Споделена история от Здраве

Гъбички? Или?
Здравейте, не зная дали тук е правилното място да пиша и все пак се надявам да споделите опита си с мен, и предварително искрено ви благодаря.

От няколко дена имам сърбеж и малки мехуроподобни ранички на входа на влагалището и до клитора, а срамните ми устни са зачервени, чувствам силен сърбеж и парене, имам бяло течение, но не много.

Това имате ли идея дали са гъбички и дали трябва задължително да отида на гинеколог? Има ли опция да се повлияят от интимен гел (например Лактацид фемина) и промивка с билка. А вие какви билки сте ползвали, ако сте?

Аз съм май една от многото, на които не им се ходи на гинеколог в малкия град, където всеки познава всеки. Има ли опция направление от лекар в провинцията да се използва в София и горе-долу по колко взимат за преглед гинеколозите в София без направление. Бихте ли ми препоръчали някого.

P.S. Много ви моля да публикувате темата ми. Наистина много ви моля!!!!!

Коментари

1.   Гъбички са мила. Трябва да отидеш на гинеколог, за да е сигурно че е това. Можеш да си вземеш от аптеката клотримазол вагинални глобули. вземи 2 кутий, в моя град ги дават без рецепта. Пробвай с това, но също така си вземи и клотримазол на крем да си мажеш влагалището от вън. Ако тогава не мине трябва да отидеш задължително на лекар. Половите болести са опасно нещо. Няма нищо срамно да отидеш на лекар, по добре да се оправиш вместо после целия град да ти вика:Тази е курва и има спин/Примерно/.

2.   Може да е гъбична инфекция, но на мен ми звучи по-сериозно. Задължително отиди на лекар, не чакай и ден повече. Здравето ти е по-важно от това какво ще кажат хората!

3.   Гъбички са в най-добрия случай. На лекар!
Стига с глупави билки и истории, рискуваш здравето си!
П. П. Виж, след като си в София и живееш там постоянно, не е зле да си смениш и адреса там и личен лекар да имаш.

4.   Ако си без направление от 20лв започват прегледите, има различни гинеколози, не знам при мъж или жена предпрочиташ

5.   Благодаря ви много за отделеното време, още утре отивам на лекар да ме прегледа, въпреки че вече съм значително по-добре. Взех си дезинфекциращо средство от аптеката междувременно. Дано да съм се притеснила излишно все пак и просто да съм си раздразнила кожата, защото ми е доста чувствителна по принцип. Хубави празници и здраве на всички!!!

6.   Като чета за мехури и се сещам за херпес-дано не е това, че мн трудно се лекува, да не кажа, че въобще не се лекува

7.   #6, пак съм аз авторът, херпесът не се ли предава само по полов път? Мен горе-долу това ме успокои, че не е, защото ако само това е начинът - значи нямам повод за притеснение :) Мисля си, че ако е инфекция сега вечерта ще започне да ме боли, защото в момента не усещам нищо. Като погледнах днес имам само леко зачервяване, но нищо повече. Дано до утре всичко да е наред.

8.   здравейте! на 19 години съмр, имам следният въпрос на което ви моля да ми отговорите искрено, от какво се получават гъбичките, с моята прятелка имаме жесток проблем, тя тверди че е от атнти-биотик, а аз почвам да мисля че е от друг, лепна и на мен нещо защото почва да ми пари яко понякога като ходя по малката нужда.
искам да помогнете как да остановя дали тези гъбички наистина не са от друг сексуален контакт. а тези гъб. имат ли видове? от секс ли само или от може и друг произход. напсоледек не иска да спи с мен само по супер настояване от мен, никога не ми е дала повод да се съмнявам в нея ама направо тези гъбички ме шокираха.

9.   Може от почти всичко мисля, не само вследствие на полов контакт. Би могло да се получи както тя казва от антибиотик, при лоша хигиена, отслабване на имунната система, настинка, общо взето аз си мисля, че става на случаен принцип при лош късмет и все пак се е случвало на почти всеки, както разбирам, четейки в нета. Прочети и ти там, има ужасно много информация.