Споделена история от Здраве

Как да ми порасне бързо косата ?
Здравейте! Искам да ви помоля да ми кажете маски / шампоани /други продукти, които знаете, че действат за бърз растеж и сгъстяване на косата. Моята сега е горе-долу до раменете, до преди 4 години косата ми беше до кръста, но чрез " инцидент " :X :D ме подстригаха късо и направо ми идва да се гръмна ;д.

Винаги ми са харесвали дългите коси и искам моята отново да е дългаа, по-гъста и красива и ви моля да ми кажете изпитан начин или нещо, което знаете, че наистина действа! Благодаря ви :)))

Коментари

1.   То е ген - него не можеш да промениш...

2.   От раменете до кръста доста време ще почакаш. Като се има предвид, че средно косата расте с около 1см на месец.... плюс това е добре (дори задължително) на всеки 3 месеца да я подстригваш, поне връхчетата, което ти взима малко от вече порасналата коса.... така, че не очаквай някакъв зашеметителен ефект от което и да било средство. Лично аз бях много доволна от тривитаминол-а. Продава се във ветеринарните аптеки, масово жените го използват като маска, предимно за подхранване на косата, но съм чувала и мнения, че на някой им расте като, че ли по-бързичко.

3.   Точно си мислех и аз да пускам такава теме :Д С тая разлика, че моята е супер гъста, имам проблем само с дължината :/

4.   Най-лесното и безвредно решение е ХИНИН. Аз ползвам хининов шампоан, но има и хининова вода за пръскане. Хининът стимулира растежа на косата, придава блясък, здравина, прави я по-гъста, просто страхотно нещо е хининът! И струва стотинки - един хининов шампоан в аптеките е не повече от 2 лева максимум. Моята коса расте 2-3 пъти по-бързо, откакто го ползвам.

5.   Номер 1 : Не мисля, че си прав, защото щом преди е имала хубава коса, значи пак може.

6.   Авторката : Да, ясно е че все пак ще отнеме време, но искам нещо, с което поне да се засили растежа, да е по-бързо отколкото когато нищо не се предприема.. Аз през 2 месеца някъде си взимам връхчетата по 2-3 см от косата.
За тривитаминола съм чувала, дори си купих, но съм си правила маска с него само 1 път, след което като си измих косата ми беше една суха и от тогава не съм си правила отново. Но някой ден, ако имам време да седя вкъщи 3 часа ли колко се седеше съм забравила с маската, може да си направя.
Сега разбирам за този хининов шампоан. За вода бях чувала, но за шампоана не. Мисля да си купя, дано наистина действа.
Благодаря ви :)

7.   Има конски витамини. Продава се в ветеринарните аптеки, не е много скъпо, мазно е и мирише отвратително, но сгъстява да. Изпитано е :)

8.   Може да пробваш с зехтин и 2 яйца малко е мазно но после с лек шампоан и си супер.

9.   Ползвах хининова вода и хининов шампоан. Аз ползвам и двете и мога да ти кажа че за 2 седмици косата ми порасна с около 3 сантиметра. Дано и при теб помогне. :З

10.   еее ми направих всицки ни веднъж направих с бадемово масло, лук, церен пипер, и мидах 6 дена и малко ми порасна косата моята коса беше до кръста е сега е от дола ма кръста да се кажи це е с 2-3 см по голяма опитаите и надявам се це и на вас ще деиства...

11.   Аз също съм с къса коса! Препоръчвам да използвате рецинова вода!

12.   И аз имам къса коса ми някаде до раменете и много искам да ми порасне отново до кръста преди ми беше до кръста но исках да се подкася малко и ходих на фризьор и ми направи косата много къса и незнам какво да правя сега а много искам пак да ми е толова дълга :-( моля ви кажете нещо което най-много помага за бърз растж на косата :-( :'(

13.   Аз съм чувала за един метод, който помага на косата да расте много бързо. Отвратителен е но много помага!!! Метода е да се мие косата с урина, да знам мн е гадно но наистина помага на мен косата ми расте много бързо. Всеки път когато се мие косата се слага урина. Първо се мокри и след това се слага урината разтрива се малко и след това вече се мие с шампоан. Ако това не ви харесва, може да направите маска с 1яйце и половин лимон(според дължината на косата) и от това много бързо расте косата и задължително хининова вода тя много помага, ако искате косата ви да расте винаги ползвойте хининова вода.

14.   При мен е същото! Обаче моята е малко след раменете. И аз използвам маски за коса. Ето ти една Смесваш 50 гр. зехтин с един суров жълтък от яйце и ако искаш с малко лимонов сок с това масажираш косата си след това я овиваш с кърпа или торба и така стоиш 1 час след това се измиваш с лек шампоан и нанасяш балсам!
Знам и още обаче за сега от тази съм доволна... Все пак зехтина, киселото мляко, лимоновия сок, меда... в тях има много витамини. Обаче ако искаш да знаеш още по-добре влез в сайта ЗА ЖЕНАТА!!! Успех!!!

