Споделена история от Здраве

Диета с ябълки
Здравейте! Имам един въпрос: ако почна диетата с ябълки за 1 седмица ще мога ли да отслабна с около 2-3 кг?

На мен са ми излишни точно толкова. Ако по време на диетата пия по 2 литра вода на ден, правя 200 клякания, правя по 50-60 коремни преси и се разхождам поне по 1 час-според ще е възможно ли да отслабна толкова?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Съмнявам се че някой може да ти каже. Защото кой точно от нас е правил точно такава диета? Имаш ли кантар вкъщи? Ако имаш се претегли и започни да спортуваш - коремни преси, обиколки на блока или нещо такова и може да ядеш зърнена закуска "фитнес" или каквото там решиш. Но не прекалявай с хляба и с тежките храни. Не ти препоръчвам да си само на ябълки. 1 - от ябълките се чувстваш още по-гладен; 2 - трябва разнообразие. Според мен трябва да си хапваш каквото искаш, но да спреш когато усетиш че си вече сита :)

2.   Зависи колко килограма си в момента, но ми се струва, че можеш да постигнеш този резултат. Все пак внимавай със захранването после, за да не си ги върнеш килограмите.

3.   Мхм, може и да стане. Но се приготви за запознантство с Г-н Йо-Йо ефект.

4.   Да. Айде и аз ще пробвам. Защото и на мене са ми излишни 3, ама аз искам да отслабна с 5 и да си ги задържа. Висока съм 165 точно. Тоест трябва да съм 55 кг. Сега съм 57, искам да съм 52. И аз ще я пробвам тая диета, защото нямам воля, обичам да ям, ама мисля, че за 1 седмица ще мога да издържа.

Ако наистина го правиш това ще успееш, ама после ще трябва да си пак на някакъв режим, защото иначе килата се връщат. Аз лятото бях само на супа и кисело мляко (по здравословни причини обаче) за 10 дена и свалих 3 кила, ама бях освирепяла от глад и си ги върнах за няколко дена..

5.   За една не, но за две седмици резултатите са ти гарантирани, при строго спазване.

6.   Всичко много хубаво - само без кляканията. Това е най-излишното във всеки един смисъл упражнение. Само ще си амортизираш ставите.
Със ставите на краката шега не бива!

7.   Няма как да ядеш само ябълки, да лишаваш организма си и да отслабнеш... още повече с клекове се трупа маса... не се сваля...

8.   Пробвай това http://krasivajena.com/dieta-s-yabalki/
има някакъв ефект, ама не очаквай чудеса. Все пак 2-3 килограма за седмица е прекалено много и неминуемо ако ги свалиш толкова бързо, много скоро след това ще си върнеш обратно загубените килограми

9.   Приятелка на първата братовчедката на първата ми братовчедка е пробвала тази диета. Яла е по 1 ябълка на ден и за една седмица е отслабнала с 8 килограма.
~*Отхвърлената*~

10.   Не яж толкова ябълки, хич не са толкова полезни, колкото всички се заблуждават. Ябълките съдържат цианид, а това е сериозно. По принцип е в такова малко количество, че не се бърка, ама като гледам ти колко искаш да ядеш - недей. Ще вземе наистина да ти стане нещо!
А пък и ще се получи най-вероятно йо-йо ефект. Тайната на хубавото тяло не е в гладуването, а в балансираното хранене. Не се ограничавай!

11.   Сега и аз реших да ям 2 седмици само ябълки, колкото ми се яде. За сега върви добре, но се притеснявам за йо-йо ефекта. Надявам се след тази диета да започна по ограничено и здравословно хранене.

