Споделена история от Здраве

Дамски превръзки...
Здравейте!
Много, много, много се радвам, че намерих сайт, в който мога да пиша за "проблема си" анонимно!
Така, значи аз съм момиче на 14 год. и преди година ми дойде цикълът. Само, че... Не мога да се оправям с превръзки.. Слагам ги както трябва, но след час-два съм изцапана с кръв, сменям постоянно дрехите и просто не издържам.. Винаги е така, а за тампони не съм мислила, имам чувството, че ако си сложа ще полудея а и според мен не са за възрастта ми! (: Бихте ли ми казали КАК точно да слагам тия чудесии, че ми писна да се мацам. (:

Благодаря предварително! (:

Коментари

1.   Най-добре ще и обясни майка ти. Питай я и тя ще ти покаже ;)

2.   Лесно се слагат. Аз съм на 12 и преди два месеца ми дойде и в момента имам мензис. Просто я отлепяш и я слагаш върху гащите. След това отлепяш и крилата /ако ползваш превръзки с крилца/ и ги обръщаш и залепяш. Да, гадно и гнусно е но и двете след 3 години най-много ще се научим да ползваме тези нещица....

3.   Ами или не ги слагаш както трябва или ти е прекалено силен цикъла....

4.   И аз съм момиче на 14 имах същия проблем.
Винаги когато ми идваше се цапак беше ацки гадно защото първия и втория ден ми тече много силно. Един ден просто ей така ми хрумна да сложа две превръски и така не се цапах като сядах. Или по добре може да си купиш по големи преврски има всякъкав размер и е много добре защото не може да се изцапаш.

5.   Взимай си нощни, защото са по - дълги, явно проблемът е, че ти се разместват. Ама няма как да ти обясня как точно да ги слагаш, явно го правиш така, че ти идва много напред или много назад превръзката, ама ти трябва да си прецениш.

Иначе тампони - има OB mini, които стават за девствени момичета, ако това те притеснява. Като се научиш да ползваш тампони ще видиш предимствата им, може би наистина ти е рано още.

6.   Колко ти е силен цикъла? Досега не съм чувала нещо подобно за нормален мензис, без никакви проблеми и въобще. И какви превръзки използваш обикновено, защото Ауеис много ги хвалят, но за мен те не вършат работа.

Слагай специални, за по силно течение, с крилца и да са по-дълги. Когато си оправяш превръзката я залепи възможно най-точно по бельото ( това не значи в специална линия, просто по начина, по който ти застава, когато се размърдаш) и носи по тъмни джинси. Ако пак няма ефект се обърни към майка си, защото тя е човекът, който може да ти помогне в такава ситуация.

7.   И аз съм на 14 и мисля че превръзките са страшно неодобни защото и при мен пропускат и то на от страни а отзад и това е защото ми е много силин цикъла, а за тампоните аз съм детствена, но през лятото ги ползвам и отдоло слагам и превръзка без крилза, за да мога да нося рокли и да не се личи.

Доста е неприятно като ги сложиш защото неможеш да седиш. Но след време свикваш и не ти прачет токлкова, значи мойте правръзки са с розова опаковка - няма да пиша марка, за да не е като реклама и като ги разопаковаш от едната страна имат като сърце, а от дрягата страна като капчица и сърцето го слагаш отпред, а капчицата отзад и гладаш превръзката да не е много напрад нито назад, а ако както на мен ти излиза кръвта отпред или отзад просто си купувай по - дълги или слагай по две.

Моят цикъл просто ме убива толкова е силан, че на ден сменям по 6-7 правръзки и то от големите, притова е и над 7-дем дни! И номер 5 е напълно права зимай си нощни и гледай да са с крилца, за да не се разместват. Според мен не ти е рао за тампони аз носех още на 13 като ми дойде, така че ако не ти е неудобно като едиш нама проблам. Ако решиш да носиш тампон единственото опасно е ако не го сменяшш на 2-3 часа или на 1-2 часа ако ти е по - силен!

8.   Слагай две превръзки, като леко ги застъпваш и така става по-дълга двойната превръзка. Залепяй ги добре за гащите. Купи си гащички от ластична материя, за да придържат по-добре. Първите дни носи тъмни панталони или поли.

