Споделена история от Здраве

Търся хора, които са ползвали "Деанксит"
Здравейте, винаги съм била 65кг. и съм висока 1,80см.
След приема на Деанксит, започнах да качвам килограми, не обърнах голямо внимание защото с лекарствата се чувствах спокойна. Мина една година, оказа се, че съм качила 15 кг., реших да го спра изцяло. Когато бях бременна със сина си, качих около 8-10 кг., които след раждането ми почти изчезнаха. Писах първо в "Google", намерих теми за всякакви други антидепресанти, но не и този който ползвах аз. Моля, ако сте приемали Денаксит, кажете ми дали сте качили килограми и колко?

бтв: Никога не съм спортувала, пазила диети или ограничавала от храна, винаги съм била 65 кг.

Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Не съм взимала това лекарство, но трябва да се посъветваш с лекаря, който ти го е изписал.

2.   Едва ли е от Деанксит. Провери си хормоните на щитовидната жлеза. Това са доста килограми за една година.

3.   Аз съм ползвала лекарството, но не толкова дълго време. Мисля, че е много лек антидепресант, преди го даваха без рецепта, а сега с обикновена, значи не е нещо сериозно. А всички антидепресанти се отразяват на килограмите при продължителен прием, така че най-вероятно е оттам

4.   Здравей. Приемал съм го. Ефектът беше почти същият. Както както си разбрала е антидепресант. Почти от всички антидепресанти се пълнее. Ако има начин го спри. Ако няма-време е да започнеш да спортуваш за да регулираш нещата. Диетите не значат глад! Под диета трябва да разбираш-да подбираш храната си. Ограничи сладките и тестени храни. Замени хляба с пълно зърнест. Яж до 18 ч. Ако можеш да ходиш на фитнес ще е най добре за това време на годината.. фитнес инструктора ще те насочи в правилната посока. Ако не можеш-прави аеробика в къщи и излизай да тичаш когато можеш. И така, хем ще си спокойна, хем ще изглеждаш добре.

5.   Благодаря на всички които са отговорили за отделеното време. :) Фитнес има до блока ми, ще се опитам след празниците да поспортувам. Мерси за съветите, аз спрях Деанксита, но дали знаете нещо с което мога да го заместя... нещо безобидно без странични ефекти. Лекарство, билки, хомеопатия каквото и да е?

Номер 2 и това ще направя, мерси. Ако се окаже и хормонален проблем, дали могат нещата да се нормализират с лекарства, няма да остана така завинаги?

6.   Ако изпълниш това което те съветва №4, няма да имаш нужда от "деанксита". Беше ме налегнала гадна депресия, близо година ползвах този медикамент но напълняване не забелязах. За да са ти го изписали, значи и Вие сте имали проблем с нервите и именно самият проблем вероятно е причина за пълнеенето, а не антидепресанта! Движението е най добрия регулатор на килограмите!

7.   От всички антидепресанти се пълнее. Имах приятелка в училище, дори в лудница лежа момичето... много беше напълняла.
Разбрах след години, че се е самоубила.
Просто тези хапчета не ? са помогнали май...

8.   Това не са хапчета за луди, наричат се хапчета на щастието. Те са толкова меко действащи, само ти повишават серотонина(хормона на щастието). Не ми повлияха нито на работата(работя като ел. техник), нито на шофирането, малко потискат секса защото са успокоителни и човек се чувства малко отпаднал, безсилен, но за настроение са добри, помогнаха ми при депресия. Не съм жена, но мисля, че при ръст 1. 80м, не би трябвало да Ви притесняват тези килограми, просто сте едра жена. Ако сте висока и слаба, гледката е по непривлекателна, поне за мен е така.

9.   Да, но ми липсва плоският корем, сега съм като бременна в 9-ти месец, определено на други места не ми личи. Не съм едра все още :) Никога не съм качвала килограми и това ме шокира. Когато започнах да пия Деанксит бях с гипсиран крак и стоях обездвижена около 2 месеца, ще кажете, че това също е допринесло за качването на килограми?
Да, но НЕ! Крака го чупя за 3-ти път и друг път съм била обездвижена и не ми се е отразявало.
Мерси на всички които са писали. :)

10.   Давате си физическите данни, но не знаем нищо за възрастта Ви, всъщност не ни и трябва да знаем, достатъчно е сама да прецените дали сте в млада или по зряла възраст. Знае се, че с натрупването на години жените трупат и килограми, така че не може да се сравнява какво е било и какво ще стане. Под едра жена разбирам не дебела, а висока и здрава. Щом най проблемен Ви е корема, имате само един изход, упражнения за коремните мускули, коремни преси и толкова. Почти всяка раждала жена го има този проблем, мисля, че ако сте достатъчно упорита, ще се справите! Ако упражненията не Ви задоволяват, има пластични хирурзи, а ако човекът до вас, Ви обича такава каквато сте, да не Ви пука, приемете фактите.

11.   На 29 години съм, не се имам за стара за да мисля, че трябва да имам проблеми с килограмите за възрастта ми. Наистина освен на корема, никъде другаде не ми личи, че съм качила. По семейна черта или да го наречем ген, ни е да сме стройни.
Често са ме питали какво тренирам, та имам такова оформено тяло, истината е, че никога не съм полагала специални грижи за тялото си, и никой не ми вярваше. Пак ще се повторя, че след раждането си, не съм имала проблеми с килограмите както други жени. :) Пластични операции не бих си позволила дори да имах нужните средства, "човека до мен", ме намира за по-апетитна отпреди, но нали знаеш жената като си навие нещо на пръста, никой друг не може да я убеди в противното. Всъщност аз скъсах с " човека ", защото именно той ме срина психически и стигнах до лекарства. Както и да е това е друга тема :)) Ще бъда и аз щастлива някой ден... някой ден.

