвсем здраво бебче.

6.   Виж хранителни дието според кръвна група. Единствено тези от група А могат да бъдат вегетарианци без никакви последствия за телата им. Генетична памет, проучи.

7.   От 1996 не ям месо и се чувствам добре. Ако ти е балансирана диетата нищо няма да ти стане без месо.

8.   1, като биолог мога да ти кажа, че протеините (белтъчините) не се срещат само в месото, а в многото други неща, като бобовите култури и яйца например. Автора не е написал, че е строг вегетарианец (веган), а че не яде месо.

9.   8, не знам какъв си, но в боба има 5 гр. протеин на 100 гр., а в месото около 20 в зависимост от вида, при някои стига и до 30. Та колко кофи боб трябва да изядеш, за да си набавиш протеините от една пържола?

10.   Авторе, ако си православен християнин - просто спазвай постите!

Това, че ти е станало по-леко, не е от неяденето на месо! - пиша ти го от опит: примерно преди Великден има Велик пост, който трае 7 седмици и преди това една подготвителна, значи в къщи не ядем месо тогава - 8 седмици и не ни е станало по-леко!
Рождественският пост - също е 40 дни.

Може да ти стане по-леко, ако просто ядеш по-малко, ако си ял повече плодове и зеленчуци - това са си витамини...

Аз пък обичам месо и не мога да си представя да не ям въобще месо. Но ти си решаваш авторе!

11.   Виждам че много хора нищо не знаят по темата но много философстват и дават съвети. Дори не знаят каква е разликата между вегетарианец и веган. Нито някога са пробвали подобен начин на хранене, но иначе всичко знаят. Професори! Аз лично съм вегетарианец от много време, но съм имал периоди в които съм бил изцяло на растителна храна(специлна моя диета). Миналата година бях 3 месеца на такава диета и благодарение на нея кожата ми стана много по-чиста и хубава. Оправиха ми се и гъбичките които прихванах от някъде на пръстите на краката ми а дори не използвах мазила и кремове да ги лекувам. Така че това което е написал номер 4 че веганите имат лоша кожа изобщо не е вярно а е точно обратното. Лоша кожа имат тия дето се тъпчат, пушат, пият и не водят здравословен начин на живот.
Като цяло ползите са много но има и своите недостатъци подобен начин на хранене. Ако успееш да си балансираш диетата така че да нямаш някакви лиспи, няма да имаш никакви проблеми само ползи. А и във вегетарианството има по-дълбок смисъл от това просто да си по-здрав и жизнен, но на някои хора ще им трябва още много време да го разберат.

12.   9, може да си набавиш достатъчно за да живееш, а това може да стане и без пържоли. Колко белтъчини мислиш, че ти е нужно да приемаш на ден, в зависимост от телесното тегло? Около 0, 7-0, 8 гр. на кг. (тоест аз с моите 56-57кг. имам нужда от от около 45 гр. )
И ето, че две яйца, шепа ядки, едно авокадо, малко хляб и паница леща ми оправят необходимостите за деня ;)))

13.   12, да, за оцеляване ще ти стигне този протеин. Но за здравето едва ли.

14.   Вегетарианка съм още от 15 годишна просто защото не обичам месо и се получи по естествен начин. Сега наближавам 25 години. Не съм имала отклонения в изследвания, а си правя от време на време профилактично. Като цяло се чувствам добре и месо въобще не ми липсва.

15.   13, Еми щом за повече от 25 г не съм умряла и изследванията ми са в норма, значи е ок, нали?
Прекомерното тъпчене с белтъчна храна не е необходимо (вкл. с цел блъскане по фитнеси и правене на мускулна маса). Живите скромно, яжте само когато сте гладни и по-малко ( без тъпчене) и всичко ще ви е ок, със или без месо.

16.   Аз отказах месото преди почти 20 години и не съжалявам. Да, трябват протеини, но аз ям кашкавали, сирена, мляко, соя, яйца (рядко, че те ги обичам) и съм си в добро здраве. За една седмица няма как да усетиш траен ефект, а и няма как да живееш само със сурова храна, в един момент ще имаш недостиг на микроелементи и няма да е добре, спри месото, но яж сирена, кашкавали, мляко и задължително пий витамини.

17.   Всезнайкото вегетарианец, разбира се, всичко знае! Той щом от много време не яде месо и вече е просветлен, та на него са му се открили тайните на живота.

Бил съм вегетарианец 12-13 години, от които близо 1 година веган. От начало се чувства едно прочистване на организма, което ще усетите и ще забележите най-вече по тонус, кожа и смъкване на килограми. Очистването се дължи най-вече на лошото месо, което ядем и купуваме от магазина. Това месо е от животни, които се ваксинират многократно, на които им се дават лекарства, включително и такива, които карат животното да наддаде много над нормалните килограми. Това е химия. Тъпчат ги с генномодифицирана храна. Как искате да се чувствате добре след консумация на такова месо? Ако отидеш и си купиш месо от домашно отглеждани животни, няма и да си тровиш организма.