9.   Купувай си по-голени и по-абсорбиращи. Ще ги познаеш по броя капчици, нарисувани на опаковката. Там в началото едно момиче ти е обяснило как се слагат. Явно просто цикълът ти е по-обилен или пък много се движиш. Едно време нямаше с крилца и си слагахме едни като кори за баница:))) Хем всеки разбираше, че си в мензис (защото бяха дебели и се виждаха), хем се омацвахме като заклани прасета:)

10.   Лелеееее, добре че не съм момиче. Аз бих си купил памперс за възрастни. Дали ще протека?

11.   Номер 10 явно на теб си ти е добре като си момче, ние момичетата сме направо като проклети! По време на секс нас ни боли, проклети сме да раждаме с огромни болки и всеки месец някакъв цикъл! Абе с една дума ужасно е да си момиче!

12.   Мило момиче, сменяй си по-често превръзката, за да ме рискуваш да се изцапаш и да се изложиш някъде. "ALWAYS" са много добри, защото превръщат течността в гел. Но каквото и да ползваш, при обилния цикъл, който имаш, единственото решение е да сменяш често превръзката-друг начин няма. Няма къде да отиде всичката тази кръв, която изтича, няма да се изпари. Тампони не ти препоръчвам, защото при тях омазването ще е още по-голямо-не можеш да прецениш кога да го смениш, щом с превръзка се цапаш, където виждаш какво се случва, какво ще стане, ако сложиш нещо вътре в себе си? Не се притеснявай, на всеки се случва от време на време да се изцапа, и аз, както съм на 26, като се налага да седя седнала или да карам колата не се чувствам спокойна. Знам, че ти е странно и ново за теб, но ще свикнеш. Поздрави :)

13.   Аз съм на 12 и ми дойде цикъла преди 3 дена и на мен все още ми е странно. Слагах си едни превръзки, които майка ми беше ми ги купила. но не ми харесват особенно. И сега съм с Always тези класичните. Според мен са хубави, но незнам все още за пръв път ми е :). И на мен ми пропускаше, но сега спря да пропуска. Според мен може би ми е бил много обилен цикъла и затова. На теб ти препоръчвам Always, но ти си знаеш :).

14.   13 - бъркаш понятията „цикъл“ и „менструация“. Менструацията ти е дошла, а цикълът е периодът между първия ден на предпоследната и първия ден на последната ти менструация.
Една менстрауция трае от 3 до 7 дни, един цикъл в идеалния случай - 28 дни, иначе - от 25 до 33 дни с уговорката, че са възможни отклонения в рамките на 14 дни, което си е нормално.

15.   Аз ползвам превръзки, но майка ми не може. Тя си слага голямо парче памук в гащите и кара така.
Единственото е, че е неудобно и че не може да носиш приленали или плитки дънки, но това са най-много 5-6 дни на месец.
Успех!

18.   Когато ти дойде менструацията, трябва един вид да се стегнеш. Аз съм на 13 и имам менструация от 11 годишна. Препоръчвам ти когато имаш менструация да си обуваш 2 чивта гащи и да са по тесни! :)

20.   Мисля че ти е много силен. Сменяй ги по често. И моят беше много силен в началото но се оправя. Аз съм на 13 и ми дойде преди 3 месеца само това мога да ти кажа като съвет. Аз ллично не харесвам always защото са ми дебели :)

21.   Здравейте! Аз съм на 12 с ми дойде месечния цикъл. Не мога да се оправям, когато дойде ред да я сменям ;. Не мога да преценя кога да я смена! Не мога да определя кога е много и кога е малко.. моля ви някой да ми даде съвет!
Благодаря предварително! :)

22.   Аз съм в момента съм на прага на първият ми път и аз съм чела как се слага дамска превръзка.
1. Намери си превръзка според течението ти и махни предпазното и покритие.
2. Сложи внимателно дамската превръзка в централната вътрешна част на бельото ти.
3. Ако има крилца, подгъни ги навън.

А ако искаш още инфо, попитай майка си - тя е минала през това..

23.   Залепваш превръзката на входа на влагалището, крилцата служат за това после обуваш бельото.

