Споделена история от Здраве

Мога ли да си премахна бенка ако нямам 18?
Здравейте,
моят проблем е, че имам бенка до горната устна, която просто мразя и от как се помня ми е създала 10000 комплекси. Имам я от малка, не изменя форма, цвят и пр.

Преди около година ходих на дерматолог и попитах за бенката. Лекарката ми каза, че не е опасна и може да се премахне, но трябвало да изчакам няколко години, за да бъда сигурна.
Сега съм на 14, но просто я мразя.

Всички момичета имат хубави и чисти лица, а аз съм... Знам, че никой не би харесал такова нещо на лицето си. Просто не е честно и искам да махна това нещо!

Притеснява ме само реакцията на съучениците ми... да не вземат да ме одумват и да ми се подиграват, че съм извършила някаква корекция. Все пак ако някой може да ми помогне ще се радвам много!

Коментари

1.   Aз моята я махнах. Много се радвам, че я няма. Ходих при хирург и ми я махна, изобщо не ме боля, сега имам малък белег.

2.   Имам същия проблем само дето съм на 15. Още от малка имам толкова комплекси относно външния си вид заради нея. Не мога да се приема така винаги съм искала да я махна. Ходих на дерматолог и ми каза, че била доброкачествена, но не било хубаво да се маха, само ако има проблеми и то с операция, но трябвало де е доста издадена.
Също и с лазер става, но казват, че е опасно, а и човек трябвало да е минал пубертета, когато се развива, поне на 18-19. И съм се отчаяла просто, толкова много искам да я разкарам от лицето си.

3.   Хаха има ли някакъв смисъл да е махаш? и аз имам бенка от малък сигурно от 1 клас сега съм 9. това е въпрос на чар. всички с бенки са по-чаровни. Повярваи ми : )

4.   И аз имам 1-2 глави излишни, които ми създават много комплекси - едната е куха като лейка, а другата е на много къса пръчка. Да взема ли и аз да ги махна?

5.   И аз минавам през нещо подобно и искам да попитам хората мислите ли, че хора (момичета) с бенки по лицето са по-непривлекателни от други? Аз познавам едно момче, което има горе-долу като моята бенка на същото място, но даже ми е сладко, а аз много мразя своята!