Споделена история от Здраве

Безсъние
Здравейте!
Ще се опитам да бъда кратка. Жена на 23 години съм и откакто се помня страдам от безсъние. Първо започна в училище като знам че трябва да ставам рано на другия ден и сън не ме хващаше, но това някак се оправи, докато не започнах университет. Уча медицина и предполагам си представяте за какъв стрес става дума. Знам, че е нормално преди изпит да не може да се заспи, но аз не спя абсолютно цели сесии (които са по около два месеца). Опитах какво ли не - да лягам рано, да се изтощавам максимално, да чета преди сън. Зимата започнах да вземам мелатонин когато не мога да заспя, но вече абсолютно не ми действа. През сесиите трябва да съм наспана да мога да поемам много информация, а от безсъние през повечето време съм болна.
Моля хора, които са имали подобен проблем да ми дадат някакъв съвет, мислех да започна да вземам сънотворни, но все ме спира това че още съм много млада да посягам към такива медикаменти. Благодаря!

Коментари

1.   Пробвай да намалиш стреса.
Иди някъде за 1 седмица, където да не правиш нищо - само да почиваш и да се наслаждаваш на природата примерно. Без стрес, драми, учене, работа или каквото и да е друго. Ако и това не помогне, явно ще ти трябва доктор.
Другото, което може да пробваш е да смениш климата - ако сега си примерно в София или Пловдив, премести се във Варна или Бугас и обратно - различна влажност и различна надморска височина. На различните хора им влияе различно.

2.   Дългото лишаване от сън и фрустрациите ми ме доведоха до психоза. Не беше истинско безсъние (при което искаш да заспиш, но не можеш), но предполагам, че се получават подобни увреждания. Стреснах се и заживях една идея по-здравословно. Отказах да се лекувам. Спя всяка нощ, по възможност без будилници, и нощем избягвам електронните устройства, дори цяла нощ да се въртя в леглото. Концентрацията ми се върна, но паметта ми май отслабна трайно. И въпреки целия ми режим, ако сега съм в сесия, ще съм същата като теб. Старай се поне извън сесиите да живееш по-нормално.

3.   Опитай с мелатонин от 3 мг. На мен стандартният изобщо не ми помага.

4.   Хомеопатията помага, ако вярваш в това. Сома мажеш да прочетеш и да прецениш какво да вземеш. Както и активна работа върху психиката. Бях купила хомеопатия на баба ми и спеше много доб е, каза, че за първи път от години спи добре, ама имат понеже не вярва в хомеопотията го признава с половин уста, сега пак се разхожда по цяла нощ и взима мелатонин, който не помага. Освин нова вечер. чай от Маточина. Природата може много да помогне. За да успокоиш тялото си чай от 50 % лайка, 50 % липа, без подсладител, пиеш сом нова вместо вода, поне 3 месеца за да се натрупа в опганизма. Лекарствата няма да ти помогнат, а хи предстоят бая безсънни нощи

5.   Секс има ли или напълно липсва?

6.   На 23 години не съм имала прблеми със съня. Сега съм над 50 и мелатонинът ми помогна за същия проблем. Но трябва се пие редовно, всяка вечер, около 20 мин. преди лягане - а не да го вземеш посред нощ, ако не можеш да заспиш. Защото той не е приспивателно, а хормон, който регулира съня. Ефектът започва да се усеща около седмица след като започнеш да го пиеш. Не е пристрастяващо - спирала съм го и след това пак си спях нормално.

7.   Има чудни хапчета и спрейчета с мелатонин. Взимаш си и забравяш проблема.

8.   Атакувай проблема от три страни - на духовна, душевна и физиологична основа!

На физиологична основа - виж мелатонин на друга фирма в по-голяма концентрация, аз така реши подобен проблем при мен с този: NATURAL FACTORS MELATONIN
Може и хранителната добавка - мента глог валериана с маточина.

На душевна основа - старай се да не мислиш нищо преди сън, да се успокоиш.

На духовна основа - чети вечерните молитви от православен молитвеник преди да легнеш да спиш! Моли се и специално на Светите седем отроци от Ефес!