Споделена история от Здраве

Зачервена вагина + бяло течение
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. От известно време вагината ми е много зачервена, започна да ме сърби, имам бяло течение. Имам постоянен приятел с който винаги правим секс с презерватив. Искам да отида на генеколог, но дали ще мога без родител, при положение че нямам 18 години? Много ме е страх майка ми да не разбере, че не съм девствена... И ако може, препоръчаите ми генеколог по възможност някъде в центъра, София. Благодаря ви предварително

Коментари

1.   От авторката: Забравих да попитам, ще ми вземат ли пари за прегледа?

2.   аз съм патил от това, имах приятелка с подобен проблем. Това са гъбички. Може да се хванат от всичко не само от секс. Отиди на гинеколог никой няма да те върне защото нямаш 18 това е несериозно. Най-добре е все пак да кажеш на майка ти че имаш неразположение, няма нужда да разбира каквото и да е просто да те отведе до кабинета
Успех

3.   Едва ли има жена която да не се е сблъсквала с гъбички, каквито имаш явно и ти. Отиваш при личния си лекар, казваш му какъв ти е проблема и той дава направление за гинеколог, тогава няма да плащаш, ако отидеш на частно зависи от доктора вземат около 40лв. средно. Ще ти изпишат най-вероятно нещо противогъбично примерно за пиене низорал хапчета, плюс да се мажеш с котримазол или нещо друго, но това трябва да го реши лекаря самолечение не бива. Това е което можеш да направиш сама е да се подмиваш с разтвор на хлебна сода. Гъбите се появяват по безброи причини-стрес, обща болест, след прием на антибиотици, лоша лична хигиена, пренесени по полов път и т. н. това лекарите си го знаят. Можеш да си запазиш рецептата за да не ти се налага в бъдеще като се срещнеш с този проблем отново да ходиш по лекари, но имай предвид, че с времето гъбите развиват известна резистентност и тогава се налага да се промени медикамента или концентрацията второто най-вече при глобулите който се изписват за вагинално поставяне и се правят в аптеките. Не отлагай колкото повече отлагаш толкова повече се засилва проблема и може да стане хроничен.

4.   Ами да си чакала до 18 за да си девствена.

5.   Не, нямаш проблем с лекаря - само за аборт искат родител.
Мисля също, че са гъбички, но аз съм от жените, които никога не са се сблъсквали с проблема, номер 3. Продължавай с кондомите!

6.   = на гъбички. За съжаление се лекуват трудно и след време нищо чудно пак да се появят. Аз от много време се боря с този проблем. Почнах даже бабешки рецепти с чесън например. Чух, че и мед смесен със сода помага много, но лично аз не съм пробвала. Айде чао и успех!

7.   Купуваш си от аптеката Сlotrimazol вагинални таблетки и след една седмица всичко е наред. Без рецепта са. Какви лекари за едно бяло течение?

8.   Пробвай също и СМРАДЛИКА. Хора, наистина много помага. ЛУДКАРКАТА

9.   някой друг пробвал ли е Сlotrimazol, кажете впечатленията си

10.   Аз също имам такъв проблем и съм на 16 години... даже в момента ползвам вагинални капсулки Полижинакс и крем Клотримазол... и на мен ми е зачервена вагината, но кремчето помага.. не се притеснявай иди на гинеколог не се лекувай сама.. вагиналните капсули се поставят вечер дълбоко във влагалището, но докато ги слагаш те са 12 на брой не трябва да имаш полови снушения. Не се притеснявай гъбичките са широко разпространени... всяка втора жена е с такъв проблем :))

12.   Здравейте аз съм на 16 години имам зачервена вагина и парене при полов контакт имам си сериозен проятел от 2 години.