Споделена история от Здраве

Чесън при вагинални гъбички
Чела съм в разни сайтове включително и този, че чесънът много помага при вагинални гъбички. Искам да попитам тези, които са пробвали дали наистина помага и как се прави точно, във влагалището ли се поставя или как? И искам да ви питам и вие ли имате това гадно течение, което е бяло на цвят и буквално прилича на сопол. Ходила съм при гинеколог и ми изписа вагинални свещички Клотримазол, но явно че не са ми помогнали... та мисля да пробвам това с чесъна. МОЛЯ, който го е пробвал да ПИШЕ. Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Здравей, мила!
Чесънът е много добро решение в твоят случай, но за жалост той не лекува, а само временно подобрява състоянието.

2.   Бе ти какво е доктор не знаеш ли? Я върви на един добър гинеколог да те прегледа обстойно и да ти помогне в никакъв случай не се самолекувай, че ще вземе да стане някой беля.

3.   Аз ходих на 2 различни гинеколога изписваха ми вагинални таблетки и кремове, с които да се мажа, но нищо не помага. И аз някъде бях чела, че чесъна помага ама и аз незнам как точно се слага и се чудя дали да пробвам незнам, защото при които и лекар да отида изписват ми хапчета и кремове минава за извесно време и се появяват отново, незнам вече и аз какво да правя

4.   Гъбичките приличат на пресечено мляко, а това, което прилича на сопол са трихомони. Лекуват се по различен начин, не като гъбичките.
Но вероятно чесънът ще помогне и в този случай, има много широк спектър на действие.

5.   От авторката : Аз си мисля, че всичко зависи от организма. На някой им помагат тия кремове и таблетки на други не, някой от отвари от лайка, тетра или смрадлика им минава, на някой от чесън. Сега прочетох и други коментари че от прополиса има полза, както и от йода и за двете се слагат по няколко капки около 10-15 в вода и си правиш промивки. Аз почнах това с йода ще видим дали ще помогне... Благодаря за коментарите все пак :)

6.   Здравей, отново съм аз, номер 1.
Искам да допълня нещо. Аз съм същата като теб, все някакви течения, все нямам проблеми, лекарката ми казва, че съм наред, но то си е страх...
Каза ми за Бетадин. Струва около 10 - 15лв. и са вагинални глобули. Много добре действа, не е антибиотик, ами е като биотина, на такава основа, профилактично се слага и много помага. За мен това е най - доброто, подобно е на Лактажин, но мнооого по - добро.
Ако искаш поразпитай

7.   Спрях секса и сладкото и вече нямам гъбички

8.   От авторката: Добре... Благодаря ти!

9.   До авторката - НЕ НА ЧЕСЪНА. Нямам гинекологични проблеми и никога съм нямала, но четох, че в чесана може да има всякакви бактерии и тем подобни, с които допълнително да се заразиш. Да не забравяме, че днес нито почвата е чиста, нито има нетретирани зеленчуци на пазара.
Забрави за това.
Моята тайна, момичета - ползвам само кондом и спя от 10 години само с един мъж. Освен това ходя на фитнес и се храня здравословно, спя достатачно. Имунитетът е най-важен.
Спрете със самолечението. Доверете се на един лекар, който да проследи цялото лечение и да пробва много различни неща. Сменяйки лекаря, вие почвате отначало. Не чакайте лечение с вълшебна пръчица. И съвременната медицина има своите граници.

10.   От авторката до номер 7: За колко ще го спреш секса 2-3 месеца и после цял живот ли няма да го правиш или пък сладкото неможе въобще да не ядеш...
До номер 9: И аз от 3 години спя само с един. Не мисля, че ми е от него проблема, защото той много даржи на хигиената. А аз при моя гинеколог първо отидох заради нередовния ми цикъл, той ми откри друго, после като отидох пак му казах, че имам течение, той каза че имам гъбички. Сега ако отида може друго да излезе. Мисля, че ще е по добре да отида при някой друг, за да видя и той какво ще каже.

11.   До авторката от номер 9 - не прескачай от гинеколог до гинеколог, а се остави да те лекува един, който да проследи лечението ти качествено и да знае от самото начало статуса ти. Казвам ти - гъбичките не могат да се объркат, довери се на лекаря си и се въоръжи с търпение, няма вълшебни пръчици.
Обърни внимание на храна, на движение и спане. Имунитетът ти е слаб. Ползвай кондоми и не забравяй - и партньора ти трябва да се лекува, иначе те заразява отново и отново

13.   Аз започнах днес лечението с чесъна. Ще ти пиша дали има ефект след някой-друг ден. Ти оправи ли се вече?

