Споделена история от Здраве

Гъбички! Писна ми... почвам да се лекувам сама!
От няколко месеца и мен ме застигна вечният женски проблем - гъбичките. Писна ми да ходя на генеколог, всеки път да давам по 50лв за преглед и изследвания, а ефект да няма! Смених трима "специалисти", двама от тях бяха на частно, безбожни цени все едно са някакви крале, предписвали са ми какви ли не глупости, половината ми заплата отиде за антибиотици и глобули, някой път СЛУЧАЙНО мине и айде после пак. Течение, сърбеж, зачервяване, направо откачам. Не ме интересува, решила съм вече да поема нещата в свои ръце. Знам, че не е редно да започвам самолечение ама ми кипна от доктори, на които не им пука и които само гледат как да ти вземат парите! Генеколожката казва, че трябва да се оправя, но това ми го повтаря от 4 месеца! Мъжът ми и той горкия секс не е видял от не знам колко време. Така че, момичета, приемам всякакви съвети какво да правя. Хомеопатия, промивки с нещо, бабини рецепти, знам ли вече и аз..

Коментари

1-50 от 190

1.   Аз имах същия проблем преди 1 година. Появиха се, защото имам слаба имунна система. Отидох на генеколог и той ми каза, че са гъбички. Каза ми да се промивам в продължение на 2 седмици със сода за хляб и след това да седя 15 минути в легенче с отвара от смрадлика. ( всичко това след като се изкъпеш. ) Също така ми каза да взема 1 таблетка Дифлукан 150 грама. За да заздравиш имунната си система пии пробиотици. Аз пих на една марка: Forever, една опаковка струваше 40 лева, но помага! Аз изпих една. По-здравословна храна яж и ти пожелавам успех! Пиши на коментар да кажеш дали помага. :)

2.   Пробвай с промивки от Смрадлика. Също има едни хапчета Микомакс. Пият се 2-3 месеца по едно и от двамата партньори. После можеш пак да ги пиеш профилактично. Успех.

3.   Раждала ли си, ползваш ли интимни кремове, сапуни?

4.   Авторката: Не съм раждала, досега все със сапун съм се мила ама покрай тия гъбички разбрах че не е хубаво и днес най-найрая си купих интимен душ гел..

5.   Веднъж появят ли се всяко нещо ги предизвиква. Спазвай строга хигиена и внимавай за всичко, което може да ти навреди. Преди всичко внимавай с какво се миеш. Гинеколожката ми е казала, че по добре да се измиеш само с вода, отколкото със сапун, душ-гел, или нещо др. Аз ползвам интимен гел на Себамед.

Мег*

6.   Препоръчвам за миене бебешки гел-душ БЕЗ САПУНИ.
Иначе - не се самолекувай, потърси друг гинеколог и остани при него. Ако едно нещо не помогне, ще предпише друго. Лекарите не са магьостиници, остани при един да ти наблюдава историята на заболяването, защото в е сериозно.
Хващат се и от лоша хигиена при сексуалния партньор, но по принцип, ако си имаш силен имунитет - не би следвало да имаш гъбична инфекция.

7.   Същата работа, редувах кандида, гъбички, кандида, гъбички. Лекувам кандида с антибиотик, хоп гъби, хоп лекувам гъби, хоп кандида. Омагьосан кръг и като теглих една майка на всички доктори и отидох и си купих Трихлоробактер едно синьо от аптеката и с интимен душ през ден- два 1супена лъжица или по-малко, редувам смрадлика със сода за хляб и ти да видиш как ми забравиха очите тия смотаняци. Не стига че хвърлих стотици левове, ами и не ме излекуваха. На мен от кондом ми се появи това, от латекса, алергия и после кандидата от липсата на кондом :)

8.   Аз пък ти препоръчвам да се миеш с Калиев Перманганат на мен ми много помогна и струва 1 лв и нещо

9.   Започвай да пиеш клеева тинктура /прополис/ - 3 пъти на ден. Също съвсем леко го разреждай с вода и се подмивай с него, ако може и влагалищни промивки да си правиш - аз за 1 ден си лекувам възпаленията така.
Прополисът е доказан силен антимикотик.
Тъй като имам автоимунно заболяване, а и на моя приятелка скоро майката почина от такова заболяване - съм чела страшно много на тази тема и се оказва, че гъбичните инфекции в организма са общата причина за всички най-различни автоимунни заболявания /хашимото, дерматити, алергии, диабет, ревматоиден атрит и т.н/.
Организмът на човек започва да се бори с гъбичките, атакувайки сам себе си. Затова е изключително важно превантивно човек да не допуска кандидоза.

