Споделена история от Здраве

Бемки, Бенки - помагайте!
Здравейте хора! И преди съм споделяла, но сега установих, че споделям нещо, което сериозно ме плаши. Постоянно ми излизат бенки. Приде на лицето имах точно три - дна над веждата и две от страни на бузата. Постепенно взеха да стават повече и това ме дразни. За вчера ме засърбя дясната буза и днес забелязах, че на мястото на сърбежа имам БЕНКА!

От къде идва, защо се получават, могат ли да се махнат, моля ви помагайте! В нета пише само основни тъпизми, ако някой има нещо подобно като проблем да споделя! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Веднага на кожен лекар! Не искам да те плаша, но може да е нещо лошо...
Пекла ли си се много на слънце?

2.   Стига сте плашили момичето. НИКАКЪВ КОЖЕН ЛЕКАР не ти е необходим. Това е просто пигментация на кожата. Аз също имам страшно много още от дете. Над 20 по лицето - повечето са ми малки, имам само 2 по-големи, по цялото тяло - винаги съм имала. На някои имам косъмчета. Преди ги режех, сега ги скубя защото все пак са ми на лицето. И това е. ВСЕКИ човек е различен! Но като цяло ако някоя по-конкретно те съмнява може и да се консултираш с лекар.
Тони

3.   Може да се махнат с течен азот, но отиди на кожен лекар.

4.   Това е генетично. Не можеш да спреш появата им. Аз имам около 80 по ръцете. Още толкова и ще стана като негър. :)

5.   мерси, хора, малко от малко по-спокойно ми е! че вече ес чувствах като баба яга! още една и на носа и таман щях да докарам вид на детски хорър сериал :D

6.   Спасението ти е на кожен лекар. Знаи само , не пии много газирано , особено кола от колата стават много бемки по лицето. :))

7.   ЗДРАВЕЙТЕ! НЕ ИСКАМ ДА ОТВАРЯМ НОВА ТЕМА, ТЪЙ КАТО МОЕТО ПИТАНЕ Е ПОДОБНО.
Баща ми има много бемки по гърба.. Има и червени, има и такива като кожички, които се са малко висящи и някои си ги къса.. На 53г е, здрав е физически.
Просто се притеснявам за тези бемки... четох разни неща из нета, уж не били страшни. Аз се притеснявам все пак.
Някой ако може да ми даде информация...
Благодаря!

8.   Според мене е проблем с пигментацията.Не е сериозен проблем, но отиди на лекар!

9.   В пловдив има човек който премахва бемки и брадавици
само с едно мазване - после сама си пада -потърси из нета - много е известен. Синът му пък работи в бургас -стара семейна рецепта.

10.   в бургас има човек, който ги маха без проблем, имам две лели, които още преди години са се отарвали от огромни бенки на лицето, а миналата година сестра ми реши да си махне банка на лицето. Човекът се казва Камен, премахва бенки, брадавици, кокоши тръни дори и венерически брадавици. и ен взима никак скъпо-по 5 лв за бенка. Премахва ги чрез намазване с някакво мазило, на сестра ми и изсъхна за 4-5 дни. Тел на камен ***** -след 7 часа

11.   много Ви благодаря! До тук притеснението ми леко, леко мина :)

12.   А някой може ли да ми каже, къде се намира този в пловдив? :)

13.   Споко, и аз съм така, имам доста бенки по гърба, от дете съм така...

14.   Отивай на лекар !! Щом имаш и сърбежи и ти излизат нови .. отивай това са ракови образования !

16.   И аз съм така, излизат ми най-вече по бузите.
Като погледнах коментарите по-горе някои е писал че излизали от газираното и се сетих че бях спрял да пия газирано и като почнах, те започнаха да излизат!!!

17.   Аз искам да питам нещо.Майками има много бенки по гърба.Най нормални не я сърбят нищо. Има ли някаква опасност

18.   Ако си прекалила със слънцето, най-често се появяват нови, но изобщо няма нужда да се плашиш. 99% от тях са просто досадни тъмни петънца, които лесно могат да бъдат премахнати в някое студио. Виж обаче ако забележиш, че някоя не е кръгла, кърви или променя цвета си, тогава е желателно да идеш на лекар. Шансът да се развие в кожен рак е минимален, но за всеки случай...
А иначе аз имам страшно много и то още от дете, слава Богу освен естетически други проблеми не съм имала.