12.   Недейте да правите такива диети, моля се. Ако толкова искате да свалите си купете 1 L carnitine или Fat burner. Много по безвредно е от тези диети с които ще си съсипете здравето.
Pr0cK

13.   Супер заблудени сте всички, които си мислите, че ще отслабнете с гладуване и плодове.
Нека започна с това, че 2-3 килограма може да свалиш в рамките на 1 ден и то само от загуба на вода, така че твърдения от рода на "искам да сваля 2 кг" са безсмислени.
Второ - гладуването не само, че не е полезно, но след време, когато решите, че ще си починете от "диетата", ще ви донесе обратен ефект. Процесите в организма се адаптират към състоянието на глад и по-късно, когато започнете да приемате нормално количество храна, липогенезата се засилва драстично. Освен това при гладуване се разграждат на първо време предимно белтъци, т. е. мускулната маса намалява драстично.
Трето - плодовите диети са абсолютна глупост. Фруктозата е пълен аналог на глюкозата по отношение на биохимичните процеси в организма с тази разлика, че от засилената обмяна на фруктоза се отделят кетонови тела, които никак не са полезни. Фруктоза се приема в умерени количества и не бива да се прекалява с нея. Вярно е, че ябълките съдържат много фибри, но не може да ядеш "ябълки на корем" и да очакваш да отслабнеш, тъй като това са си чисти захари.

14.   Кво говорите че плодовата диета диета не помага хахахаха. Аз съм на 14г момче - Мога да ви кажа, че в продължение на 3 месеца бях само на плодове и вода и малко пълнозърнест хляб и яица. От 64 кг станах 43 за 3 месеца и вече от 6 месеца съм се върнал на старото си хранене и съм качил само 3 кг. Стига сте плашили хората с тези йо-йо ли са тама кви ли са ефекти това е рядкост....
А пък и ябълките са най добрия плод за диети - те изгарят адски много мазнини. Първата седмица бях само на ябълки и свалих 4-5 кг, 2рата седмица прибавих и по 1 варено яице на ден и портокали - свалих 3-4кг. След всяка изминала седмица свалях все по малко кг по 1-2 на седмица. Но забравих да спомена че трябва и да тренирате мускулите си вдигайте тежести, правете клякания, коремни преси, и повече разходки и тичане. С диета и упражнения се отслабва най добре защото така запазвате мускулите си
а само при диета без упражнения се топят мазнините и МУСКУЛИ! Защото като спазвате диета, така нямате достатъчно енергия, а тялото ви се нуждае от енергия и като вижда, че не му давате нужната енергия, то се обръща към запасите си т. е мазнините и мускулите и така губите мускулите и мазнините си, но за да запазите мускулите си пак повтарям, че трябва да се правят упражнения и така тялото си казва - защо да унищожавам мускулите си, като ги използвам непрекъснато? -и така то се обръща към мазнините и мускулите остават непокътнати
Дано да съм помогнал!!! :)

15.   Трябва да ти кажа, че първо-не винаги има йо-йо ефект, тоест ако издържиш 7 дена само на ябълки и правиш тези упражнения повреме и след диетата, със сигурност няма да се получи йойо ефектът, но ако след диетата започнеш да се тъпчеш с разни боклуци-чипсове, пуканки, бонбони, шоколад, естествено, че ще има. Е, не казвам, че задължително след диетата се спира всякакви такива неща, но гледай сладкото да бъде максимум 7-8 шоколадови блокчета на седмица, другото, което е, това е здравословна диета, но ако си свикнала всеки ден на сладкиши, баници и мекици, ще ти е доста трудно в началото, но все пак се свиква. Лично аз от тази диета свалих 5килограма за 5 дни, но всеки ден ходих да бягам на стадиона за около пооловин-един час, а и сега никога след тази диета не се натрупвам около сладко. Ако случайно решиш да я спазваш, знай че найполезни са зелените ябълки и количеството е неограничено, успех ;)

16.   Да кажа само на всички "разбирачи " тук че от ябълката не ти се яде повече, това че вие си го внушавате е друг въпрос. Аз съм от 4 дена на ябълкова диета ям само по 4-5 средни на ябълки на ден и са трудни само първите 2 дена, в момента се чувствам стахотно и гладът ми премина.

17.   Трябва да си мазохист да се подложиш на каквато и да е диета, която изключва много храни, особено диети с ябълки, а и другите плодове и зеленчуци, ако няма друго включено меню с тях. Не знам изобщо какво толкова ми хвалите боклук като ябълките, които най-много да ви съсипят стомаха. Играйте си с глада. Това си е ваша работа!