14.   От авторката: Добре пиши какво е станало, макар че аз вече реших да отида на лекар, но не на гинеколог, а на кожно-венерически. Надявам се да ми помогне.

15.   И в крайна сметка какво стана с чесъна? !

16.   Ами и аз в момента се лекувам с чесъна момичета, ще ви пиша до края на седмицата дали има ефект. За сега разбрах за няколко човека, на които е подействало, така че имам вяра.

17.   До авторката, това с чесъна се прави като скилитката се настъргва с ренде или се счуква и се слага в марля която се завързва като вързопче поставя се дълбоко във влагалището като накрая и има конец като тампон за да може след като престои едно денонощие да я извадиш с конеца. Поставя се вечер преди лягане като за по лесно поставяне я потапяш леко в зехтин. Обаче ако това при теб е често повтарящ се проблем значи нещо го провокира. Ако носиш прашки или бельо от изкуствен материал то задържа влагата и предразполага към гъбички, те обичат влага. Аз откакто нося само памучни гащи нямам такъв проблем. Друго което пречи на гъбичките да умрат е ако се миеш с обикновен сапун, използвай само интимен гел или само вода и да знаеш че са много упорити. Мога още да ти говоря за тях, питай ако те интересува. Успех

18.   и аз днеска започнах :) ако имате някакви промени споделете с нас :)

19.   От авторката:Не съм го правила това просто мислех, но се отказах. И аз нося само памучно бельо, мия се с интимен гел, но не знам откъде се появяват. Сега малко се махнаха след като посетих лекар. От близо година вече нямам. Поне така си мисля, защото го няма това гъстото течение, което имах.

20.   Аз преди го бях пробвала, но при мен нямаше ефект, не и добър, даже по-скоро ми влоши положението. Не бих го препоръчала. Последно ходих на лекар и ми каза, че това вече не са гъбички, а нормална секреция, която се е увеличила след леченията на гъбички и за да се нормализира, трябва да си оправя ph-то. Препоръча ми подходящ интимен гел за външна употреба и някакво кремче, което се впръсква вътре за една седмица. И след това да спра с промивките, само с душ гела, но това е моя случай. Всеки трябва да намери нормален гинеколог, да си направи изследвания и да се лекува според собственото си състояние.

22.   до 9 номер какви методи използваш за повишаване на имунитета и какви хигиенни навици имаш освен спорта и здравословното хранене?

23.   Здравейте дами! Аз съм на 23 години като не се славя с голям брой интимни партньори... докато бях в пубертета имах това безцветно течение, но след време се установи че се е превърнало в това по гадното бяло (пресечено)- гъбички. Обиколих едни от най-добрите лекари във Варна като съм се и задържала при всеки от тях, пробвала съм всякакви хапчета глобули и тем подобни всичко е временно за около месец най много-два. Храня се здравословно, спортувам, не пуша, вземам витамини, но пак са там! Всички лекари ми казват че всяка жена ги носи но при някой се отключват а при някои не и в следствие от това ще си ги нося цял живот (така ми казаха) и в този ред на мисли мисля да пробвам чесъна та да видим, че ми писна да давам толкова пари за химия която не помага... Успех :)

25.   промивки със сода бикарбонат също помага.сода убива гъбички,стига да не са упорити по време на антибиотично лечение.тези ще се излекуват само като спрете антибиотик :)

26.   може ли някой от момичетата, които започнаха с чесъна да сподели дали наистина действа :)

27.   Какво чувствате като поставите марлята с чесъна във влагалището? -парене или нещо друго. Миризмата много ли е силна?

28.   нищо никой не казва действа ли или не

31.   При мен винаги е имал ефект методът с чесъна. Не се чувства абсолютно нищо, миризма няма. Просто трябва да се прояви постоянство. На гинеколози почти нямам доверие вече, тъй като действат на принципа - проба/ грешка. Тази рецепта с чесъна я научих от стара билкарка - на 12 часа се сменя тампона. След първите 24 часа силно намалява сърбежа и паренето.

