Споделена история от Здраве

Серопозитивна или друго заболяеане
Здравейте.
Млада жена съм.
Правила съм незащитен секс и орален такъв с необезопасени партньори.
Притеснявам се да не съм пипнала ХИВ, хепатит, или рак на устата.
Боя се да си направя изследвания.
Още повече, че живея с други хора у дома и ме е страх, че и тях ще заразя.
Ужасно се боя от смъртта.
Та... незнам какво да правя?

Коментари

1.   Какво да правиш - очевидно е. Като начало спри да правиш глупостите, които си написала че правиш, след това ифи на доктор и се изследвай. В наши дни спин-а не е смъртна присъда, ако се лекуваш правилно.

2.   Виж сега, в днешно време от ХИВ се не умира и можеш да водиш съвсем нормален живот. Ако е така трябва само да взимаш хапче всеки ден по едно и също време, вирусът остава не активен в тялото и дори при не защитен секс не може да го предадеш, но за целта трябва да си направиш изследване и да се открие. Така че единият начин да умреш с ХИВ е, ако не се изследваш. Второ, ако това ще те успокой в 95 % от заразяване с ХИВ става не от секс между мъж и жена, а между необезопасен секс между хомосексуални.
Трето по начина по който си писала мисля че този секс е бил насилствен и е добре да се обърнеш към полицията.

3.   Да се изследваш и да не правиш безразборен незащитен секс.

4.   Авторката:
Благодаря за коментарите.
Успокоихте ме.
Да, наистина беше насилствен.
Не мога да се обърна към полицията

5.   Номер 2, интересно от къде ти е статистиката, че хомоселсуалните са основните виновници за ХИВ? Аз не познавам нито един хомосексуален с ХИВ, но познавам няколко хетеросексуални с ХИВ, хванат от жени!
Авторката - иди си направи тест- безплатно и анонимно е! Каквото и да е се лекува.

И внимавай с кого спиш.

6.   С ХИВ трудно ще ги заразиш, освен ако не докоснат кръвта ти и после заразената кръв по някакъв начин да попадне в лигавицата им.
Изследвания има как да си направиш. И трябва да си направиш, за твое успокоение. Има лаборатории, които правят дори анонимни тестове за полово-предавани болести. Провери си и отиди - резулатите излизат същия ден. Вместо да се притесняваш и да си вкарваш паранои, отиди да се изследваш. Незащитен полов акт много рядко е равнозначен на заразяване. Но все пак, за в бъдеще за твоя сигурност и сигурността на партньора си ползвай предпазни средства или карай партньора си да си направи тест за полово-предавани болести преди да го направите.

7.   Авторке, по отношение на болестта - не пишеш какво те кара да мислиш, че може да си се разболяла от това? В смисъл - имаш ли някакви симптоми на това заболяване?

Ако е така - върви на лекар и се изследвай, както те съветват и другите коментиращи!

Относно страхът ти от смъртта, човек по принцип е нормално да се страхува от смъртта, особено когато е далеч от Бога и не разбира смисълът на живота и смъртта.

Но, ако се обърнеш към Бога от цялата си душа и сърце, и повярваш в Него, и след това постепенно се въцърковиш в Православната църква - ще разбереш смисъла на живота и няма вече да се страхуваш!
Защото човек е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот, и при смъртта умира само тялото, а душата няма как да умре, защото е Божие дихание от Източника на живот - Бога!

8.   Спри да се страхуваш от смъртта.

9.   5, ами хората са направили статистики още през 1980-те години. Ти каква статистика имаш - да не познаваш 10, 000 човека?

10.   Всичко се лекува вече. ХИВ отдавна не е присъда. Но едва ли си заразена. Направи просто тест за да се успокоиш.

11.   Серопозитивна е равно на кръвна група 0 (нула) позитивна на резус. Когато и двата алелаа са позитивни, имаш хив, който може д абъде активиран по всяко време.
Почетете и прочете из архиви/документи/сайтове/групи/форуми на генетици, биоинженери т. н Трудно се намира тази информация, но се намира все още и със сигурност няма да ви хареса...
Ако поне вторият ти алел е негативен на резус/рецесивен, той е, който те "пази" ти дава един вид по-силна имунна система, различна от на позитивни те с двата доминантни алела.
Друго важно (много важно) е да поддържате активни и здрави "Т" клетки и тимус (thymus)
А една от кръвните групи, една от най-редките е с почти на 100% имунитет срещу хив, освен това пакетите от тази кръвна група лекуват канцери. Аз имам щастието или тъкмо напротив да съм с тази кръвна група.
Проучвайте, имате тук достатъчно подадено инфо.