Споделена история от Здраве

Често уриниране
Проблема ми е че постоянно ми се пикае. Ходих при личната и ми каза, че уж ми няма нищо само ме прегледа без изследвания.
Да уточня момиче съм, не ме пари, нито ме сърби, ако някой има представа за някакви билки или нещо, моля да пише.

Коментари

1.   Направи си изследвания за нивото на кръвната захар. При диабетиците се наблюдава често уриниране.

2.   Послушай 1. Носи по-дебели чорапи, зимата е, от студа може да е. Освен това жените по-често ходим на тоалетна, защото имаме по-къси пикочни тръби.

3.   Не слушай номер 2. С номер 2 съм съгласна само, че жените ходим по-често до тоалетна. Но това не е защото имаме "къси пикочни тръби", а защото имаме по-малък пикочен мехур.
~~~Приказната кралица~~~

4.   3, много знаеш, но наизуст говориш - защо имаме тогава по-често цистит?
Може и по-малък да ни е мехурът, нали сме по-дребни, но я погледни в учебника по анатомия или поне отвори Уикито, преди да ме обвиниш в разпространяване на лъжлива информация, моля ти се!

„Пикочният канал, още уретра, представлява отходен канал, през който става извеждането извън тялото на урината от пикочния мехур. И у двата пола уретрата е част от отделителната система, а у мъжкия пол е част и от половата система, тъй като провежда еякулата.

У мъжете пикочният канал има дължина 20-22 см, което резултира в по-дългия и болезнен процес на изхвърляне на бъбречни камъни, а у жените е 3-5 см, което е предпоставка за навлизането на инфекциозни агенти. “
Затова и мъжете почти никога нямат цистит и също така почти никога няма опашка пред мъжката тоалетна!
Който не ми вярва, нека посети една 90-минутна лекция в унито... и да види, какво става при тоалетните след това...

5.   4, аз не съм запозната, но и на мен ми се струва, че това, което си писала са глупости. Урината се държи в пикочния мехур, поради това дължината на уретрата няма нищо общо. 3 не е казала, че мъжете нямат по-дълга утретра, не зная защо изобщо даваш данните като всички го знаем това.
Странно е, но на мен пък ми е направило впечатление, че мъжете пикаят по-често, може и да греша, всеки случай да ти се пикае постоянно не е нормално и на мен ми звучи като цистит, но пък е странно да не се сеща нещо друго.
Авторке, ако ти се пикае веднага след като си си го направила веднъж, буквално като излизаш от тоалетната, значи имаш проблем. По принцип мисля, че има по-леки лекарства за пикочните пътища. Зависи за какво е. Мечото грозде е много полезно за инфекции.

6.   сина ми от 4 до 6 годишен имаше 3 пъти цистит. причини много. направи си изследвания за кръвна захар. ако не е захар иди на уролог да ти направят посявка.

7.   До коментар 3 : Престани да се излагаш. Дължината на пикочния канал, не събира урината, а служи само за извеждането и от тялото. И няма връзка с честото уриниране.
~~~Приказната кралица~~~

8.   До коментар 7 - престани ти да се излагаш и прочети малко, поне в интернет
http://womenshealth.about.com/cs/bladderhealth/a/urinaryincontin.htm

Ето ти американско изследване. Ако поразровиш, една уикипедия да отвориш за уринирането, ще разбереш, че именно анатомията на уретерата е причината - мъжете имат по-развити мускули там, защото при тях не трябва да се смесва урина със семенна течност в никакъв случаи.
Жените имаме по принцип по-малки органи, защото сме по-дребни - по-малък пикучен мехур, по-малко пием съответно от един 100 килограмов Адам, но причината да не можем да „стискаме“ е уретерата ни.
Имам приятелка с анатомично по-къса такава по рождение - трябва да ходи на тоалетна веднага, след като е пила нещо. На всеки 15 минути ходи по малка нужда и нищо не може да се направи, не може да се стиска изобщо!
Прочени и за женското изпускане в следствие на раждания или атрофия на някои мускули. Едва ли са им е намалял на тези хора пикочният мехур!
Гледай малко, чети, после обиждай хората, защото самата ти се излагаш

9.   Номер 2/4/8, наистина се излагаш. И смесваш нещата.

Това, че жените имат по-често цистит и други инфекции, е заради по-късите пикочни канали, в комбинация с това, че отворът на пикочния канал е на "затворено" място, на което по природа се въдят много и най-различни бактерии.

Това дето не могат да стискат толкова дълго, дори да НЯМАТ цистит, е заради по-слабите мускули, които затварят пикочопровода. При мъжете тия "развити" мускули дето казваш се наричат простата, която впрочем освен мускул е и жлеза, която произвежда например "смазката", която излиза от пениса по време на възбуда. Освен друго, както сама казваш, служи за това да не могат да се смесят урина и сперма. Всеки мъж, който е правил секс докато му се пикае, ще ти каже за какво става дума. Оттам идва и лафа "Едно пикане - половин е*ане".

Това дето жените събират по-малко урина, е заради по-малкия пикочен мехур. Което неминуемо води до там, че на една ЗДРАВА жена без цистит и без да се стиска й се ходи по-често до тоалетна (при еднакво количество погълната течност, разбира се). Ако има цистит, ходи още по-често, но това е съвсем друг филм.

