Споделена история от Здраве

Противозачатъчни
Честита Коледа! Пожелавам ви да сте много здрави!

Така... На 18 години съм. Водя полов живот и с цел да се предпазя от забременяване, реших да започна да пия противозачатъчни. Миналия месец ходих на гинеколог и ми изписа Логест, а преди 10 дни се посъветвах със сестра ми дали да започвам да ги пия. Тя се опита да ме разобеди, но не успя.
Наясно съм какви са плюсовете и минусите.

Та тя ми препоръча да пия Ясмин, тъй като са й били изписани на нея преди година- две. Искам да отбележа, че не са ми правени никакви по- специални изследвания преди предписването на Логест.

Моля да споделите вашия опит, какви странични ефекти са оказали върху организма ви и да ме посъветвате. Благодаря ви. Весели празници!

Коментари

1.   Пробвай добрия стар презерватив, предпазва и от други неща освен от забременяване!
МОЛЯ ВИ ПАЗЕТЕ СЕ ПРЕДИМНО ОТ БОЛЕСТИ!!!
А и е много по- хигиенично.. не го заеш кога се е мил за последно и на какво ниво е личната му хигиена!!!
Колкото до противозачатъчните- блъскане с хормони, за разбъркване и объркване на собствените хормони.. и защо? заслужава ли си? За да може той да си свършва спокойно, когато и където му е кеф, без да го стидка гума... Абсолютна, тотална глупост!!!
Моя приятелка си сложи спирала, която в последствие се измести и и докара киста!!! И защо? ... За да може мъжа от когото има дете, и който не желае да се ожени за нея да свършва спокойно!!! Абе тва някои жени са големи пуйки!!! Не бъдете ПУЙКИ!!!

2.   И на мен ясмин ми изписаха и никакви изследвания не са ми направили, само ме пита пушиш ли, а аз не пуша. ПО-късно разбрах, че Ясмина с комбинация цигари може да прави тромбози. Пробвай с това което ти е предписано. До колкото аз установих от значение е тегло, ръст, имаш ли окосмяване, пъпки... / Лекаря си прави извод предвид някой външни характеристики и белези. Редовност на цикъла, поликистозност на яйчниците, претърпяла бремност, аборт и др....

3.   В момента и аз пия Логест, преди време също доста пъти съм пила. При мен Ясмин не ми вършеше работа за това, за което ги пиех. По-доволна съм от логеста!

4.   Съгласна съм с 1. Защо си мислите, че пиенето на хормони е безопасно? И всичко това си е заради мъжа, общо взето. В крайна сметка си е за вас, вярно е, че мъжете започват да си искат това, на което са свикнали, но има и свестни. Моят приятел не би одобрил това заради мен самата.

5.   Аз използвах регулон, лично на мен ми действаше много добре, никакви странични ефекти и проблеми нямах. За ясмин ми бяха споделяли, че причинявал главоболие, но за всеки е различно, когато спряха регулон запознах някакви други, но не си спомням точно какви бяха. Разбира се ползвах противозачатъчни САМО и единствено с моя приятел с който бях от 2 години и то след като отидохме да си направим тест за венерически болести, когато не откриха нищо, тогава започнах да ги пия. Все пак те предпазват само от забременяване. Когато се разделих с него ги спрях и в момента само презервативи ползваме, докато не съм сигурна в човека до мен не мога да рискувам, не рискувай и ти. Ако все пак искаш да ги пиеш, то взимай тези които ти е предписал доктора, а не тези които ти препоръчват хората, той знае кое е най - добро за твоя организъм.

6.   Аз пия Ясмин и да ти кажа... доволна съм. В началото като го започнах имах главоболие, леки болки в гърдите и в първите дни пробивно кървене и това беше. Ясмин са най- пречистените противозачатъчни! Логест не съм пила и нямам впечатления. И все пак всеки организъм различно ги понася.

7.   моля да ми помогнете.. Има ли голям риск за объркване на хормоните след приема на escapelle еднократно??

8.   Аз никога не съм пила хапчета против забременяване. Някак си никой не може да ме убеди, че тая химия е съвсем безопасна. След като родих си сложих спирала за 5 год. Обаче от нея имах много силно кръвотечение по време на цикъл и ходих да ми вливат венозно Вит. Ц. Обаче пак никога не съм била спокойна и пак не съм искала да свършва в мен. Иначе не съм получила страствания, но като отидох да ми я свалят се скъса конеца вътре и ме разтваряха с инструменти и беше гадно докато я измъкнат навън.... Ама мъжа ми иначе си е свикнал, знае кога да си го извади и така я караме, навън си свършва. Не е имала гаф до сега, да чукна на дърво. Понякога ползваме и презерватив, но рядко. Само когато иска той. Аз лично не харесвам с презерватив, претърквам се, а като сложим лубрикант започва да джвака в мен. Предпочитам масло и без нищо... Понякога си мисля, какво ще стане ако взема, че по случайност забременея... с 3-то (непланувано)бебе, ама не хващам лесно за щастие, както и да е.

Наистина като си помисля какво изтърпява една жена за да се предпазва и все е със страх по време на секс да не стане каквото не е планувано си е направо пфффффф.