Споделена история от Здраве

Когато съм възбуден не мога да го забеля...
Привет на всички и ЧНГ!
Нов съм в сайта. Аз съм момче на 18 години. Имам си сериозна приятелка. Преди 2 седмици решихме да правим секс, но имам проблем с пениса. Когато съм възбуден немога да го забеля. Струва ми се, че кожичката отпред е твърде тясна. Успявам да го забеля само когато е в спаднало положение, за да поддържам хигиена.

Другото неприятно за мен е, че при лек допир до главичката усещам неприятно чувство, леко като болки е. По принцип съм мастурбирал и без да забелвам главичката, не ми е проблем да свърша, но при секса ми е нужен презерватив, а когато не е забелен пениса, смятам че презервативът ще се изхлузи (Ако не е така, поправете ме!) :)

Въпросът ми е - ако отида при лекар/хирург, за да сцепи леко кожичката отпред, защото само това ми трябва (убеден съм) какви пари горе доло ще ми струва :? Защото не желая да споделя този ми проблем с родителите ми, тъй като малък съм имал доста мъки с тях по този повод (заради друга операция на пениса), но както и да е.

Моля за съвети. :) Ако трябва съм готов да опитам всякакви процедури сам, а лекарят в краен случай. Имам психиката да се справя сам, ако знам по какъв начин. Благодаря предварително на отзовалите си!

Коментари

1.   здравей,
най-вероятно ще трябва да се оперираш!

Прочети тук - http://zdravbadi. com/фимоза-и-парафимоза. html

става много бързо, с местна упойка и си тръгваш още в същия ден.

за цени - не знам

2.   Няма начин без лекар. Отиди да ти го забелят. Аз съм на 15 и аз съм така и след около една седмица ще отида на лекар, решил съм го вече, а защото ми се налага. Казаха, че сам няма да се оправи, трябва лекар.

Успех : )

3.   Не си единствен с този проблем. Отиди при лекар, той ще оправи нещата, по-добре не се мъчи сам защото ще те боли. Ако не се лъжа говориш за нещо като фимоза, не се притеснявай ;) Знам, не е прятно, че трябва да се занимаваш с чичко доктор, но това е най-добрия вариант, сам не ти препоръчвам да забелваш..

4.   Отиди при лекар-уролог. Не вярвам да е скъпо... Ако си без направление, прегледът е към 20 лв., а самата манипулация сигурно се плаща от НЗОК. Носи си здравната книжка.
Не ти трябва хирург, не става дума за операция, а за много малка манипулация, която лекарят-уролог си я извършва в кабинета си.

5.   Я някой претърпял манипулацията да сподели как са нещата след нея? :) И аз съм на 18 със същия проблем.

6.   Ами аз съм на 16 и май ще имам нужда от тази маниполация защото имам същият проблем, но само не ми стана ясно що за "маниполация" се прави защото и без това ме е срам.

7.   Аз съм на 15 години имам такъв проблем искам да попитам дали става без лекар? моля кажето благодаря предварително :)

8.   Това състояние се нарича фимоза и се лекува с лека козметична операция.

9.   Само с мастурбиране ще се оправиш. Лъскай по 2 пъти на ден ако трябва. Аз бях много зле и в спаднало положение не можех да го забеля, докато не започнех да лъскам. Постепенно се уголеми отвора отпред и всичко точно. ;)

10.   Здравейте пичове аз съм на 16 и съм с същия проблем начи като ми е станал немога да го забеля а като е в не станало положение го беля но като докосна главичката има некви тъпи болки.. Помогнете ако може кажете нещо без доктори! :Х Мерси предварително

11.   Много момчета на 16години имат този проблем, спокойно когато се къпете под течащата вода забелвайте и постепенно кжата ще стане еластична и ще се забелва нормално когато е в ерекция, що се отнася до това че при допир на главичката с ръка се усеща лека болка, това е така защото главичката е много чувствителна тъй като досега не е била откривана, постепенно нейната чувствителностт ще намалее след като започне да ви се забелва нормално и при допир няма да усещате този дискомфорт, който ще бъде заменен от приятно усещане.

12.   Здравеите имам проблем когато пенисът ми е в ерекция не мога да го забеля, а когато не е мога. Но когато имам ерекция и се опитам да го забеля почва да ме стиска а и от пред имам нещо което чух че се казва юздичка и от него ме боли когато се опитам да забеля главичката. Моля кажете ми какво да правя.