32.   Здравейте! От нялолки години имам проблеми с гъбичките постоянно. Гинеколозите не помагат...след няколко месеца отново ми се появяват. Прочетох в интернет за тампон с чесън и от годима само така се оправям-скилидка чесън се обелва и надупчва с игла,слага се в маеличка и се зашива за да стане като тампон. Няколко дни се сменя на 10-12часа. При мен действа за 2дни... никога не е имало изгаряне,сърбеж или миризма...така или иначе всяко лечение с лекарства ми помага за 3-4 месеца...по-добре да се оправям с природни методи :)

33.   И аз започвам тази вечер с чесъна, защото личната ми лекарка няма свободни часове до понеделник и ми казаха че не било спешно....та нямам избор - до понеделник 4 дена ще пробвам с чесъна. Бяха ми казали външно миене на сода разтворена във вода. За вътрешно преди гинеколог ми беше казал дамски душ с няколко капки интимен гел на Себамед. но промивка най-мн 2 пъти седмично, правех обикновено след секс.

34.   Чесъна помага!!! Само че аз правих само по 4-5 часа на ден, понеже имах неприятно усещане и ме беше страх да не ми изгари лигавицата. Още след първото чесънче сърбежа спря, парцалчетаат секрет намаляха значително. Сега на 5-я ден имам много леко бяла слуз,дори не е течение. Довечера пак промивка с вода с малко сода в нея - действа противовъзпалително и след цикъла се надявам да нямам нищо!!!

35.   Чесъна помага!

36.   Здравейте дами, и аз имам проблем с гъбички от години. Лошото е, че не знаех, защото гинеколозите си вършат работата! Реших да си помогна сама и ЧЕСЪНЪТ ми помага. Рецептата е следната: Накисвам 1 скилидка чесън в хубав зехтин за 20-30 мин., като я надупчвам за да пуска сокове после, когато си я сложа. Слагам я във влагалището си вечер преди сън. Сутринта сама излиза, не слагам конец за изваждане. Не трябва да стои повече от 12 часа. Правила съм го и без да я кисна в зехтин, защото предположих, че ще е по-ефикасно. и в двата случая ми помага много. ВАЖНО! Хубаво е това да се направи 1 седмица или 10 дни и след това 1 седмица да се слага кисело мляко. МНОГО Е ВАЖНО, защото чесънът убива гъбите, а киселото мляко възстановява Ph-то. Рецептата е следната: 1 супена лъжица кисело мляко 1/2 чаена лъжичка пробиотик на прах с висока потенция се разбърква и се вкарва във влагалището. Аз ползвам влагалищен апликатор, който пролича на спринцовка, но върха не е заострен. Не знам в България дали има такова, защото живея в чужбина. След това поставям на входа едно памуче и лягам, за да не изтече. И дамска превръзка, за всеки случай, да не изцапам. Много е важно да е качествено киселото мляко. Аз си правя домашно. Прави чудеса. Истината е, че още не съм се оправила на 100%, защото тези методи са бавни. Затова МОЛЯ дамите, които се лекуват с чесън да споделят дали им помага? Също искам да добавя, че е много важна храната. Но подценявайте този момент. Трябва буквално да уморим от глад гъбите. Никакво сладко! Никаква лактоза - прясно мляко, сирене, кашкавал, сухо мляко. Никакви сокове, газирани, компоти и т. н. - много захар. НИКАКЪВ АЛКОХОЛ!!! Повярвайте ми, той буквално ги храни! И сладките плодове са забранени. Също така и нишестените зеленчуци ги хранят и скорбялата. Спрете картофите, ориза, бобовите, хляба, тестените. Знам, че звучи трудно и едва ли не "ами какво ще ядем", но гъбите са в целия организъм, не само във влагалището. Трябва си прочистване. Ако искате да се оправите наистина и трайно. Поне един месец бъдете на строга диета. Аз лично съм така вече 3 месеца. Мисля от сладкото, млякото и алкохола да се въздържам 1 година. Яде се МЕСО - пиле, риба, свинско и телешко, като вторите 2 пъти седмично най-много; ЯЙЦА; КИСЕЛО МЛЯКО; ЗЕЛЕНИ ЗАЛЕНЧУЦИ; ЧЕСЪН; ЛУК. Ако гъбичките са отишли и в червата и стомаха, което е много вероятно, ако не са лекувани дълго и ако се появяват отново и отново, тогава е добре да се спре и КАФЕТО и КОФЕИНА, защото те създават киселинна среда и хранят гъбичките. Тогава е важно да се пият пробиотици храносмилателни ензими (може би 3 месеца). Иначе пийте рибено масло и мултивитамини. ВАЖНО! Екстракт от семки на грейпфрут (Биоцитрин - български, или Цитросепт - немски). 15 капки се разтварят във 150 мл вода 3 пъти на ден. Той ги убива и също така помага за регулиране на стомаха. Знам, че са много нещата, но само с едно не става. Това е сериозен проблем и ако не искате да се въртите в омагьосан кръг с години си трябва труд и упоритост. И ако не се храните, няма да стане. Трябва си имунна система. От опит го знам. Ако някой е стигнал до тук с четенето :) и иска да ме пита нещо - моля :) Успех, дами!