Основен враг на гъбичките са пробиотиците - вече споменах, че прополисът е един от тях. Също така трябва да ядеш всеки ден кисело мляко /НЕ Данон/, да пиеш бирена мая.

Важно е в никакъв случай да не употребяваш антибиотици. И възможно най-малко тестени изделия, които съдържат хлебна мая /за разлика от дрождите, хлебната мая има изкуствен произход и нарушава силно микрофлората/.

Засега за това се сещам, ако ми хрумне още нещо, ще продължа.

10.   И аз преди имах гъбички. Слагах си какви ли не глобули и хапчета пиех. Накрая ми помогна единствено чесъна. Една скилидка чесън се увива в марля, прави се като тампон, боде се с клечка за зъби, за да пусне сокове, слага се замалко в зехтин и си го слагаш. Тампона се сменя на 12 часа. Хубаво е да се слага непрекъснато в продължение на 7 дни, макар че аз издържах само 5. Малко е неприятно, но наистина ПОМАГА. Пробвай, нищо не губиш. Дано съм ти била полезна със съвета ;)

11.   Метода на лечение на №9 е най добър, най безопасен и най ефективен. Прополисът е по добър антисептик от чесъна, и не мирише гадно. По аптеките има прополисова тинктура. Може да се ползва за екземи, изгорено, за рани, при болки в гърлото и др.

12.   През бременността си развих гъбички. Излекувах се с един крем гино-преварил и едно кремче за външно приложение клотримазол. След 7-8 дни всичко беше наред. Но изкарах лечението докрай - общо 15 дни. От тогава до сега нито веднъж не са се появили отново. Междувременно вместо сапуни, интимни гелове и т. н. се мия с една супена лъжица триклобактер, разтворена в 200-300 мл. вода.

13.   ВАЖНО! Прополиса е сериозен алерген, преди употреба пробвайте реакцията на тялото си към него!

14.   Най-доброто анти-гъбично лекарство е Clotrimazol вагинални таблетки. Освен това съм съгласна, че пробиотиците са изключително полезни. Продават се като хранителна добавка на хапчета и в тях има милярди живи лакто и бифиду бактерии, които не само повишават имунната система, но и даже пише, че лекуват болести... продават се по аптеките.

15.   Здравейте! Аз съм имала и сега пак понякога ми се обостря този проблем! Но има решение....
1)Гинеколози няма да ти помогнат-те имат сключени договори с определени фармацевтични компании и понякога изписват едно и също лекарство за няколко заболявания И ако все пак отидеш ще ти изпишат лекартства които са безумно скъпи и ще има ефект само 3-4 дена. А след това? Пак ходене по мъките!
2)Себамед .... =на временен ефект, понеже те нямат за цел фармацевтите да се излекуваш напълно само ще си даваш паричките
3)Микомакс 150мг има голям ефект(хапче) обаче се взима по определена схема Всеки месец след като ти свърши цикъла пиеш 1 табл така 3 месеца едно след друго има ефект но по тази схема, а не когато ти го изпишат.
4)Хубаво е да си правиш промивки със смрадлика-вътрешно, т. е с иригатор влагалищни промивки, може и седяща вана. А външно се прави с отвара от дъбови кори-сваряват се и си правиш седящи вани. Може с лайка да се правят промивки, понеже по принцип смрадликата действа много изсушаващо!
5)Нещо много евтино и достъпно-сода бикарбонат(20 стотинки е) се слага в иригатора с вода и се прави промивка
6)Мед на тампон или кисело мляко
7)Не препоръчвам калиев перманганат-защо? можеш да се изгориш и повярвай ми адски ще боли на такова интимно място
Казвали ми са гинеколози, че е от сладкото-спрам го няма ефект; казаха ми дори че съм диабетичка ужас луди хора
Надявам се че съм била полезна Успех дами! :)))

16.   С две ръце подкрепям № 10 : ) Какво ли не пих като хапчета, какво ли не мазах, какви ли не глобули си слагах и отново и отново се появяваха пустите му гъби.... накрая след като ми писна и от това, че само след месец след като бях пила лекарства, гъбите отново напомниха за себе си със зачервяване и сърбеж и течение, реших се и сложих чесън. От тогава не са се появявали... така че пробвай с чесън, ако не си опитвала досега!