15.   Най-лесния и евтин начин, без химикали, без парабени са чистите и прости коприва и хума. Значи набираш си копривичка, сваряваш я, прецеждаш и си обливаш косата с нея. А хумата струва лева, от аптеките. Препоръчвам ти зелената. Вземаш една дървена (задължително е да е дървена, защото метала убива полезните вещества в хумата) гребваш си от хумата, доливаш две три лъжици топла вода(казвам топла, не вряла), объркваш, правиш на гъста кашичка и си мажеш косицата с нея. Стоиш 15 -20 минути и измиваш обилно с гореща вода. После нанясаш шампоан, препоръчвам ти "Сайос" и изплакваш с леко студена вода. Гаранция, че косата ти ще стане като памук. Дори да не расте бързо, тя ще бъде толкова лека и лъскава, че ще хвърчи и от най- лекия повей на вятъра и това ще създава усещането у другите, че косата ти на допир е като гъши пух. ;) И още нещо. Не смесвай хума и коприва, защото ще пренаситиш косата и ще се получи обратния ефект, който никак няма да ти хареса. Редувай дните. Примерно Понеделник и Петак, си обливай косата с коприва, а Сряда и Неделя си прави маска с хума. В никакъв случей не прекалявай, за да получиш още по-бърз ефект. За всичко хубаво в този свят се изисква търпение. ;) Успех!

16.   аз ползвам хининова вода, тривитаминол, хининов шампоан, слагам си бадемово или рициново масло на връхчетата ( а косата ми беше адски изтощена и гадна ) не мога да кажа че сега е пораснала кой знай колко много или, че е в мега добро състояние, но ефекта е видим и мисля да продължавам доволна съм, мисля да си купя и хранителни добавки за растеж на косата ) И съвет от мене - спри с пресите и боите звучи банално, но навремето не слушах и сега си събам попарката - а ако държиш да се боядисваш ползвай като мен оцветяваш балсам все е нещо, поддържа блясъка

17.   Ами да и мойга е тъкава къса но аз не се отчайвам

19.   http://miracle-oil-bg.com/rndr/Miracle_oil_BG_Test/?esub=PBZIDyIyWwtuHkEEb2tmCBFLG3lWTVxYQBFDU3gfA01lQUgfMjJbC24eSw50ejdRURVDKUBgW1JWKwgNeGd0Qzo - Виж това този спрей емного хубав и помага виж го:)

20.   витамините мерц геритамин дето са за коса кожа и нокти дийстват уж за растеж на косата аз пия геритамино т 2 месец и няма голям ефект но за напред се надеявам да имам

22.   аз например използвам два шампоана ябълка и лимон тези два шампоана правят косата ми великолепна но на мен не мие достатъчно за това от повече от седмица две си правя маски косата ми става все по хубава и по хубава първата ми маска беше
1. яйце едно яйце!
не бях отделяла нищо от яйцето!
втората ми маска беше с!
2. мед, лимон, и канела трябва да се разбърка хубаво! канелата загрява малко така че не се плашете стойте 15 минути или 1 час за да по пие в корените и хубаво сложете на скалпа!
3. мед и канела разбъркайте добре!
4. мед яйце пак разбъркай те добре!
5. кисело мляко мед и канела отново разбъркайте добре!
6. мед и сок от лимон разбъркайте отново много добре!
след като използвате киселото мляко мед и канела измийте с шампоан много добре защото киселото мляко е мазно и не искате да разберете това което аз преживях косата ми беше страшно мазна

23.   А номер 4. Искам да те попитам с хининов шампоан за колко време горе - долу ще порасне? Като се има предвид че си мия КОСАТА веднъж седмично?

24.   Аз ще ви препоръчам този комплект ускорител за растеж на косата - http://foryoubg.com/products.php?id=878, като аз го съчетавам с маслото от макадамия, за да намаля цъфтежите и съответно да се подстригвам по-рядко - http://foryoubg.com/products.php?id=263
Освен това използвам голямо разнообразие от домашни маски за растеж на ксоата и срещу косопад - с жълтък, с банан, с масло от макадмаия, с тривитаминол, морска сол и т.н.. Колкото повече, токова повече. Единствено се иска постоянство и търпение.

25.   Пробвай с Магнезиево олио от него расте бързо.

27.   Аз за първи път ще си взема хининова вода дали ще има ефект косата ми е гъста и дълга до кръста

29.   Miracle oil е олио което ускорява разтежа и помага на косата да възвърне блясъка си.

30.   Може да опиташ с маска от яйца и лимон ако не искаш да използваш това може да ст закупиш шампоан с хума.

31.   При мен действа много хининовият шампоан. Бях с коса до раенете след два месеца косата ми беше до кръста като се има в предвид, че си миеш косата два пъти в седмицата. Надявам се и при теб да помогне. ДЕЙСТВА. И освен, че е дълга и е гъста и е бляскава. Нямам думи от ефекта

32.   чувала съм за тази маска:вземете един добре узрял банан и го смачкайте на пюре (без кората). Може да използвате кухненски робот. С готовата смес направете масаж на скалпа и разнесете по косата. поставете найлонова шапка. Така оставате около 20 минути. Може да си вържете топъл шал за по-добър ефект. Изплакнете маската с леко хладка вода. Тази маска е помогнала на много жени.