Споделена история от Здраве

Прецаках си врата
Здравейте!
Аз съм голям идиот и си го знам. От единия мерак щях да се осакатя, добре е, че пак евтино се отървах.
Какво се случи - играхме футбол в една зала преди три дни. Много здрави мачлета стават там, всеки се раздава, шпагати, зверски шутове... Та в конкретния мач нашето отборче губеше 3-1 около 15 мин. преди края. Тогава вкарахме гол, после още един, а после и аз теглих един мощен шут и ето ни един гол напред. Оставаха пет - шест минути до края и всички бяхме надъхани да опазим преднината.

И тогава стана белята. Не ми се мисли каква по-голяма беля можеше да е. С едно момче от другия отбор скочихме за висока топка, тя отскочи отново от главите ни и се налагаше пак да се играе с глава. И аз се засилих с всичка сила напред да я играя пак преди него и не мислех за нищо друго. Той не скочи втория път, а си остана на земята. А аз вече бях отскочил и се бях засилил напред. Краката ми бяха на височината на раменете му и когато играх с топката във въздуха загубих баланс и се завъртях някак и паднах от два метра брутално на гърба си. Там настилката е доста твърда, добре, че не е асфалт. Болката в първия момент беше ужасна, малко като неадекватен бях, но се освестих. Явно адреналинът е бил много висок, защото доиграх мача и още един - два пъти удрях с глава, без да усещам никаква болка. Бихме и бяхме много доволни.

После вкъщи се запарих с гореща вода под душа и си мислех, че ми няма нищо. Обаче след като си легнах и заспах явно от обездвижването и на сутринта - ужас. Болката във врата ми направо смразяваща, не мога да си въртя главата на никъде от болка. Едвам го понесох. През деня се пооправих малко.

И сега три дни вече - сутрин зверска болка, не мога даже най-малко движение с главата си да направя. През деня малко ме отпуска, но пак си боли. Не съм ходил на лекар, защото съм на работа, а и скрих от колегите за контузията, ще ме помислят за луд маниак някакъв. Пия парацетамакс уж за обезболяващо, но не усещам да помага. Дайте някакъв съвет за обезболяващо моля, че се чувствам като половин човек направо. То е ясно, че нов мач скоро няма да се играе, но поне да оправим работата с този моя врат.

Коментари

1.   пич, веднага отивай на лекар, това не е шега работа

2.   Затопли мястото. Дръж го топло и виж в аптеката дали няма обезболяващи кремове за мазане. Дали е мускул или нерв - и в двата случая има такива мазила.