17.   Здравейте! Предлагам ви да пробвате нещо евтино и безобидно и ЛЕСНО
Всяка сутрин 1 месец половин час преди да сте консумирали, каквото и да е изпивате половин кофичка кисело млеко НО, такова в, което е налична естествената закваска примерно: Тонус 3. 6% бучка хлебна мая колкото 1 куб. см разбита в млекото и оставена вън от хладилника ви от предния ден. Спазвайте правилото точно и ще видите резултатът! Желая ви успех

18.   можете ли да обясните хубаво как се правят промивки с кисело мляко?

19.   До №17 - Киселото мляко, наистина е полезно за лактобацилите при нарушена чревна микрофлора. Не знам как би помогнала маята, тъй като в диетите против кандида се забраняват храни приготвени с тази мая. Наистина ли Ви е помогнала тази терапия или сте я прилагали като предпазна мярка?
Вече не знам на коя терапия да се доверя, толкова са противоречиви. Извинете, ако съм Ви притеснила!

20.   До:19 Вижте аз също, като вас не съм вярвала, но това ми помогна... купих си направо две кубчета мая и тя ми стигна за три седмици, толкова издържах, защото никой не ми каза колко време трябва да го пия. Бях стриктна три седмици.

21.   До №20 Благодаря Ви! Ще опитам Вашата терапия, но имам и въпрос: За вагинални гъбички ли я прилагахте? Извинявайте, ако Ви затруднявам!
Наистина е евтино и просто нещо, дано само ми помогне. Ще споделя.

22.   До №18 Само с кисело мляко не може да се прави промивка. Промивка се прави с млечна киселина, която може да се купи от аптеките, но има консерванти, които могат силно да дразнят лигавицата.
Не съм пробвала, но някъде из форумите четох, че може вечер да се прави апликация с кисело мляко с вагинален апликатор. Отгоре се вкарва малък тампон до дъното на апликатора, за да не изтече съдържанието докато го избутвате. Пълните го с качествено к. мляко и правите процедурата както с Гиназол.

23.   до :21 Да, за вагинални гъби. Ще се радвам да постигнене същия резултат, както при мен. Аз все още немога да повярвам, че с това просто на вид нещо се постига такъв резултат. Всяка сутрин половин час преди да консумирате каквото и да е... и за да не пропускате го слагате на място от където ви започва деня например до телефона.

24.   До №23 Още не бях прочела вашия отговор и започнах с к. мляко и маята. Ще споделя как вървят нещата. Дано се повлияя като Вас от тази терапия.
Щастлива Нова година!

25.   До :24 Щастлива Нова 2013 и от мен и нека бъдем здрави! Желая ви успех и нека да имате този резултат, както при мен!!!

26.   Твоето хоро го играя 1 г вече. Не мога да намеря лек, аз съм на 50 г и ималообщо с нарушаване на хормоналните нива. Така че или бактериална вагиноза - лекувам я и хоп - кандида. Изписаха ми един крем (забравих го в момента)-еднократно се слага и 3 дни не се миеш - тогава започна паренето, щях да умра, та с някакварозова вода-миене, плакнене, свят да ти се зание. Пари върху пари- вече не знам каква сума се насъбра. Спрях да ходя на гинеколози. С лекарства и без лекарства -едно и също е. Обаче се страхувам да правя това с чесъна-не предизвиква ли задразнение?
Промивките с кисело мляко са неефективни - трябва млечна киселина, скъпа е, имая в аптеките. Тя обаче не е необходима при кандида, защото тогава е именно в повече. Трябва да се ограничат тестени, сладко, МЛЕЧНИ, защото кандидата се нарича още - млечница, излишък отмлечно-сикели бактерии, а не недостиг.

27.   №26 може ли да си спомните какъв беше вагиналният крем - Гиназол или някакъв друг?
Аз също си изпатих от вагинален крем и още не мога да се справя с това парене. Не ми помогнаха никакви промивки. Аз съм на Вашата възраст.