37.   Продължение на 36 коментар: Забравих да отбележа, че е много важно по време на седмицата водеща до цикъла да прилага чесън (или какъвто метод на лечение използвате) защото тогава гъбичките са много агресивни. Както и по време на цикъла, без дните с най-силно течение. А след като свърши се възстановява с киселото мляко! Една такова лечение може да трае от 1 до 3 или 6 месеца, зависи колко е силна гъбичната инфекция, от колко време не е лекувана и колко е силен организмът ви. Може и година да е нужна за пълно възстановяване. Казвам това, за да не се отказвате или отчайвате, ако не става бързо. Бързото не помага обикновено, за съжаление. Но докторите това не го казват. Те "замаскират" проблема отгоре, с кремове и таблетки, и те отпращат пък после ти се мъчи сам. Не им пука, това е истината. А то си трябва сериозно и цялостно лечение. Успех :)

38.   Някой има ли представа какво означава да се "намаже" с чесън външната част на влагалището (вулвата). Моите гъбички са най-вече там и се мъча, но не ми се получава много добре. Как се маже с чесън? Много ще съм благодарна, ако някой има опит и сподели!

Благодаря!

39.   38, отиди на лекар! Чесън не лекува гъбички, а действа антибактериално.... недоказано при това. Самият чесън е природен продукт, вид луковица, расла в земята и нови всякакви бактерии, гъби и торове. Той се яде, а стомашният сок е киселина, която разгражда всякакви бактерии, но да си го намажеш на лигавица???
За кисело мляко да не говорим - има вътре сухо мляко от Украйна и кой знае какво, вие си го машите по п...те!
Една гинекологично здрава жена, ползваща съвременна медицина БЕЗ ГЪБИ И АМЕБИ в интимните отвори

40.   39 Благодаря! Има логика в това което казваш, но бях на 100 доктора и пробвах всевъзможни медикаменти и нищо не помага. Затова реших да опитам природните лекове. Много жени са доволни. Знам ли и аз вече... Леко съм се отчаяла. "леко"

41.   И аз имам същия проблем от 14 годишна.. преди няколко дена отново се появи сърбеж(ужасно неприятен) и отидох на гинеколог.. Изписа ми Низорал таблетки и мазило и влагалищни овули. Също така моят приятел, с който сме вече повече от 2 години, беще с мен и на него предписа хапчета и мазило, макар че не се предава по полов път, и той да се лекува..