И нека не забравяме заглавието на темата, благодаря на всички които се отзоваха.

Бтв: Говори ми на Ти:)

Весела Коледа и Happy New year :))

12.   Ползвала съм Деансит и наистина се напълнява от него

15.   Голяма глупост е, че от антидепресанти се пълнее. Пълнее се от самото нервно разстройство, от депресията, но не и от лекарствата. При депресия се забелязват две състояния, или на човек не му се яде, просто няма апетит за това и другото състояние, човек изпитва вечен глад и постоянно обикаля около хладилника и похапва повече, затова натрупва килограми, но пак казвам, не е от лекарствата. По време на депресията, нямах апетит и насила се хранех, но вземах Деанксит и не само, че не напълнях, ами свалих килограми, защото няма от къде да дойдат, щом не се храниш добре. Килограмите идват от храната, не от лекарствата!

16.   На мен сега ми предстой, да го взимам дано наистина не се пълнее? Колко време сте го пили на мен ми е изписано сутрин и обед по 1 таблетка в продължение на 20 дни, след това по 1 таблетка сутрин, но нямам определено време. Въпросът ми е може ли да го спра за малко, защото ще ходя на почивка и после пак да го започна?

17.   здравеи аз се казвам Румен исъм на55зз пия ривотрил от години и от година насам взимам и деанксит през лятото по1 а през зимата по две не се притеснявай от него не се пълнее адали ще го взимаш зависи само от теб икак сечувствувашнаи добре е ако можеш да не го взимаш още по добре с него е без него разликата е малка

18.   Взимам го вече втора седмица и не съм забелязал да напълнявам, не е от него, действа леко успиващо.

19.   не е е от деанксита повярвай ми сиурно си депресиранаи обикаляш често хладилника

20.   Приемала съм лекарството, но не толкова дълго време. Не мисля, че напълняването е от него. При положение, че се дава без зелена рецепта, деанксит изобщо не е нещо сериозно като препарат.

21.   само деанксит ли ти изписаха и каква е причината деанксита не е толкова безобиден колкото го представят

22.   търся хора които да пият валериан и ривотрил едновременно тоес изпиваш си дозата ривотрил и след половин час хапче валериан и така 3 пъти дневно има ли такива и какво мислят по въпроса защото на мен дозата си гурно вече или ми е малко ззащото го пия от 17 г а джи пито е психиатрите ми казват че и дума да не става за увеличаване за това прибегнах до валерианата дозата ми е1. 5 мг дневно както казах пия го т 17г плюс един деанксит дневно и пак нессе чувствам добре и така17 г

24.   Преди 7-8 години, ме беше обхванала депресия, тогава точно Деанксита ме спаси. Много добре ми подейства, но трябва правилно да се ползва. Както всеки препарат действащ на психиката, така и този действа пристрастяващо, т.е., привиква се към него. Аз го ползвах близо 5 месеца, и след това постепенно разредих ползването му. Близо месец намалявах полека дозата, и накрая го спрях без проблем. Много ефикасен медикамент е, почти не се усеща негативено действие. №16, не се опасявайте, ползвайте си го и по време на почивката, по скоро си внушавате, че ще Ви подейства зле.

25.   Anne Lea Landsted e разследвала Lundbeck и тяхната "анти-тревожност" медикамент Deanxit. Deanxit е още едно от противоречивите и опасни лекарства на Lundbeck, но въпреки факта, че същото лекарство е забранено в Дания (неговата страна на произход) и констатации на корупция, измама и измами с процеса на одобрение, това лекарство, което може да има потенциално фатални странични ефекти. Ще полудеете за винаги с негова помощ. Всеки антидепресант или такъв който влияе на нервната система, и аналгин, влияят на чревната проходимост и нервите свързани с червата. Така поетите вещества се задържат повече, преди да отидат в тоалетната. Ако познавате човек който се е самоубил, проверете дали последно се е лекувал с ДЕАНКСИТ. Деанксита те подлудява завинаги..

26.   какво предлага въпросната г-жа

27.   На мен само Деанксит ми помогна. Всичко друго - рейки, хомеопатия, Ривотрил не ми действа.

28.   Куркума, черен пипер, кореандър, поне по 2гр. на ден всяко, разтворени с мляко и олио, сутрин на гладно. Плюс НЕАЦИН - поне 500мг. преди лягане, и лъжица сироп от здравец или индрише.

29.   вечер пий чай от мента и маточина-по-силен си го прави, изпивай две чаши между 6 и 10 вечерта.. леко унася, успокоява.. а сутрин пий чай от жълт кантарион-около 2 лъжици от билката в половин литър вода--кипва и го изваждаш, после да кисне 10-15 минути и го пиеш.. жълтия кантарион е много силна билка за нервите и действа добре -повишава настроението.. купи си и за ободряване зелен чай, женшен... все билки за тонизиране и енергия..

30.   вечер пий чай от мента и маточина-по-силен си го прави, изпивай две чаши между 6 и 10 вечерта.. леко унася, успокоява.. а сутрин пий чай от жълт кантарион-около 2 лъжици от билката в половин литър вода--кипва и го изваждаш, после да кисне 10-15 минути и го пиеш.. жълтия кантарион е много силна билка за нервите и действа добре -повишава настроението.. купи си и за ободряване зелен чай, женшен... все билки за тонизиране и енергия..