28.   Добре направихте, че го написахте името на крема, защото го бях забравила, но сега си спомних и съм напълно сигурна, че беше Гиназол. Обаче пак искам да вметнап за тези, които имат кандида, не се използва млечна киселина или подобни, ограничава се киселото мляко, тестените, сладко, кандидата се засилва при употреба на антибиотици. Използвам само прост нистатин, два пъти по 2 таблети за 10 дни, през устата, вече там нищо не пъхам, защото ситуацията се влоши след гиназола. кандидата е естествена флора, която поради нарушено равновесие на средата е неестествено увеличена и не трябва да се унищожава напълно, а само да се вкара в норма, тъй като ако се изтребе до крак, се появява бактериалната вагиноза - поради липса на млечно киселите бактерии се засилват анаеробните. гака че лечението при кандида/млечница - няма как да е промивки с кисело мляко или млечка киселина, която впрочем се продава в аптеките. Искам да кажа и за калиевия перманганат - няма причина да се използва, защото е вреден, той е силен окислител, дори и при много разредени разтвори и при чести промивки избива също естествената среда, така че анаеробите надигат глава. Нали знаете какво е анаероби-дупе бактерии! Единственото полезно от написаното горе, валидно за всички - това е смрадликата, тя е добре, но вагиналните промивки не се правят често. Аз поне за себе си прекратих всякакви пъхания на неща там-таблети, промивки, вагинални глобули и т. н., защото здраво си изпатих от тях. Гинеколозите наистина са зарибени от фирми и рекламират и изписват продуктите им, които са скъпи и неефективни. Ог Гиназола не само ужасно се влоших, а и като се замисля, наистина от една едничка доза няма как да ти мине, само се подтиска временно развитието на гъбичките и после пак имаш бум, така че пак да отидеш и пак лекарства и т. н.
Макмирор пък е същия нистатин, ама по ценанад 15 лв, докато българският струва 4. 70.
когато сте сигурни, че е кандида-редувайте нистатин и канесте пред устата. Без промивки. Ако пък са анаеробни бактерии-млечна киселина и при хигиена - интимен шампоан, има за 2-3 лв такива. никакъв сапун там, дами! От мен това.
Ще замоля дамата на моята възраст, номер 27, да сподели какво прави, за да се оправи, защото аз съм вече доведена до отчаяние. поздрав и бъдете здрави!

29.   В къщи ползваме доста от продуктите на компанията Форевър Ливинг Продъктс на базата на алое. Те не се продават в аптеките. Дъщеря ми /24 г. / се справи с гъбичките, благодарение на някои техни продукти.
Алое гел с червена боровинка, пробиотик, имубленд и за хигиена душ гел с алое.

30.   Здрaвей, преди време и нa мен ми се появихa досaдните гъби. Отидох гинеколог и той ми предписa крем Canesten, тaблетки Ксилометaзолин и глобули. Кремa се прилaгaше външно, в продължение нa 14 дни, тaблетките се приемaхa през три дни, също в продължение нa 14 дни, глобулите се слaгaхa вътрешно, пaк 14 дни. Гинекологът ми кaзa дa си прaвя промивки със содa бикaрбонaт, но четох из форумите, че промивките изсушaвaт влaгaлищнaтa флорa и вместо товa си купих интимен гел Лaктaцид, гъбичките изчезнaхa. Сегa продължсвaм дa се мия с гелa и нямaм никaкви проблеми. ;)

31.   До № 28 Аз съм №27 Много си изпатих от тези вагинални кремове. Първо Гиназол едва изтърпях, после ми изписаха Витажин С, който не бил съобразен с възрастта ми и получих такова парене не само вагинално, но и вулварно. Припадах от това парене, но никой не ми помогна вече. Та за този крем Витажин С - бил с ниско Ph, т. е. силно киселинен и с много парабени. Вече и аз съм отчаяна и никой не може да ми помогне. Посетих много гинеколози и дерматолози. Последният дерматолог ми каза да не прилагам нищо локално, тъй като нервите в тази област вече са ми увредени от този киселинен крем.
Всичко започна от антибиотик и вече на тази възраст няма оправяне.
Не знам дали тук или на друго място писах за лечение на вагинални инфекции с озон във Варна. Сега открих, че го прилагат и в София. Заинтригува ме, защото няма киселини, парабени и разни други консерванти. Скъпо е, но ако си стува бих се подложила и на това.
Жалкото е, че не съм нито от Варна, нито от София. Не смея да пътувам в това лошо време, а едва издържам на това ужасяващо парене. До сега не съм видяла някой друг да е споменавал за тази терапия. Отскоро я предлагат.
Ако се интересувате може да обясня в какво се състоят процедурите, а те са ощо 5 на брой.

