Споделена история от Здраве

ХИВ ОБЩЕСТВО
Здравейте!
Поради стеклите се обстоятеслсва, за съжаление на скоро разбрах, че съм ХИВ позитивен. Аз съм млад мъж, водещ активен начин на живот. Държа на физическото и менталното си здраве.
За неприятната новина разбрах от моята партнъорка, която в момента в който разбира, ме информира. От там заедно се задвижи просеца по терапия и вземане на мерки. Отделно е разследвате за това как и кога се е стигнало до това положение.

Главната идея на това, че се обръщам тук към вас, е защото искам да създам общество, изяло анонимно, използвайки някое от приложенията за комуникация. Знам през какво преминавате и как преобръща живота това. Нито някой го желае, нито някой си е мислил, че ще му се случи, но ето факт е. Групата, ще бъде с идея за емоционлна подкрепа и взаимопомощ. Искам просто да докажа на дамата ми, че живота продължава. Да, удря силно и не предупреждава, но продължава и това да се заровим в една емоционална дупка и да се откажем, не е вариант. Много бих се радвал, ако тази тема я видят доста хора, като нас, осмелят се да пишат и се осъществи идеята ми. Знам колко боли, но не сме сами, нека си помогнем взаимно! Благодаря!

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Поздравления за смелостта и приемането на реалността. Със сигурност не е лесно, променя се всичко, целият ви живот, но с правилно лечение, терапия и отговорен подход, смятам, че ще се справите със ситуацията. Успех и с идеята за взаимопомощ. Психическата и морална подкрепа са от изключителна важност.

2.   Аз пък искам да повдигна въпроса, колко точно "изцяло преобръща живота", особено ако човек е във връзка?

След като започне човек терапия, след 4 до 6 месеца буквално в кръвта му няма нито една вирусна частица. Оттам нататък, имаш да взимаш едно хапче веднъж дневно и на всеки 2 или 3 месеца да отидеш до аптеката да ти дадат кутия с хапчета, безплатно за теб. С жена ти ще си имате здраво бебче, ако решите, можеш да правиш секс без презерватив, ако решиш, и така нататък.

Извинявай, ама аз нямам ХИВ, и сутрин и вечер пия по 5 хапчета, само този месец съм дал триста лева за изследвания, и още не знаят какво ми има и как да ме излекуват. Обективно, аз съм по-зле от теб :)

А иначе, онлайн ресурси има вече от десетилетия и работят по добре от това което си намислил. Свържи се с фондация Айвър или Чекпоинт София и ще намериш подкрепа и съдействие.

3.   С разюздан начин на живот до там се стига!

4.   Стига да си пиеш редовно лекарствата ще си живееш достатъчно дълго колкото и другите хора, в Щатите мъж заразен по рождение от родителите си си пие редовно хапчетата, вследствие на което шансът да заради друг човек е 1-2 процента. Има съпруга, която за щастие не е заразил и три здрави деца, две от които заченати естествено само първото ин-витро. Друг пример, че животът продължава и след диагнозата е Меджик Джонсън. В Щатите 40 г. жена заразена по рождение от родителите си на 11 г. става една от най -младите ХИВ активистки, може да в видиш в Инстаграм казва се Хайдея Броубент, здрава и спортуваща активно. Друг е въпросът, че нашето общество е доста ограничено не само в това отношение

5.   2, някакво лечение ли са измислили, което съм пропуснал или ти си се объркал здраво? Примерна тема за размисъл - може ли спокойно да се запознава с нови жени и да смята, че няма да ги зарази и "няма проблем". Колко ще живее е отделна тема за обръщането на живота.

6.   Не пич - номер 2 не се е объркал. Много отдавна има лечение за ХИВ позитивните, което се движи от Инфекциозна болница в София. Има поддържаща терапия - обикновено е с лекарство от което се пие по 1 хапче на ден и това е. Ако си приемаш терапията редовно няма да има никакъв проблем нито за теб, нито за хората с които си интимен. Самото лекарство се покрива от касата. Ходиш през 1-2 месеца, когато лекарството ти свърши и толкова. От време на време ти вземат кръв, за да следят нивото на заболяването в кръвта.

7.   Авторе би ли споделил, какво точно си направил в интимен план за да се заразиш? Аз мислех да пускам тема за моят случай, на ето, че вече има дискусия за това. Проблема при мен е, че страшно силно ме привличат тайландски травестити, доста по-силно от българските жени. И имам огромно желание и планирам да отида скоро в Тайланд и на първо време да духам и да гълтам на такова "момиче" с което си пиша вече месец и си допаднахме, като седмица преди срещата ни да се е въздържало от секс и мастурбиране и да е взело секс стимуланти за да ми напълни цялата уста и евентуално да го взема за партньор в България, като му дам повече пари отколкото би изкарало, ако проституира там. Да речем, че имам злощастието да попадна на заразено с ХИВ, то от духането и гълтането като проценти каква горе долу е вероятността да се заразя? Ако пък веднага след това си изплакна устата и глътна дезинфиктант като силен алкохол примерно дали това ще унищожи евентуално попаднал вирус преди да е навлязал в клетките?

8.   Авторе, ако партньорката ти е украинка, то не ме учудва. В Украйна всеки 3-ти е ХИВ позитивен.