42.   Здравейте,
Имах проблем с гъбичките след прекаран спонтанен аборт. Тогава ми предписаха антибиотици. Може да съм си имала от бремеността още гъбичките. След това доктора ми предписа лекарства. Каза, че не минава за месец-два. Помня, че трябваше да мине някъде 3-4 месеца. След като минаха тези месеци отидох пак на преглед. Оказа се че имам така наречената дисбактериоза. Това означава, че нямам нито гъбички, нито бактериии. В организма има такива бактерии, които защитават от другите вредни бактерии и от гъбите. Тези бактерии се наричат лактобацили. Доктора каза, че трябва да си ги заселя иначе щяло много лесно да се инфектирам. Предписа ми такъв препарат - нещо като глобули, които се слагат влагалищно (не искам да правя реклами :). Почнах да ги приемам, но ми дойде менструалния цикъл. Не беше добра идея да ги приемам през цикъла - така каза и доктора. След цикъла си използвах останалите глобули. Като отидох да видим какво е станало доктора каза, че не е било необходимо да ги взимам и след това. Не мислех да ги пестя, а да съм по-добре. Преди това доктора ми беше казал, че за да има ефект трябва да използвам цялата опаковка. Оказа се, че успешно съм си заселила лактобацилите. На следващия месец забременях. През бремеността по-вечето жени развиват гъбички. Аз си имах други проблеми но се оказа, че до сега не съм ги развила. Сега ми се налага да взимам антибиотик побади усложнение от грип. Много благодаря на всички за мненията и споделения опит! Нямам още симптоми на гъбична инфекция. За сега заблагам на около 4 скилитки чесън чрез храната. Квася си кисело мляко. Личната не ми предписа пробиотик, но за нен пробиотика си е моето кисело мляко с храната. Гледам да го ям около 4 часа след приема на антибиотик. Ако метода ми подейства ще споделя. В моя случай бременост антибиотици си е много вероятно да развия гъбите пак. Но исках, да ви кажа, че по този начин лекар ми ги излекува. Единствено трябва да си изберете правилен доктор, да спазва тези стъпки. Ползвам средства за вагинална хигиена с лактобацили. Успех!

43.   Ще го пробвам е ще видим дали ще има ефект

44.   Хомеопатия при жени: влагалищна гъбична инфекция
October 1, 2014Uncategorized, здравебезплатни консултации, влагалище, гъбички, гъбична инфекция, д-р габриела кехайова, кандида албиканс, кандидоза, колпит, лечение, симптоми, Хомеопатия
so-schuetzen-sie-sich-vor-einer-magen-darm-grippe

Какво представлява гениталната гъбичната инфекция

Инфекцията с гъбички от рода Candida представлява ендогенна инфекция на гениталната система, която се развива под влияние на редица предразполагащи фактори и предизвиква дискомфорт, сърбеж и белезникаво течение при жените или зачервяване при мъжа.

candida

Причини

Гениталната гъбична инфекция се приема за една от т. нар. ендогенни инфекции за организма на човек.

Нормално по повърхността на кожата и лигавиците на човека (уста, храносмилателна система, влагалище) се намират малко количество гъбички, които не предизвикват заболяване и оплаквания. Най-често тези гъбички са Candida albicans, но е възможно да са някои от другите представители на рода Candida, например C. glabrata, C. troipicalis и др.

Под влияние на различни външни и вътрешни фактори те могат да предизвикат заболяване. Характерно за влагалищната кандидоза е, че никога не се развива при липса на естрогени в тъканите. Ето защо инфекцията почти никога не се наблюдава при момичета преди настъпване на пубертета, както и при жени във възрастта след настъпване на менопаузата.

В последните години гъбичната генитална инфекция не се приема за полово-предавана. Въпреки това в около 15-20% от случаите при партньорите на жени с гъбична инфекция се развиват оплаквания.

Научно доказано е, че жените страдащи от хронична кандидоза, са неколкократно по-застрашени и от венерически заболявания.

Според изследвания повече от 60% от жените са носители на вагинални гъбички, но само една част от тях са склонни към заболяването кандидоза.

Кандидозата често е причинена от замърсяване и лоша хигиена, слаба имунна система, прием на антибиотици, използване на интимни душ-гелове и парфюми. Предразположени към заболяването кандидоза са и хората, страдащи от захарен диабет, бременните и тези, които използват контрацептиви и водят интензивен полов живот. Гъбичната инфекция кандидоза може да бъде предадена и чрез полов контакт. Обикновено при мъжете това заболяване протича безсимптомно, което често е причина да не се взимат предпазни мерки и болестта бързо да се предаде на сексуалния партньор.

Заболяването кандидоза е характерно за летните месеци. Носенето на тесни панталони, синтетично бельо, ходенето на обществени басейни и сауни са все фактори, водещи до заболяването кандидоза.

Предразполагащи фактори за развитие на гъбично възпаление

Под влияние на т. нар. предразполагащи фактори е възможно нормално съществуващите във влагалището гъбички да се размножат в по-големи количества и да предизвикат оплаквания.

