Споделена история от Здраве

Бременност след аборт
Здравейте драги читатели на Сподели.нет! Искам да споделя моята история и ако някой е компетентен да ми даде отговор? Направих аборт на 17.10.2011 и по оказания на доктора трябваше да ми дойде месец след кюртажа, точно на 17.11.2011 ми дойде. И след като ми свърши имах полов контакт възможно ли е да сам забременяла, защото този месец не ми идва, а попринцип преди аборта ми беше точен като часовник, цепеше секундата на две. Или това е от оперативната намеса или е възможно да се е хормонален дисбаланс. Моля дайте мнение! Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Не мисля, че си бременна. Младите момичета си мислят, че аборта е нещо безобидно но определено не е така. Все пак те стържат... има момичета, който дълги години та дори и никога след това не могат да забременеят! Направи си тест, не очаквай в сайта, някои да е толкова компетентен, че да ти каже дали си или не си!

2.   Да, възможно е да си бременна, така се случи с приятелката на братовчед ми - повече не можеш да правиш аборт. Честито.
За контрацепция не си ли чувала?

3.   Аз съм чувала, че след аборт и раждане най-лесно се забременява. Според мен е напълно възможно да си бременна, ако не сте се пазели.

4.   Номер 2, какво имаш предид под това "Повече не можеш да правеиш аборт"...
Има милиони жени, които правят аборт след аборт поради медицински причини... дали ще правиш аборт по желание или защото плода не се развива или т. н. пак едно и също... кюретаж вече никой не ползва - само вакуум - няма проблеми с него.

5.   Номер 1 нищо лично мой човек, обаче вземи се ограмоти малко. Вече НЕ стържат, абортът се прави с вакуум с минимум последствия. От както е въведен този метод, няма случай в медицината, при който жената да не може да забременее.

Авторката, прощавай ама ти си тъпа патка. Не стига, че аборт правила, ами не се и пази. Явно не си си взела особено голяма поука от това. Надявам се да си забременяла отново. Този път няма как да го махнеш, а в следващите 9 месеца няма да има защо да се притесняваш, че не ти идва цикъла.

6.   От 2 до 4

След като авторката има прясен аборт - както разбрах миналия цикъл, НЕ МОЖЕ СЕГА ПАК ДА ПРАВИ АБОРТ. Не и легално и не и без последици.

4, прави аборт след аборт, щом ти харесва, но едно ще ти кажа - абортът не може да няма последици - за психика и физика. Може да е по-щадящо днес, но това не ние оправдание. Абортът е крайно решение, а който го полва за метод за контрацепция просто е с ниска полова култура и морал. Аз не съм против абортите, жената трябва да има избор, но да не се пазиш и после да правиш „аборт след аборт“ - това е НЕХУМАННО. Съжалявам, все пак става дума тук за човешки ембрион, твоя собствен.

Препоръчвам на младите жени да полвзат кондоми или противозачатачни. От воторите вече не се пълнее. Аз лично ползвам от десет години с мъжа си кондоми - нямам аборт и гинекологични проблеми.
Решавайте сами, как ще се отнасяте към телата си и към ембрионите си. Може да нямат мозъчна дейност, но бъдете сигурни - имат нервна такава и не може да не изпитват болка.
В краен случай аборт, да, но НАРОЧНО аборт след аборт НЕ. Не е хуманно просто!

7.   Много лично го прие...

8.   Номер 5 е прав/а...

9.   Леле и ако авторката е направила аборт по медицински причини и всъщност иска да е бременна? Защо бързате да поучавате преди да знаете за какво става въпрос?

10.   Да можеш. Дъщеря ми, така се роди. ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

11.   От авторката: Абортът не беше по мое желание така се случи... исках да попитам дали е вазможно да забременея и ако сам забременяла вазможно ли е плода пак да не може да се износи?

12.   До авторката - да, възможно е да си забременяла, и да - много е вероятно пак да не го задържиш.
Съжалявам.
Трябваше да споменеш, че се опиташ да изнисиш, нали?

Иначе - не е добре да зачеваш толкова рано след помятането... трябваше да изчакате да се възстановиш.

Помятане преди 3-тия месец иначе е много често срещано, не съжалявай - прородата си знае работата.

Аз на твое място бих изчакала поне 3 месеца със зачеването... иначе, ако е станало сега, нямаш какво да губиш повече...

13.   абе на 31 август правих аборт и на 7 октомври ми дойде цикалът, който беше 9 дни... (като последните едва едва)... обаче на 20-ти октомври този месец тоест пак ми дойде.... 4 дена след предния път. Нормално ли е?

14.   Не може да очакваш някой да ти каже дали си бременна защото, при всеки има различен организъм!!! Мога само да ти кажа, че ако си забременяла преди да са се изминали 6 месеца от аборта, може и да не ти позволят да направиш 2 и за това казват, че следващите 6 месеца са рисковани. Но няма как да знаеш от допитване от други хора на всеки му влияе по различен начин!

15.   За 13 мисля че, е нормално през времето което не ти е идвало се е събрало всичко което трябва да излезе, и е по-добре да изтече отколкото да е в теб.