Споделена история от Здраве

При какъв лекар трябва да отида?
Здравейте въпросът ми е малко тъпичак но, искам да ви попитам. Понеже приятелката ми има мн често бяло течение и в момента съм на такава възраст (21) постоянно ми се прави секс и това не ми пречи да го правим.

Тя преди е имала гъбички и е взимала някви свещички и се беше оправил, но напоследък пенисът ми стана леко зачервен и се вижда, че имам мънички гъбички и когато го правим малко ме наболява. Та въпросът ми еу при какъв лекар трябва да отида?

Коментари

1.   При андролог. Трябва и партньорката ти да се лекува. По принцип, гъбичките не се виждат с просто око, защото са микроскопични организми, които се виждат само под микроскоп. Гъбичките най-често се развиват по главичката на пениса или от вътрешната страна на кожичката. Ако не се лекуват могат да доведат до баланит(възпаление на главичката на пениса) или до баланопостит(възпаление на прециума). Симптомите са сърбеж, зачервяване, болко при допир, натрупване на секрет с неприятна миризма. Не се мий с обикновен сапун, а само със сапун с неутрално рН или сода бикарбонат. Мажи се 2 пъти с Клотримазол. С партньорката ти добре да пиете Микомакс 150 мл. Успех и бързо оздравяване.
~Кървава победа~

2.   Забравих да добава, че докато трае лечуние, трябва да правите секс само с презерватив или изобщо да не правите. Късмет!
~Кървава победа~

3.   Може би при кожен лекар, защото такъв е проблема. Андролога ще ти е полезен по-скоро ако проблемите са от друго естество.

4.   При уролог трябва да отидеш. Не слушай номер 1 - андролози в България няма, това е наука за стирилитета при мъжете и е ЧАСТ ОТ УРОЛОГИЯТА.
Уролозите у нас са се специализирали и върху половата система на мъжа. Като цяло обаче, трябва и двамата да се лекувате от гъбички едновременно, може и нейният гинеколог да ти изпише медикаментите.
Не е трябвало да правиш секс с нея без презерватив. Поне година го правете с кондом, защото трябва и двамата добре да се изчистите.
Успех

5.   Какви андролози, какви уролози, бе хора? ! Човекът трябва да иде при специалист по кожни и венерически болести. Иначе ще си менкат гъбичките до безкрай.

6.   Приятелката ти трябва да отиде на гинеколог и да се лекува, а ти трябва да идеш на уролог както каза номер 4. Андрологът е специалист по заболявания на мъжката репродуктивна система и разстройства на половата функция, в случая няма да ти помогне. Гъбичките не са венерическо заболяване та да се ходи при венеролог. Мисля, че стига и приятелката ти да отиде, гинекологът ще и преоръча хапчета, които се пият и от двамата партниори, но ти по - добре си отиди на уролог.

7.   наистина ли трябва да го правим 1 година с презерватив?

8.   При кожен лекар отиди и на се бави!

11.   Хора имам проблем! Главичката ми е силно нацепена, и като чели замърсена. От страни като чели има пъпчици и като се уголи все едно е протъркана и боли!! Помощ какво трябва да направя?

12.   Отиди при личната и опиши какъв проблем имаш, тя най-добре ще те насочи на какъв друг специалист да отидеш? ! Да седиш и да си чакаш няма да ми..

13.   И двамата трябва да пиете таблетки против гъбички и да се мажете локално с крем. Това го изписва венеролог. Отидете и двамата на лекар. Безсмислено е само тя да се лекува, трябва и двамата. Има таблетки Микомакс и крем Клотримазол.