32.   На мен лично ми помогнаха при гъбички билковите таблетки на др. Тошков.

33.   Аз съм на 20 г. и от 3-4 години се боря с бялото течение. Няма да пиша излишно през какво съм минала, защото от нищо нямаше ефект. От скоро започнах да пия сутрин и вечер чай от бял равнец промивки със смрадлика или лайка, обикновено ги редувам и за щастие положението е много по-добро. Иска се постоянство, затова ще си продължавам по тази схема и се надявам да успея веднъж завинаги да излекувам бялото течение. Успех на всички дами.

34.   За пръв път чувам за тези процедури - с озона. Обаче, препоръчвам на госпожата да бъде внимателна, защото, след като е имала проблеми с кисел крем, трябва да има предвид, че озонът и по-силен окислител от кислорода, докато кислородът е O2, озонът е O3, сигурно си спомняте формулата. Така че, Вие и без това имате проблеми с кисели продукти - трябва да го обмислите и да говорите с лекар.

36.   ако някоя от дамите е пробвала терапията с озона моля да сподели, защото моята борба продължава и вече пробвах какво ли не, и мисля че само това ми остава. така че ще бъда благодарна ако някой сподели опита си

38.   Видях, че някои пият пробиотци.

Най-естественият пробиотик е истинското кисело мляко с живи бактерии или чорбата на киселото зеле. Бактериите в тях са нашето спасение.

Ако е вярно, че 80% от състоянието на имунната система зависи от състоянието на червата, чорбата от кисело зеле не е за изхвърляне.
Като се засили имунната система, чрез стабилизиране на червата, тя ще се справи и с гъбичките.

Содата е много добро решение, защото променя РН на организма и оттам гъбичките нямат среда да се развиват.

Същото прави и смрадликата и лайката.
Браво, много добри съвети прочетох тук

вик

39.   Калиев манганът препоръчвам както за профилактика така и за лечение.

40.   Калиев перманганат се казва, №39. И трябва страшно много да се внимава с него, слага се по едно. две зрънца, водата да е бледорозова. А и това е два ли би помогнало срещу гъбички

41.   При честа смяна на партньори без презерватив дори след лечение предписано от доктор с вагинални таблетки и антибиотик, гъбичките пак се развиват... Откакто имам 1 сериозен партньор и се излекувахме взаимно, не съм се заразявала. А преди бях в постоянни течения. Още повече, че мъжете са преносители и не знаят че насят гъбички или други подобни

42.   Някой знае ли нещо за СРЕБЪРНАТА ВОДА срещу вагинални гъбички?

43.   И аз водих дълга борба. Успокоява се положението и след секс отново. След съпротива на партньора, който нямаше никакви оплаквания и той пи лекарства. Всичко се успокои. След няколко месеца пак.
Задължително говорете с партньора. Мъжете наистина нямат неприятните неудобства както при нас, но могат да се усетят по неприятната миризма.
Знайте че дори да се излекувате старите гащета ще върнат бактериите. Хигиената трябва да е на 120%. Трябва да се гладят.
А дамския душ ако не се превари сами се самозаразявате и организма отказва лечение със старото лекарство.
Трябва да престои 5 мин. във вряща вода.
В банята винаги имам Трикобактер за подриване, а лятото накисвам краката на децата във вода и 1 лъжица от Трикобактер. Силно антибактериална е. След първа промивки ще ви запази леко. Слага се 1 лъжица след като душа вече е пълен с вода т. к. е доста пенливо.
Последно си направих промивки с Калиев перманганат. Доволна съм.
Ако половинката ви не се лекува дори след свирка пак ще имате оплакване.
И както във всичко най-важно е постоянството при лечението.
От една година на бг пазар е една компания като Орифлейм. Казва се Тианде. Предлагат страхотни продукти с 98% натурални растителни продукти. Имат уникален душ гел за жени и мъже както и дамски превръзки за еднократна употреба със 16 билки и за цикъл с 48 билки лекуващи бяло течение.
Предлагат и лечебен чай, препоръчвано в комбинация с превръзки.

44.   Към №43 -здравей, а да те попитам само гащите ли трябва да се гладят (даже най добре направо нови) а останалите дрехи, чаршафи, защото някъде бях чела че всичко трябва да се подмени. Само с гладенето на гащетата ще станели? Или зависи какъв точни вид гъби са. Намен преди половин година ми казаха че имам няква Кандида, но нямам симптоми освен неприятната миризма. Каквото се сетиш ще си полезна. И този триклобактер знаеш ли дали го има и в др държави? Хайде и вече никакви гъби!

