Споделена история от Здраве

Червени петна с люспички
Здравейте!

Надявам се някой да ми помогне! Така... преди около месец забелязах някакви червени петна с люспички по гърба и отидох при личния лекар. Той каза, че имам гъбички и ми изписа лечение. Също така ми каза, че те се размножават като една от люспичките се отлепи от петното и падне на друго място.

И така... няколко седмици по-късно те станаха ужасно много и не се лекуват! :( Може би личният лекар е сгрешил диагнозата! Вече не знам! Моля, който може да ми помогне да го направи като остави едно коментарче.

Коментари

1.   Вероятно е екзема-посети дерматолог, а междувременно може да мажеш с памуче разтвор на калиев перманганат върху петната. Има и крем за екземи-Елидел. Но екземите трябва да се изследват, за да се изпише лечение-трябва да се разбере вида на причинителя и лекарството за него. Може да ти помогне и ихтиол-съдържа катран, който стои в основата на кремовете против екземи. Ако имаш котка или куче, екземата може да е причинена от тях-от алергия към животински косми.

2.   Много ти е нисък имунитетът. Почвай да взимаш витамини, отиди на кожен лекар. (дерматолог), храни се здравословно и спи повечко. Тялото ти само трябва да се справи, мо си много слаба за това. Повече разходки на чист въздух - СПРИ ПУШЕНЕТО.
Успех

3.   Преди и аз имах такива петна. Да чукна на дърво не знам как изчезнаха, но сега нямам нито едно. Ту червеникави или светло - кафяви, ту стават много светли... почти бели. Лишеи, гъбички... все тая. Има един крем "Идеал" мисля, че се казваше, в една жълта кутийка и е евтин 2-3лв на всички аптеки, пробвай с него сутрин и вечер. Също така със слънчеви бани или солариум. Най - доброто е "лугата" има едно място в Бургас, викат му солниците. Отиваш и лягаш в това, то е вода и сол, но адски солено, не можеш да потънеш, стои мазно и червеникаво но е много полезно няколко процедури по 15-20 мин., но там се ходи лятото. Също лугата я продават и по аптеките в шишета от по един литър, затопляш я, потапяш някаква кърпа и си я слагаш на местата с тези петна. Това мога да ти кажа, но задължително отиди на дерматолог да те види! Дано се справиш и не е нещо сериозно! Поздрави

4.   3. - момичето е диагностицирано - гъбички са и не са лишеи. Гъбичките се лекуват само със засилване на собствения имунитет - белите кръвни телца ги унищожават. Проблемът е, че са упорити - могат да разрушат бялата клетка отвътре.
Помага действително ваната с морска сол - най-добре от Мъртво море. Има и кремчета от Мъртво море. Никакви Идеали, здравета и глупости... Компресите с луга са многод добър варянт - кремовете не, защото само дават още хранителни вещества на гъбите.
Засилвайте си имунитета, не се лишавайте от витаминозна и силна храна през зимата, внимавайте какви сауни, басейни посещавате! Изварете бельото си и кърпите при 90 градуса.

5.   Здравейте имам коте което има гъбички, пазя се и внимавам но снощи забелязах кръгли червени петна по шията си, сърбят ме и са в основата бели а по края червени, приличат на лишеи защото кожата е суха. Моля помогнете ми как да го излекуван преди приятелят ми да е изхвърлил котето?

6.   Здравейте! И аз имам червени кръгли петна по гърба. Ходих на дерматолог 2 пъти- сега и преди 2 години. Пише лизии в диагнозата? Сега не се мажа с нищо и след седмица съм отново на лекар, ще видя какво ще ми изпише. Но се притеснявам да не е е сериозно?