Споделена история от Здраве

Храносмилателни проблеми
Здравейте, пише ви отчаян мъж на 24 год. От доста време насам имам проблеми със стомаха, които е трудно да се обяснят но ще опитам. Сутрин като се събудя винаги имам парещо и воднисто изхождане след което понякога се повтарям, защото коремът ме срязва. Към обяд същата история, особено след като хапна нещо независимо какво е. Вечерно време след вечеря същата история. Сами можете да си направите сметка по колко пъти тичам по голяма нужда на ден, като всичко това е придружено със срязваща болка откъм лявата и дясната страна на червата и поддуване. Единствено когато пия Лопедиум, имам подобрение но само временно. Ходих по доктори - давах кръв микробиология и ме гледаха на ехограф, всичко беше в норми. Изписваха ми купчина лекарства, които не подобриха състоянието ми. От месеци почти година вече съм в тази криза и няма спасение, дори вече се притеснявам от излизане, това просто ми пречи да водя пълноценен начин на живот. Ще съм много благодарен да чуя вашето мнение по въпроса, защото вече се отчайвам.

Благодаря ви, предварително.

Коментари

1.   Ходи пак на гастроентеролог. После, ако трябва на втори, трети и т. н. Може да препоръчат и други изследвания, например колоноскопия. Единственият вариант е да продължиш да се опитваш и да се надяваш, че някой ще ти помогне. Няма как да те диагностицират непознати хора по описание.

2.   Пиша ти от опит.

Почти със сигурност имаш проблем с червата(дебелото или тънките). Трябва да ти се направят и друг тип изследвания.

Трябва да намериш читав доктор гастро-ентереолог, който да е опитен и добър специалист!

Ако в твоя град няма такъв, потърси в София, но първо проучи добре, кой е такъв!

3.   Консултация с гастроентеролог, гастроскопия и колоноскопия правени ли са Ви? Може да не е стомашен проблем, а чревен, може да е синдром на раздразненото дебело черво, може да е болест на Крон... По интернет диагноза няма как да се постави. Отивайте при гастроентеролог и поискайте пълни изследвания на гастро-интестиналния тракт. Успех!

4.   Какво ядеш и пиеш? Кока кола, Пепси или други подобни?

5.   Страшно прилича на нежелани гости. Пробвай с нещо против паразити. Хапчетата са по 3-4 лева. Де факто няма страничните ефекти, дори да не е това.

Друг тип гости, които гарантирано подуват и водят до дрисък са бактериите. Антибиотик пил ли си? Не виждам да си писал да са ти изследвали фекалиите. Защо?

Друго по-малко вероятно:
- проблем с жлъчката... за жалост лекарите отказват тази диагноза, защото не разбират от взаимовръзката
- щитовидната жлеза прави диария - сравнително лесно изследване
- колит... обаче дори некадърните лекари би трябвало да го предположат. Искай друг лекар специално за колит да провери

Това отхвърли, че ако е някое от другите, по-добре да не знаеш.

6.   От автора:
Благодаря за бързите отговори.
За хранене гледам да не се лишавам от нищо, но гледам да е в умерени количества, газирано пия също, но най-вече предимно вода. Гастроскопия и колоноскопия не са ми правени досега, но вече се замислям дали да не се подложа и на тези изследвания.
Сега се сетих да добавя, че си правих тест за глутенова непоносимост, който купих от аптеката и беше отрицателен.

7.   Посети специалист, това е решението.

8.   Добре са ти писали по-горв, виж си червата. И яж ферментирали храни за чревна и стомашна флора. Кисело зеле, туршия, може и по чаша истинска бира, нефилтрирана. Пробиотици като цяло. Ако не ти помогнат, няма и да навредят.

9.   Ашваганда (Ashwagandha) на бг не съм сигурна така ли се пише.
Проучи ползите, над 60 са, в които се включват стомашни разстройства, паразити, наранени/раздразнен черва, дори и с видове канцери в зоната. Препоръчителна та доза е м/у 300-500 мг на ден, в продължение на ДО 3 месеца. Задължителна почивка след това.
Без алкохох, без антидепресивни хапчета (помага и за това Ashwagandha) без дроги от всякакъв вид.
Също увеличава тестостерона, много е полезен също за фертилност за жените. Намалява значително хормона на стреса кортизол.

Но проучи задължително!!!

10.   Личи си, че си млад и зелен. Като се заходи по доктори, се търси второ, трето и тн мнения. Щото е пълно с некадърници. Ти няма какво толкова да направиш, освен да пробваш различни диети като безглутенова, без млечни и тн.

11.   9, стига тъпотии. Все се появява новото растение-чудо, което на другия край на света знаели от 300 години. Хвърляш пари, губиш месеци време чакайки да стане чудо и накрая разбираш, че е поредната търговска простотия.

12.   От автора:
Здравейте, бихте ли ми препоръчали някой добър специалист гастро в София?

13.   Трябва изцяло да спреш сладко, газирано и пържени, при проблеми със стомаха всеки гастроентеролог ще ти каже първо това. Дори понякога не пий газирано.

14.   12, авторе, д-р Диана Петрова или Петкова гастроентеролог Александровска болница.

15.   Клиниката по гастроентерология в УМБАЛ "Св. Иван Рилски" в София.