24.   Аз не знам как се слагат превръски

26.   Аз ползвам
libresse

27.   аз съм на 21 в началото го имах този проблем ще свикнете няма страшно

29.   Я бно си купила по малки превръзки.

30.   На мене ми дойде но аз питах маика и тя ми каза ка се слага и тями погаза и се научих. И затова си купи always или palomita или everbel

32.   На мене ми дойде но аз питах маика и тя ми каза ка се слага и тями погаза и се научих. И затова си купи always или palomita или everbel

34.   И на мен ми дойде аз съм на 12 дойде ми когато бях на 11 и при мен беше силен цапах се и веднъж като бях на даскало ми протече добре че никой не забеляза аз използвах discreet и ги смених защото са много тънки и малки и always са много хубави най-вече нощтните и сега ползвам lady soft защото попиват много добре

36.   И на мен ми дойде аз съм на 12 дойде ми когато бях на 11 и при мен беше силен цапах се и веднъж като бях на даскало ми протече добре че никой не забеляза аз използвах discreet и ги смених защото са много тънки и малки и always са много хубави най-вече нощтните и сега ползвам lady soft защото попиват много добре

37.   Аз нямам цикъл ама имам бяло течение по скоро жълтеникаво но няма мирис означава ли че скоро ще ми дойде

38.   Обясниха ми днес, че след една две години като имаш бяло-жълтеникаво течение ще ти дойде скоро цикъла. Аз съм на 11 години и нямам още цикъл. И аз се чудя защо още нямам, като имам окосмяване, течение на жълтеникава слуз и др. симптоми за цикъл. Навила съм се скоро да питам майка ми скоро за цикъла, със сигурност ще ми чете дълго конско, но според мен си струва. Късмет и пожелание за успехи. Чао!!! ❤

40.   38, аз съм в същото положение. Сподели какво ти е казала майка ти, тъй като отношенията с моята са малко обтегнати в момента.

41.   38 и 40, ще ви дойде до половин година, най-много до 8/9 месеца. Навсякъде носете със себе си по 2-3 дамски превръзки. Може да се случи навсякъде и по всяко време. Аз препоръчвам Diskreet, Naturella и Every Day fresh. На мен лично са ми най-удобни. И един съвет. На четвъртия ден на първата ми менструация нямах абсолютно нищо по превръзката и сложих Diskreet, но от нищо така тръгна и се омазах. Имайте едно наум! Слагайте до 4-5 ден задължително превръзка, за да няма неприятни изненади. Успех!

42.   За да не се разместват превръзките е най-добре да си сложиш някакви по-стегнати гащи. Да малко неудобно е заради менструалните болки но няма шанс за разместване. :)

43.   До авторката:
1 Смени размера на превръските с по голям.
2 Убеди се че превръските ти не са ежедневни.
3 Оуейс и Либреце са едни от най хубавите превръски за МЕНЗИС но Оуейс може да предизвикат въспаление при по чусвителни дами поради силната си ароматизация.
4 ДИСКРИИТ СА САМО И ЕДИНСТВЕНО ЕЖЕДНЕВНИ ПРЕВРЪСКИ И НЕ СЕ ПРОДАВАТ ТАКИВА ЗА МЕНЗИС НА ТАЗИ МАРКА....ТОВА Е ЗА МОМИЧЕТАТА КОЙТО В КОМЕНТАРИТЕ СЕ ОПЛАКВАТ ЧЕ ПРОПУСКАТ...
5 Ежедневните превръски НЕ са за мензис или вид превръски за мензис те са превръски който се изполва за по добра хигиена и при течение за всекидневна употреба

6 Натурела никак не са лоши но ВНИМАВАЙ да не избереш ежедневни на марката.

Късмет!!!

46.   Мен не ме интересува дали ще протече. Аз от скоро почнах да слагам превръзки, иначе съм на 111 и преди 1 година ми дойде цикъла. Когато наближи времето за цикъл слагам черни гащи, пък ако протече баба ще ги пере. Тампони не съм слагала никога, защото не ми купуват. Иначе ако ми купят ще си сложа, защото от 6 години не съм девствена. Мен просто ме интересува от коя страна се слагат. Така, че слагай всякакви превръзки и носи черни дрехи.

47.   Слагай си нощни always