13.   12 - иди на лекар-уролог. Той най-вероятно ще те пренасочи към хирург, може дори той да извършва тези манипулации. Кофти е, че като се резне там доста се понадува, но за 2-3 седмици като му правиш промивки, забравих с какво беше, после ще е много добре. Да и аз имах минах през това. Голям страх, ама нямаше нищо страшно. И не болеше.

14.   А сега имаш ли проблеми?

15.   ами незнам и аз преди не можех но с малко тренинг за около 2 седмици ми се разтегна кожичката и сега нямам проблеми

18.   Здравейте аз имам същия проблем когато, съм възбуден немога да си го забеля а когато е в спаднало състояние мога да си го забеля но като го докосна със пръст усещам някъква болка моляви кажетеми какво да правя.

20.   Ще се оправиш, заголвай го под душа и ще се оправи, тази болка при допир е от голямата чувствителност, постепенно тя ще намалее. Аз лично си го държа постоянно оголен и нямам никакви проблеми при допир.

21.   Имам същия проблем когато съм в ерекция не мога да го заголя, но когато е спаднал без проблем мога и усещам някаква тъпа болка. За колко време ще се оправи ако започна да го заголвам когато се къпя?

22.   За всеки е различно,може и за месец,може и за два,три но ще се оправи,почти всички момчета в началото са го имали този проблем,не се притеснявай ще се оправи.

23.   Здравейте. Искам да попитам, до колко трябва да забелваме пениса? Аз в на дървено състояние го забелвам до главичката, но ако опитам повече започва да ме боли. Забелязал съм че нещо от пред го задържа. Необходимо ли е да го забелвам целия, а не само главичката?
Благодаря предварително

25.   Ако го забелвате при спаднало положение без проблем значи нямате никаква фимоза, не залъгвайте хората. Това е нормално, защото кожичката трябва да стане по-еластична и да се забелва по-лесно. Дръж го повече време обелен в спаднало положение и би трябвало да има подобрение, но не ти е проблем да си правиш секс без да го белиш, аз така правя...

26.   Благодаря за откровеността.

28.   Имам проблем не мога да го забелвам изцяло когато е нагоре аз съм на 15 и малко ме бъз от доктори кажете ми нещо без доктор моля

29.   Здравейте аз съм на 15 и имам същия проблем как да зи го забеля без лекари защото малко ме е бъз

34.   Ако искате съвет то аз ще съм най полезния,защото съм минал по този път нали знаете поговорката не питайте старило,а патило.И тъка това с фимозата пичове е страшничко да ви кажа по точно при мен защото моята беше тежка тоест не ми даваше никакъв начин да си забеля главичкаа само да ви кажа че няма как да се оправите без хирург да знам че е страшно и срамно но това е положението да ви кажа честно операцията не е хич страшна с упойка е и се прави за 5-10мин а след това ти няма нищо само че естествено трябва да се пазите защото за знаете как положението никой мъж,не иска проблеми със пениса си нали тъка пичове!!! С една дума без операция не става и тъка да ви кажа че ако си забелвате главичката поне до половина няма страшно защото и аз съм в момента тъка а уш бях на операцията и тъка искам да ми кажете какво да правя за да си го забелвам както трябва иначе в спаднало положение го забелвам докрай но когато съм в ерекция не ми позволява въпреки операцияга все още е тясна кожичката от това отърване няма според мен ЗА СЕГА Можеби след около 2 месеца ще се оправя само да ви кажа че още не е минало и месец от операцията нз да ли е нормално е дайте ми някакви съвети как да го забелвам без проблеми!!! Благодаря предварително ;)

38.   Здравейте имам същия проблем, но когато не съм в ерекция както когато съм не мога да го забеля. Мога ли да се размина без хирург?

39.   Аз съм на 13 и също имам такъв проблем. Осещам болка при допир на главичката и като съм надървен не мога да го забеля

40.   Нищо няма да ти струва, вземи си направление от личният доктор. Ще ти го цепнат и си готов. Сега рязаните ще започнат да те убеждават да се обрежеш. Не ги слушай, щом природата ти го е дала, така трябва да бъде.