Споделена история от Здраве

Панирах се от статиите в нета...
Става въпрос за това, че преди 2 седмици ми излезе малка бучка отстрани под челюстта в дясно, невидима, но осезаема на докосване и тя самата не ме боли, а гърлото ми е възпалено. Съответно веднага се сетих, че са лимфните възли и ок отидох при личния прегледа ме - диагноза възпалени гърло и подути локални лимфни възли или нещо такова... и ми предписа спрей за гърло и нещо за подсилване на имунната система, защото му казах, че твърде скоро съм пила антибиотик по други причини (проблеми със зъбите).

Но след една седмица разлика нямаше, затова отидох при друг лекар, който потвърди диагнозата и вече ми предписа антибиотик и хапчета за смучене... Съответно като страшно несериозен човек си пих антибиотика - пълната програма 7 дни най-редовно, но така и не взех хапчетата за смучене - имах ги, но просто не ги смучех. Уж беше по-добре, но явно преди 2-3 дена нещо се простудих и пак ме боли гърлото, а бучката така и не се махна. Исках да ви питам - Колко време може да са ми подути лимфните възли?

А и главното - направих си страшно кофти услуга като се поразрових за лимфните възли и ми попаднаха сумати статии за Рак на ларинкса, от което можете да предположите как се филмирах като прочетох, че при него се подуват лимфните възли, но пък там пише за кашлица като част от симптомите, а аз не кашлям. Няма шанс да съм болна от нещо такова нали? И преди при настинки ме е боляло гърлото, дори по-силно, но никога не са ми се подували лимфните възли. Има ли смисъл да се тревожа, че може да е нещо по-сериозно?

Коментари

1.   Ооо, на мен са ми били подути със седмици. Гърлото ми не се оправяше- както ти каза беше възпалено. И аз така хапчета, антибиотици, но не се оправи. След време ми се натрупа работа и забравих за гърлото, случех хапче, но не мислих за буцата. Та не съм сигурна кога точно, но просто ми мина.
Ако имаше рак щеше да се усетиш, това е сериозно, примерно би различила гъбички от прост сърбеж //защото примерно не си се мила 2 дена//, или пък пърхот от гнидии... болка в корема от мускулна треска...
Спокойно, аз така колко диагнози съм си правила едва ли не си мислих, че имам проблеми с апандисита, а то си беше чисто преувеличаване, филмиране и голяма доза внушаване.

2.   Гранулом или пулпит.

Късмет :)

3.   Не е това, номер 2 - имах, излекуваха ме дори, не се надуват лимфите, а под зъба и цяла инфекция става, както и да е....
Сестра ми често имаше това преди, слушай лекарите и не се самолекувай и не се прави, че знаеш повече. Защо не взе лекарството за смучене?
И не се гибсирай... Аз имам постоянно топче, пълно с втвърдила се лимфна течност - и в чужбина го изследвах с радио-магнитен резонанс, отровиха ме с глупости - козметичен дефект и това е. Стои си. Чат-пат като ме види познат лекар ме вика в ъгъла да ме плаши - ама аз си знам вече „диагнозата“. Не ми се прави пластична операция заради упойката. Само лекари го забелязват, никой нормален човек не ми гледа лимфите. Твоето обаче е повече инфекция някаква, лекувай се!

4.   Отиди на хематолог, за да си спокойна. Това е в тяхната област.

5.   Бучката вече почти се махна като позабравих за нея и малко на своя воля макар и късно изсмуках хапчетата дето лекаря ми изписа... :)

6.   Е оказа се наистина гранулом. След Нова година ме чакат доста мъки... Стискайте палци да са с добър край и да не се сбогувам със зъбчето...