Споделена история от Здраве

Топченце зад ухото (но не е лимфен възел)!?
Здравейте! Прегледах внимателно другите теми и нямаше подобна на моята, а спешно ми трябва помощ. Моля модераторите да ми публикуват историята.

Аз съм момиче на 13г. и от около една седмица напипвам зад лявото ухо една подутина, а днес е станало на топченце. Не е лимфен възел, затова изключих заушката, ами е, как да го обясня, точно до меката част на ухото! Като се погледне, не се вижда нищо, нито топче, нито е зачервено или нещо от този род, но като го пипам и е като малко топченце. Не ме боли, съвсем малко. Не смея да го натискам, да не направя нещо.

Четох много в нета, но не успях да намеря подобно нещо. Показах го на майка ми и тя каза, че можело да е някакво мастно образувание и каза, че ще ме заведе на лекар, но ме е много страх :( Според вас какво може да е...?!

ПП: Да добавя, преди около два месеца на това лявото ухо си сложих на меката част две обици, а на дясното имам една на меката и една на хрущяла. Хрущяла пробих преди седмица и нещо и никакви проблеми не ми прави, нито забира, нито боли.

Наистина ще се радвам на отговори, но моля ви, искам реални отговори, а не някой да ме наплаши излишно. Знам, че тук не сте лекари, но просто ако някой случайно е имал същото нещо - да каже какво е било при него. Дали пък има вероятност да е пъпка?! Странно място за пъпка. Ще се радвам да ми помогнете, наистина се притеснявам!

Коментари

1.   Спокойно. На мен в пуберитета много ми излизаха такива топчета зад ушите, а хем нямам дупки за обици. Нормално е и си е точно пъпка. Неприятно е като се спука, изтича доста гноен секрет. Не се тормози, не е нищо повече от гнойна пъпка. Минава не се безпокой. При теб може и от обиците да се е получило. Някои хора имат алергии към обици, които не са от сребро или злато.

2.   Гнойна пъпка или киста, даже и аз в момента имам едно такова на лявото ухо ;]

Късмет!

3.   Момиче на 13, което пише толкова грамотно.. може би, края не е чак толкова близо..

6.   Аз имах същото топче преди няколко дена и не е толкова безобидно. Трябжа да отидеш на лекар за да ти го извадят докато не е станоло по зле.

7.   Нa 19 съм и нaпипвaм 2 мaлки топченцa, точно където ти ти кaзвaш. Не болят, просто мисълтa, че сa тaм ме дрaзни.. Едното се спукa преди няколко дни, отново без дa боли, a дригото е мaлко по-голямо и по-нaдълбоко, и просто нямa пукaне :Д зa лекaр ли сa нещaтa, или ще се рaзминa? Мaлко по-голямото е от поне месец, но нито се мaхa, нито се влошaвa, просто си стои... Идеи?

8.   И аз имам същото само че на дясното но аз съм момче на тринадесет отначало мислех че е лифтен възел но братовчет ми каза че е гноина пъпка много дразнещо чуството се мисля за нея.