Тука някакви женички се изказват. Една жена, особено ако не работи нищо, а по цял ден виси над компютъра и телефона, може да го кара на боб и леща цял живот. На малко хлебец и листо марулка. Какво искаш ти да почувстваш, ма? Говориш за оцеляване! Кой иска да оцелява в днешно време? Всеки иска да може да се наяде като бял човек, да се чувства сит, нахранен и да може да има сили да работи и спортува! Тя ми говори за оцеляване. Ако искаш ходи в Африка и оцелявай колкото искаш. Друга разправя как някаква родила. Родила е, защото не е била вегетарианка от по-дълго. В юношеството вегетарианството е противопоказно. Особено за децата. Жена вегетарианка щяла да ражда! И какво ще роди по-точно? Един глист! Това ще роди. Болно, нефелно, хилаво и недъгаво дете, което ще се чудиш дали въобще ще се развие като здрав индивид или няма да остане инвалид за цял живот. Има случаи вече на родители вегетарианци и вегани, които не могат да родят и такива, които умъртвиха бебетата си с веганска диета. На децата им трябват млечни храни.

Гледам някакви вегетарианци и вегани, които са супер хилави. И аз съм бил така и съм решил за себе си, че това не е нормално. Не е и здравословно. Един отявлен такъв индивид е Теодор Николов. Достатъчно известен е и всеки може да го види на какво прилича. Скелет! Дори приятелката му е по-едра от него. Смешен е. Може ли скелет да ти е мъж? Че той е безобиден! Даже във всекидневието си без чужда помощ не би могъл да свърши голяма част от по-тежката дейност. Спрямо всички други мъже той е безобиден. Даже спрямо много голяма част и от жените. Може да го видите него и да си помислите дали искате децата ви да са такива? Защото, ако вие сте вегетарианци, детето ви ще е с видимо по-малка костна дебелина и по изпито. То реално трудно би наддало и на килограми. Какви ще са ви поколенията? Някакви като индийците - хърбели. И утре, ако трябва сам да се оправя в живота такъв човек, какво става? Някой само да му скръцне със зъби и той ще се насере.

Че жените са прости и лесно се лъжат, така е, но поне мъжете не позволявайте да съсипвате живота на бъдещите поколения. Много сте се повлияли от "духовните" учения като дъновизма, антропософията, индийските учения и т. н.. От дъновистите един нормален не съм срещнал. Явно толкова струва това учение. Говорите за духовност без да мислите.

18.   от автора: Благодаря за коментарите, но аз започнах пак да ям месо, защото не усетих промяна за тая 1 седмица. Гадното е, че все ми е отпаднало и нямам никакво настроение. Изследвания направих и всичко е в норма. Мамка му от какво може да е?

19.   до автора след коментар 18

Авторе яж повече плодове, мед, може да пробваш и някакви мултивитамини за подсилване на организма, гледай и да си почиваш достатъчно и да се наспиваш.

20.   17 звучиш доста злобно, да не би да стоял без месо дълго време пак и затова да си толкова озлобен. Майтапа на страна. Не се мисля за просветлен, много малко работя по ред причини върху духовното си развитие така че нямам такива виждания за себе си. Просто се дразня на хора които никога не са го пробвали и дават съвети. По отношение на примера който си дал с Теодор Николов (досега не бях чувал за него, сега го видях в интернет) си прав че е слаб. Но аз пък се сещам веднага за Коцето Калки понеже го видях в едно предаване. Той също е вегетарианец и не бих казал че е слаб. Аз също не смятам че съм слаб, затова че не ям месо. Разликата в теглото ми от времето когато ядях месо и сега е 5кг. което е смешно малко. В същото време това че не ям месо изобщо не ми пречи да си вдигам тежести. Правя го и до днес и смятам че това изибщо не ми пречи на силата. Единствено съм съгласен че този начин на хранене определено вталява хората и ако са били слаби преди това ще станат още по-слаби ако станат вегетарианци/вегани и ако естествено не си балансират диетата. А по отношение на духовните учения аз лично смятам че още много хора ще се повлияват от тях защото точно там са истинските божии хора а не тези тук които говорят за Бога а други неща вършат. Много от тях (предимно за йоги се сещам) са работили върху себе си цял живот, постигнали са просветление и са в пряк контакт с Бога, затова предпочитам да слушам техните съвети а не на разни църковни служители които освен да философтват и мъдруват май друго духовно не вършат. В същото време трупат имоти и пари. Така че за в бъдеще според мен ако са умни хората точно към такива учения ще се обърнат защото чрез тях Божието слово може да достигне до нас обикновените хора и могат да получат съвети за духовното си развитие( мое мнение разбира се не карам никой да вярва като мен, но и никой няма право да ми казва аз в какво да вярвам и дали е правилно, мисля че имам глава на раменете си и мога да преценя сам). Все пак е редно да отбележа че има и фалшиви учения но те лесно могат да бъдат разпознати.