Споделена история от Здраве

Пареза на лява ръка
Здравейте, моля за съвет и помощ. На 10. 08. 2010г. катастрофирах с мотор и получих множество травми, една от най-красивите ми е прекъсването на нервите на лявата ми ръка от гръбначният стълб. Направил съм две операции на плексуса, безуспешни.

Основният ми проблем е че изпитвам нечовешка болка, поради прекъснатите нерви (фантомна болка), реално не усещам и не мога да движа лявата си ръка. Изпил съм около един тон хапчета и на морфинова основа, не ми помагаха за болката. Моля, ако някой жив човек го е преживял това, да ми пише как да го постигна и аз, благодаря.

Коментари

1.   Това при теб не е фантомна болка, фантомната болка е да усещаш и да те боли ампутирана/отрязана/отстранена, въобще несъществуваща към момента част от тялото, а при теб ръката си е на мястото, просто те боли заради прекъснатите нерви. Морфина няма как да ти помогне, в началото на травмата действа, но с времето тялото развива толеранс към него, и накрая трябват зверски големи дози, които ще те убият, а по-силен аналгетик няма, така че болката едва ли ще се премахне.

Иначе по темата - чувал съм за подобни случаи на твоя, при които хората дори прибягват до доброволна ампутация на крайника за да изчезне болката. Лечение едва ли има, нерв не може да се зашие като кожа, единственото, което може би има шанс да подейства, е инжекции със стволови клетки, и някакво частично възстановяване на нерва. Потърси в нета, предполагам че има доста статии за лечението със стволови клетки, но е доста съкпо да знаеш.

Съжалявам за ситуацията в която си, но предполагам че вината за катастрофата е била твоя, като знам как карат мотористите. Извинявам се ако не е така. Все пак е хубаво че си оцелял, защото знаем каква е смъртността при мотористите.

Най-важното е да не губиш надежда, тялото е доста подвластно на съзнанието и подсъзнанието, и в последните години се доказа че оптимизма и добрите мисли водят до отпускане в тялото на всякакви субстанции, които помагат за излекуване от разнообразни болести - това съвсем сериозно го казвам. Ако нямаш правилната нагласа няма как да стане!

Късмет!

2.   Нуждаеш се от рехабилитация и физиотерапия! Намери начин да ходиш на лечебна физкултура! Спри с лекарствата с морфин-ще се наркоманизираш! Трябва ти и психотерапевт. Опитай с някакви фитопродукти и хомеопатия.

3.   Аз подкрепям горните. Щом ръката не ти върши работа, пробвай всичко възможно и накрая остава ампутацията - какво губиш?

4.   Абе хора за каква ампутация говорите!? Дайте защото на някой хора главите не им вършат никаква друга работа от украса да им ги отржеме. Стига глупости! Номер 2 е прав/а/. Нужна е подходяща терапия!!! Стискам палци всичко да се оправи и не се отчайвай!!!

5.   Благодаря за съветите, но рехабилитация и физиотерапия правих в продължение на седем месеца. Ампутация със сигурност няма да предприема, защото в Чикаго-Америка съм чел, че правят чудеса, а надеждата умира последна, проблема винаги е финансов.
А колкото до името на болката ми е и фантомна, защото мозъка се опитва да установи връзката, която е прекъсната с крайника.
Винаги ме е радвало мнението на хората за мотористите, че винаги те са виновни при птп. Предполагам, че се дължи на завистта, от това, че не се радват на свободата.
Интересното при мен е, че не бях аз виновен, един пиян субект ми е сякъл пътя, но освен, че съм инвалид 100%, а и получих присъда за това, как да не се радваш, че си се родил в България.

6.   Виж, да караш мотор си е опасно начинание, а в България си е чиста проба игра с живота. Пътищата ни за коли не стават, камо ли за мотористи.
Аз съм млад шофьор, нямам рефлекси и в града ми има две групи мотористи - веднъж ме изпреварваха за сейр и от дясно, и от ляво - панирах се. Страх ме е за живота им, те се кефят. На светофар пък един минава направо между колите - е, ако решиш да се престройш тогава?
В учебната кола пък един пак ми се появи изневиделица, щях да го убия, ако не беше учителят да ми грабне кормилото.

Първият братовчед на мъжа ми е умрял на мотор, не е било в България и просто имат проблем мотористите при завоите, защото се накланят и тялото им навлиза в насрещното платно.
Като пътувахме, пред нас имаше такъв моторист - той не вижда и не усеща, но половината му торс беше в насрещното платно!
Не е важно, дали си виновен или не - ти си носиш последиците и при мотористите просто са ужасни. И с кола си уязвим, но с мотор просто си обречен.
Кажи, защо да си 100% инвалид? Аз разбрах, че „само“ ръката ти е засегната?
Иначе - какво чудо чакаш да се случи?
.. Знам ли - стволови клетки, глупости - дори да го доразвият това, ще трае поне 10 г., до тогава ръката ти ще е атрофирала съвсем.

Аз като жена не бих немарила за отблъскващо, ако мъжът има ампотирана ръка или протеза. Ако само те боли, какъв е смисалът от такъв израстък?
Звучи много директно, но който те обича, ще те обича и без него, особено ако не ти върши работа, а само пречи. Тялото е просто една обвивка, всички сме застрашени от съдбата ти, инвалидите в България е време да излезнат наяве и да почнат да живеят социален живот. Аз вярвам, че и с една ръка се справяш чудесно в живота.

7.   С ампутация не се решава проблема с болката, травмата е в сплита на рамото, знам че има един лекар, който прави манипулации за премахване на болката, като прави пункция в гръбнака, но причините са много да се докосна до него...
Решението от телк, да съм 100% е че имам и сърдечна операция, от удара съм бил с 5-счупени ребра, изместено сърце, белия ми дроб е отказал да работи, в крака имам пирон, 2-пукнати шийни прешлени, ключицата и ръката ми са били строшени и др. Но интересното е че сега изглеждам учудващо добре, може би защото вече не вярвам на лекарите и спрях да пия хапчета.
Съдбата ме лиши от това да съм здрав, но ме дари наскоро със син, който ме стимулира да се боря със живота.

8.   Браво, авторе! Иначе, не се съмнявам, че ти си деен човек и ще се справиш.
Може ТЕЛК да те е обявил за 100% инвалид, но човек е това, което сам реши да бъде. Вярвам, че ще работиш или работиш вече и се справяш добре с живота, а тялото ти ще се възстанови.
Щом ще имаш син, значи и жена имаш до себе си. Браво просто на хора като теб, които не се предават, въпреки всичко!

9.   Отговорът ми-симпатектомия-прерязване на симпатикусови ганглий срещу болката, барокамера, електростимулации, психотерапевт и намиране на хоби! Горе главата!

10.   Благодаря, ще проуча дали в моя случай ще ми помогне симпатектомия и в барокамера ще опитам, но на психотерапевт, нямам надежда, че ще ми помогне.

11.   Аз гледах в колибка.ком, раздел "човек" мисля че в "secrets of the mind" или някой от другите топ филми за мозъка, но май е в този, за един професор индиец, който лекува "фантомен крайник" с една проста кутия с огледало, но намери и гледай, успех, не се предавай, а дано и вече си намрил лек, че аз след 9 месеца се вкл.