Такива фактори са:

употреба на различни медикаменти – контрацептивни таблетки, антибиотици, имиотерапевтици, кортикостероиди, имуносупресори и др.
бременност
болести на обмяната (диабет)
някои аболявания на имунната система.
yeast-infection-during-pregnancyVulval-and-Vaginal-Candida-Thrush

Най-често оплакванията при жените са:

увеличено по количество белезникаво или бяло-жълтеникаво вагинално течение с гъста консистенция, но е възможно такова да липсва сърбеж в областта на входа на влагалището
парене и бодежи
болка при уриниране
неприятно усещане при полов акт
При мъжете най-често оплакванията са:

зачервяване на областта на половия член
увеличено количество белезникав секрет по члена
сърбеж
поява на обрив по главичката на половия член
Как да разбера, че имам гъбична инфекция?

При съмнение за гъбична инфекция е добре да се консултирате с лекар, тъй като други заболявания също могат да протекат с подобни оплаквания, а изискват различно лечение.

Диагнозата се поставя въз основа на преглед и изследване на гениталния секрет. При прегледа най-често се установяват охлузвания и одрасквания на кожата и лигавицата на външните гениталии, поради съществуващия сърбеж. Друга честа находка е зачервяването на влагалищната лигавица или лигавицата на члена при мъжа, както и установяването на повишено по количество белезникаво гъсто влагалищно течение или налеп.

Лечение на гъбичната инфекция

Гъбичната инфекция на гениталната система се лекува за относително кратко време, когато заболяването е с остър характер. При белези за хронифициране на инфекцията лекарят Ви ще Ви препоръча по-продължителна схема на терапия. Често лечението изисква комбиниране на таблетки, които се приемат през устата и успоредно с вагинално приложени глобули при жените и кремове при мъжете. В зависимост от оплакванията на сексуалния партньор е възможно да се наложи и неговото/нейното лечение. Важно е, обаче, при провеждане на лечение за гъбична инфекция да информирате лекаря си за състоянието на партньора си, а самия партньор – за проблема Ви и за необходимостта от провеждане на лечение.

Бременност и влагалищни гъбички

Бременността е едно от състоянията, които често водят до развитие на влагалищна гъбична инфекция. По наблюдения на различни лекарски екипи от различни части на света над 50% от бременните жени развиват гъбична инфекция поне еднократно в този период.

От особено значение за бременната жена и бъдещото новородено е установяването на гъбична инфекция в последния месец на бременността. Поради факта, че тя обхваща влагалището, през което ще се роди бебето, е важно инфекцията да бъде търсена и лекувана непосредствено преди раждането.

Конвенционалното лечение се стреми да унищожи кандидозата и затова то рядко води до дълготраен резултат. Скоро след като спрете противогъбичните средства, кандидата отново се размножава и симптомите Ви ще рецидивират. Единственият начин да се държи под контрол свръхрастежа на гъбичката, е стимулиране на имунната система. Затова хомеопатичната терапия е много по-ефикасна от традиционните лекарства при лечение на хронична и рецидивираща вагинална кандидоза. Друго важно предимство на хомеопатичните лекарства е, че те са безопасни и нямат страничните ефекти на противогъбичните медикаменти.

При кандидоза се препоръчва приемането на витамин С и повече кисели храни, така че да се възстанови киселинният баланс в организма (удачна е консумацията на кисело мляко и грейпфрути). Гъбичките candida се развиват предимно в сладка среда, което е причина по време на лечението на кандидоза да не се приемат големи количества захар.
Народната медицина съветва да се правят промивки с кисело мляко и смрадлика за облекчаване на симптомите. Препоръчва се и лечение с воден разтвор на прополис.
Kiselo-mliako OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хранене при Кандидоза

Избягвайте всички видове захарни изделия, подсладители в преработени храни и плодови сокове.
Не яжте готови зърнени храни като:елда, царевица, просо, ръж, мюсли, царевично брашно, качамак, юфка, нишесте, грис, макаронени изделия.

Избягвайте :

тестени изделия: питки, бял хляб, тесто, квас, всички видове торти, сладкиши, понички
бобови растения: фасул, грах, боб
животински продукти: сирене, кисело мляко, сметана, извара, плодово мляко
сушени плодове: сливи, кайсии, круши (заради фруктозата която съдържат). След като излекувате кандида, можете да ядете плодове с умерено съдържание на захар: ябълки, грейпфрут, пъпеш и ягоди.
напитки: алкохол, кафе, плодов чай, плодови сокове
храни съдържащи протеини: говеждо месо, пилешко или свинско месо
зеленчуци: цвекло, консервирани (домати, моркови краставици) гъби (всички видове), картофи
Подходящи храни:

Идеалната диета за хора страдащи от кандида са храни с богато съдържание на протеини и фибри и по-малки количества пресни плодове.

