Споделена история от Здраве

Какво помага за възпалени черва и подут корем?
Пълна съм 85кг при ръст 160 см и имам възпалени черва и подут корем.
Какво ви помага?

Коментари

1.   Това, което най-много ще помогне, е да отслабнеш и да се отървеш от излишните килограми. Няма вълшебно хапче. Можеш да видиш как ти действа Иритаколин, то е за възпалени черва, но наблегни на здравословния начин на живот, с доста сериозно наднормено тегло си.

2.   Тайната на премахването на подутия корем е:
1. Фибри (зеленчуци, плодове и т. н),
2. Подправката Ким (карминативно действие),
3. вода много (иначе запек),
4. ментови капки при нужда,
5. зелен чай на Ахмант всяка сутрин и
6. лъжица оцет в 100 гр вода всяка вечер
7. Някакво движение, да се раздвижи перисталтиката - подскоци, тичане на място, танци и т. н.

3.   Мъж на 30.

От изведнъж ми се случи, имам някаква язва и отделно заради стресов момент... ми се възпалиха червата вече над 9 месеца. Ходих на доктор, но ефект нямаше.

Та нямам решение. Но съм пил много пробиотици, антибиотици, турски добавки и пробиотици, еспумизани, спазмомени... нищо засега.

4.   Диета, но не временно, а постоянен здравословен начин на хранене. Имаш повече от 40кг свръх тегло, ще ги редуцираш постепенно с много движение или тренировки. Освен това спри глутена и/или млечните, захарта и пакетирани или пържени храни и ще видиш веднага резултата. Погрижи се за себе си, усилия и воля трябват, ще се справиш, успех!

5.   Кафена лъжичка кокосово масло сутрин с кафето/чай/сок.
Това е кандида.

6.   Помага да ядеш разнообразна храна и да спортуваш или поне да ходиш много и да разкараш тая сланина от себе си.

7.   Аз имам (СРЧ) Синдром на раздразнените черва, и аз постоянно имам подут корем, газове, редуват ми се диария и запек и имам чувството за неизпразнени черва. Само, че дето аз съм висок 171 и тежа 70-74 кг и съм мъж. При мен не е много нормално да имам проблеми. Тъй като аз съм в нормата А при теб има доста надмормено тегло ако напишеш в ИБМ калкулатор те слага в "Дебелина клас 1". Щом си стигнала до тук определено си похапваш доста храна и то не каквато трябва, и то в голям излишък. Лично аз успявам да контролирам симптомите донякъде с LowFODMAP диета. ( Главно ям варени и задушени неща, като яйца, чисто месо, ориз чист без много подправки, картофи, сладки картофи) Като цяло съм се лишил от най-големите вкусотии само и само за да мога да съм работоспособен. Защото тези симптоми особено чувството за неизпразненост в червата. Е най-гадно и те разбирам какво ти е. Пробвай и ти една, две седмица lowFODMAP диетата. Виж дали ще ти облекчи симптомите и после лека, полека започвай да добавяш храните от преди една по една. Като правиш следното нещо. Добавяш една храна и се наблюдаваш в следващите три дни дали имаш симптоми, ако не. Значи нея махаш от забранените храни и така нататък. Но наистина обърни внимание и на кг, защото не знам на колко си, но тепърва проблемите ще започват. Наднорменото тегло просто води до много проблеми. Така, че се ориентирай към сваляне. Успех надявам се да съм ти помогнал.

8.   Аз мога да ти кажа какво да направиш и как да си възвърнеш здравето и да слезнеш до нормално тегло, но ти няма да го направиш защото ти липсва разбиране и телесна дисциплина.

9.   Иберогаст, пробиотици

10.   Гастроентерологът какво казва? А иначе си доста затлъстяла, трябва да свалиш килограми и ще се почувстваш по-добре

11.   Много важно за всички!
Имате ли постоянен гастрит или язва веднага си направете тест за Хеликобактер Пилури! НЯМА ЯЗВА от стрес, винаги е в следствие на лекарства от групата НСПВС или заразяване с Хеликобактер!!!
Фекална проба се дава в лаборатория, нищо особено.

Този бактерий (мъжки род!!! микробиолог съм) прави големи поразии по стомашната лигавица и се лекува по схема до пълно оздравяване.

12.   Посети специалист,той ще ти каже какво да взимаш,като лекарства

13.   Пълна отдавна не си. Затлъстяла си.

14.   Номер 4, можеш ли да смяташ?
Не можеш.
Авторката е 160 см висока, 85 кг.
Достатъчно е да отслабнем с 25 кг.
Тя има нужда от съвет, не да си изливаш злобата.
Ако отслабне с 40 кг, колкото казваш че са излишните, ще останат колко? 45 кг.
Ако ти си с тези килограми си под нормата.

15.   Това е на нервна почва/психична основа.
Повече от 20 години съм с този проблем и къде ли не ходих, какво ли не пих и положението няма промяна.
Подложих се на диета 3 месеца само на зеленчуци на пара с цел да се види дали не е от глутен и лактоза. Положението беше същото.
Казват, че при психични проблеми храносмилателната система реагира първа.

16.   Направи си тест за хранителни непоносимости и отстрани непоносимите храни. За един месец свалих 12кг без глад, сама с отстраняване на бякои храни и вече 5-та година не са се върнали обратно.
Има такива тестове в лабораториите на "Геника" и в УМБАЛ "Св. Иван Рилски".