45.   Скъпи дами, явно всяка една от нас поне веднъж в живота си е имала подобни проблеми. Противно на всеобщото схващане че червената боровинка помага при уроинфекции, оказва се че е много добро средство за лечение на бактериална вагиноза и гъбички. Задължително е да подсилите имунната си система, защото от там идват всички беди. На пазара има чудесни продукти, като например Имунобор Уро. Желая успех на всички, на мен поне ми помогна!

46.   Някоя мацка да даде повече инфо за содата? Колко дни трябва да се слага във влагалището? Купих си дамски душ и със сода си слагах 1 ден-2пъти-сутрин и вечер и определено нямам течение и колкото и смешно да звучи осещам лекота. Но колко дни трябва да правя тази промивка, защото влагалището ми стана доста чуствително. Никъде непрочетох колко дни се слага.

47.   До №46
Не прекалявайте със содата - в никой случай два пъти на денонощие. Правете го през два, три дни.
Чаена лъжичка сода за един дамски душ е достатъчна.

48.   На 21год. сам. От една седмица усещам парене на входа на влагалището, което взе да се разспростанява на вътре. Притесних се, но ми предстои пътуване и до една седмица няма да мога да ида на гинеколог. Нуждая се от ваши съвети. Благодаря ви предварително!!!

49.   Аз съм на 15 и имам бяло течение. Гинеколога ми каза че имам гъбички, пробвах какви ли не лекарства и нищо не помага. Моля ви кажете ми кое е най-добре за промивки, защото всеки казва различно. Пробвала съм със смрадлика, но ефекта е слаб. Чудя се дали да пробвам със сода за хляб, моля ви кажете ми кое е най-доброто!!!

50.   И аз съм имала много пъти гъбички, защото ме е било срам да кажа на някое момче да използваме презерватив, или защото в определената ситуация в момента не е имало наличен. Чак ме хваща яд, защото никога не се знае какво носи другия, а и още повече има такива гъбички, от които дори мъжете не страдат!
А съм правила какви ли не промивки и с какво ли не, но това си е слаба работа. Най-добре помагат вагинални таблетки предписани от лекар за съответните гъби, защото за всеки вид гъби и вагиналните таблетки са различни, както и антибиотиците. Така че антибиотик вагинални таблетки и след 2 седмици ще сте като нови. Например Макмирор са супре вагинални таблетки, защото помагат и за гъби и за трихомони (демек 2 в 1) и убиват спорите на гъбите - прочетете в интернет за тези глобули, а в комбинация с Флажил таблетки за пиене, са перфектни. Малко са скъпи, но здравето е скъпо удоволствие и след 2 седмици, ще сте като нови! А след това и вие (както и аз вече имам опит), ще се замислите дали да се поддадете на ситуацята от т. нар. любов или ще решите да използвате презерватив. А ако приятеля е постоянен, нека и той се лекува с антибиотици.
Също така много пъти гъби съм хващала гъби и от басейни, даже и много повече пъти от секс. Достатъчно е в басейна да влезе някой или някоя гъбясала и ако в басейна не са сложили достатъчно количество химикали, които са скъпи и собствениците на басейни предпочитат да ги пестат, и готово!! А постоянно да се пият антибиотици не си е работа. Кел файда че ще се излекуваш и при следващото посещение на басейн, отново те хващат.... Трябва зверско предпазване!! Не знам.... ама страшна напаст са тия неща... и като ги хванеш не 1 и 2 пъти, стават и хронични....

51.   От номер 49: Аз смятам другата седмица като ми свърши цикъла да пробвам с чесън, защото лекарствата много не помагат. Докторите винаги изписват много скъпи, от които няма полза. Който е ползвал чесън може ли да ми каже как му се е отразило?

52.   Никога не бих си сложила чесън във вагината. Сода още по-малко!! Вие сте луди! Не разбирам защо не успявате да ги изчистите тези гъби? Явно нещо не правите както трябва. Аз се оправих с 2 вида лекарсто. Трябва и добра хигиена- всяка сутин и вечер. Ако тя липсва нищо не помага. Но във влагалището нищо не си слагайте, това е безумие просто!!

1-50 от 190