Споделена история от Здраве

Има ли други начини за лечение на нощното напикаване, освен с лекарства
Здравейте на всички! Аз съм момиче на 18 години. Страдам от нощно напикаване. Изморявам се много през деня и спя дълбоко. Деля и една стая със сестра ми. Тя е по-голяма с 2 години от мен. Първия път се събудих от алармата на телефона ми за училище и цялата бях мокра. Набързо си смених дрехите и минах през банята и след това тръгнах, като оставих мокрото легло в стаята ми. На същия ден нашите разбраха и им казах, че за първи път ми се е случило и че друг път не съм се изпускала. След това продължих да се изпускам и през следващите дни докато спя. Сложиха протектор на матрака на леглото ми и ме накараха да нося памперси за възрастни докато спя и казаха да отида на доктор. Сменяха ми няколко пъти лекарствата и нищо не ми помогна. Даже получих разстройство от последното лекарство, което ми изписаха и на сутринта, когато алармата ме събуди за училище и усетих, че съм се изпуснала по голяма нужда в памперса. В момент спрях да приемам всякакви лекарства, спя си с памперса и на сутринта го махам. Така леглото и нощницата са ми сухи.
Моля, да споделите ако има други начини за лечение на нощното напикаване освен с лекарства.

Коментари

1.   Има упражнения, с които можеш да стегнеш мускулите. Аз като по-малка също страдах от нощно напикаване и започнах да правя едни упражнения, те са подобни на тези, които жените правят след раждане. Но ако проблемът не е физически, може би би ти помогнал психолог. Трябва да разбереш причината за състоянието си. Чувала съм, че има хора, които чрез хипноза лекуват това състояние. И е важно вечер да не пиеш много вода и да ходиш до тоалетната преди да си легнеш.
Аз бих отишла и на невролог за този проблем, както и на психолог. Ако желаеш можеш да споделиш какво лекарство си взимала. Има и различни билки, които се дават срещу нощно напикаване.

2.   Добре, а докторите какво ти казаха че е? Някаква болест или на психична основа. Сега се сещам че като малка, около втори клас ме уплаши едно куче и започнах да се напикавам, а втори клас си е голямо осъзнато дете и баба ми ме води да ми леят куршум при една жена и на куршума излезе кучето. Така че, ако няма доказан медицински проблем, може да имаш уплах от нещо и повярвай ми куршума не е никаква бабина дивотия. Също така, ако няма физиологичен проблем добре е да посетиш психиатър.
Но реално първо да се потърси медицински проблем, ако трябва иди на два, три, десет доктора за консултация.

3.   От стрес е, живеи спокоен живот.

4.   Баячка!!! Дъщеря ми се напикаваше до 5г и ходихме при баячка и проблема се реши.

5.   На тази възраст (здрава мускулатура) да ти се случи внезапно, най-вероятно е психически проблема.
Ти си знаеш дали ти се е случило нещо екстремно, което да е провокирал това. Ако е така--потърси психолог.
Щом ти дават и лекарства вместо да насочат към упражнения, по- скоро потвърждава психически/емоционален проблем.

6.   До коментар 1 - Последното лекарство, което ми бяха изписали беше таблетки Дриптан. Не съм вземала досега билки.

До коментар 2 – Лекарите ми казаха, че имам свръхактивен пикочен мехур. Аз през деня ходя често до тоалетната и понякога съм на косъм да се изпусна. През нощта спя дълбоко и непробудно и не се събуждам, като ми се доходи по малка нужда и се напикавам.

7.   Здравей авторке би ли пояснила този проблем от кога е при тебе, аз имах подобен проблем като ученик и тийнеджар, появил се е някъде когато съм бил на 4-5годинки и продължи някъде до към 15-16 год. мисля си че всичко стана в пубертета от самосебе си, спомням си че какви ли не лекарства и билки съм пил и нямаше никакъв ефект, както и при лекарите казваха това онова но ефект нямаше, желая ти да се справиш от все сърце защото знам какво е

8.   https://bilki. bg/ptiche-proso-pri-napikavane-seme. html
Птиче просо, билка.

Също, цикория.

Нощното напикаване е плачене насън, според мен имаш психически проблем, стрес, посети психолог.

9.   Това е съчинена реклама за памперси, но много нескопосана!?

10.   Ако докато спиш сънуваш тоалетна, не пишкай в нея.

11.   До коментар 5 - Проблемът при мен е от началото на тази учебна година.

До коментар 8 - Ще пробвам билката и цикорията. Благодаря за препоръката и пожеланието.

До коментар 9 - Не съм казала дадена марка памперси и не правя реклама на памперси, но за момента няма, как да спя по друг начин освен с памперс.

12.   Моментално спирай тези отрови, които са ти предписали, че ще се забатачиш и в други посоки. Позаинтересувай се за средства на билкова основа. Исе грижи за психичното си здраве, защото то е в основата на всички здравословни проблеми.

13.   Има нещо, с което се храниш или пиеш напоследък и не ти понася.
Направи си тест за хранителни непоносимости, не алергии, а непоносимости. Има такива тестове в лаборатории Геника/ има ги в София и във всички големи градове/ и в болница Св. Иван Рилски в София
Случи се на мой близък и се оказа, че е от папаята. Излезе му с най-висока степен на непоносимост, а се тъпчеле с нея почти всеки ден, защото чел, че била много полезна.

14.   Свръх активен пикочен мехур? Що за глупост е това? Ако този проблем се е появил внезапно, изследвай се за диабет и сърдечни заболявания, също така и хормони.

15.   Не мисля че ще разрешиш проблема с лекарства. Само се тровиш без нужда. Най-вероятно е на психическа основа, от стрес или някакви емоционални проблеми.

Недей да пиеш течности вечерно време най-малко 4 час преди лягане. Избягвай да вечеряш плодове, някои са диуретични и предизвикват формиране на урина. Може да си навиеш аларма пред нощта, за да отидеш до тоалетната.

И консултация със психолог задължително.

16.   Пусни си изследване за гликиран хрмоглобин!