А това пък, дето пред женската тоалетна винаги има опашка, няма абсолютно нищо общо с дължини и размери на тръби и мехури. Причината е, че жените имат да свалят гащи, да клечат, да се оправят, да се контят и кво ли още не. При мъжете става по-бързо. Освен това в мъжките тоалетни обикновено има писоари, които заемат по-малко място и могат повече хора едновременно да вършат работа. Демек "дебита" на мъжката тоалетна е по-голям.

Хай със здраве.

Кубрат

10.   Кубрате, мерси, че ми изясни собствената ми анатомия... пожелавам ти здрава простата и пикочен мехур

11.   Благодаря.

Нямах впечатление, че съм се концентрирал върху анатомията (особено към края), още по-малко върху женската такава, но щом само това си прочела - халал да ти е.

12.   8, след като си написах коментара и аз се замислих, че всъщност жените пием по-малко. Т. е. големината на органите си отговаря на количеството, което се приема. Или мехурът ни е още по-малък и не отговаря на количеството, което ме съмнява, или наистина става въпрос за мускули, като причината не е конкретно в дължината на уретрата.

13.   12, поне в англоезичните (американски) сайтове преди всичко на мускулите се отдава - не нашите са твърде слаби, а на мъжете много силни, дори с някакво движение на тестисите можели да се стискат, не знам сега това дали е вярно. При тях обаче е много важно, защото иначе може да се смеси урина със семе. Имат и простата и много по-дълги тръби.
Моя приятелка има много къси тръби по рождение, ходи на тоалетна на всеки 15 минути, дори гледа да не пие толкова, няма иначе цистит, просто е така.
...не вярвам да е от мехура, който бил по-малък. Когато жената е бременна, може да бъде натискан мехура, ок, но иначе?
Мъжете от хилядолетия твърдят, че сме били и по-тъпи, защото мозакът бил по-малък,но доказаха, че не така - използваме и мозъчната си кора, и много други части, които при мъжа не са развити. По-малки сме от мъжете и имаме по-малки органи, това е положението

14.   По вашите писания току що открих, че съм "ненормална" жена ходя по малка нужда два най много три пъти дневно, при прием 2, 5 литра на ден вода. Така съм от 36 години да ходя ли на уролог?

15.   Аз пък нито пия вода, нито други течности. Ходя по малка нужда сутрин веднъж и вечер веднъж-сигурно съм извънземно.

16.   15, твоето определено е нездравословно. Не заради честотата на пикаене, а защото си разказваш играта на бъбреците. И аз не обичам да се наливам, ама гледам поне по едно шише 1-1, 5 литра вода да изпивам на ден. Отделно от другите течности (кафета, сокове, супи... ). Препоръчително е да ти се събират ПОНЕ 2-2, 5 литра течности на ден.

Един много прост критерий: Урината ти не трябва да има наситено оранжев цвят, а да бъде прозрачна, бистра и с най-много лек жълтеникъв отенък. Ако не е така, че си патиш след години!

14 пък на другата крайност. ОК, пиеш много вода, чудесно, ама къде ги събираш тия 2 литра, че да ходиш по 2-3 пъти на ден, не знам... Аз ходя поне по 7-8 пъти...

17.   15, не си извънземно, а бъдещ пациент на отделението по химиодиализа. Майка ми е била като теб и на 30 имаше 2 неработещи бибреци, единият започнал да съхне. Лекарите ? дадоха 6 месеца до пълна бъбречна недостатачност + изкарване на изсъхналите бъбреци + цял живот (къс живот) на апаратче.
Е, майка ми се насилила да пие вода - носили ? близки от Хисаря вода, ходила самата там и пила, пила, пила. След 6 месеца единият бъбрек бил напълно здрав, след година и двата.

Тялото ни е 75% направено от вода, за да дишаш и да ти тупка сърцето, за да живееш в него протичат много сложни химични процеси (виж учебника мисля от 10 клас органична химия) - няма органичен процес без О и Н, а водата е Н2О.
Насили се, ако трябва, но поне 1, 5 литра на ден са задължителни, ако не искаш децата ти да реват по болниците, когато те оперират от бъбреци.

14 - ти си просто късметлийка! Имаш добре развит и трениран пелвис, най-вероятно не си раждала още, а ако си раждала - просто респект и браво! Хубав ген имаш, знам ли.

18.   17, 100% съгласен, само да кажа, че отделението не е по химио- а по хемодиализа :-)

от 16

19.   14 съм току що прочетох що е пелвис и се оказа че сама от 15 години си правя тренировки на мускулатурата там без да знам какво е пелвис. На нас с мъжът ми ни харесва по време на секс да се стягам така и си тренирах ей така седнала да съм стегната то сега излезе полезно.

20.   14/19 ами браво! Това е начинът! Сподели, как точно се упражняваш. Аз знам само за това упражнение - стягане и отпускане, сякаш за да задържиш при уриниране (не е случайно, както виждаш, същият мускул е). Има и един уред във фитнеса ми, за който ми обясниха, че тренира тези мускули, знам и за упражнения от Йога и Пилатес, за Кегел съм чувала.
Продължавай иначе, така няма начин да се изпускаш като възрастна жена.
Извинявам се за грешката, да - хемодиализа е, малко мислих за химия в този момент и как хората си мислят, че са извънземни, защото не пиели вода.

21.   Основно трениране на пелвиса за жени -

http://www.hi.se/Global/Dokument/Nikola/INFO%20p%C3%A5%20olika%20spr%C3%A5k/2011Backenbotten_BULGARIAN.pdf