броколи, целина, репички, аспержи, лук, чесън, корен от джинджифил, зеле, ряпа, зелен пипер, магданоз, спанак, домати
суровият чесън и лук имат естествени противогъбични свойства и е хубаво да се консумират повече
храни съдържащи протеини: риба, пиле, патица, ядки, семена и яйца
храни съдържащи въглехидрати: ориз, боб, овес
семена и ядки: бадеми, орехи, тиквени семки, сусам, слънчогледово семе
Народни рецепти и билки за лечение на кандида(гъбички)

Кисело мляко
Едно от най-добрите средства за домашно лечение на гъбични инфекции, използвано както от мъжете, така и от жените. В киселото мляко се „намира” една много полезна бактерия Acidophilus (ацидофилус). Тя спира бързото разпространение на инфекцията в тялото.
Масло от чаено дърво
Чаеното масло съдържа много ефективни противо-гъбични съставки, като успешно се бори с „кандида албиканс”-основния причинител на инфекцията.
1. С тампон напоен в маслото може да обтривате засегнатите области. Внимание! Противопоказно при бременни жени.
2. В малък съд смесете 2 супени лъжици кокосово масло, 7-10 капки от масло от чаено дърво и 2-3 капки ябълков оцет. Напоете тампон в тази смес и поставете в засегнатата зона.
Чесън
Той е познат като естествен антибиотик и много добро средство против гъбички. Може да го консумирате всекидневно или локално ( под формата на тампон). Вечер преди лягане вземете средно голяма скилидка чесън и я обелете. Промушете конец по дължината и поставете във вагината. Преспете така и на сутринта изхвърлете импровизирания тампон. Ако много смъди можете да изхвърлите и по-рано, но търпението ви със сигурност ще бъде възнаградено. Повторете процедурата 2-3 нощи, а може и повече. Бъдете спокойни, сутринта миризмата на чесън ще бъде изчезнала.
Невен
Чудесна билка, която може да използвате като мехлем или разтвор.
успокояващ и омекотяващ ефект върху вагината. Внимание! Не го използвайте при кандида на устната кухина и гърлото.
Ябълков оцет
Той съдържа компоненти които контролират увеличението на гъбичките, както и тяхното премахване. Той може да се комбинира с вода при локално лечение.
1. Смесете 1 супена лъжица ябълков оцет и 1 супена лъжица сол в половин чаша вода. Вземете парченце памучен плат и го напоете в течността за 2 мин. Посипете отгоре с бебешка пудра и го нанесете върху засегнатата зона.
2. В един литър вода поставете 2 супени лъжици сол и 2-3 супени лъжици ябълков оцет, разклатете добре. Измийте влагалището отвътре и отвън след това изплакнете. Повторете отново процедурата, но без изплакване, оставяйки течността да изсъхне върху вас.
3. Напоете тампон от тази смес и го сменяйте на всеки 4-5 часа в рамките на една седмица. Симптомите ще изчезнат!
Пчелен мед
За силен сърбеж и парене във вагиналната област (незабавен ефект)
Намажете засегнатата област с тампон потопен в чаша с мед. Изчакайте 5-10 минути и изплакнете с топла вода. Повторете процедурата 2-3 пъти през деня.
Не правете грешката да се самолекувате с антибиотици, защото ефектът им може да бъде обратен на желания от вас. Антибиотиците убиват бактериите, но това позволява развитието на гъбичките candida.

Larg6_26_2009homeopathy1

Най-често предписвани хомеопатични медикаменти кандидозен колпит

Chelonias – изписва се почти системно, когато от влагалището изтича секрет като от пресечено мляко, който предизвиква силен сърбеж и парене.

Sepia– Жена с редицивираща влагалищна кандидоза, която страда от повтарящи се урогенитални инфекции – цистити, пиелонефрити, други инфекции на влагалището. Тенденция към спадане/птоза/ на матка, влагалище, вътрешни органи, разширени вени, хемороиди, храносмилателни, жлъчночернодробни и кожни заболявания.

Natrum muriaticum –жена, която се влошава на море или при излагане на слънце. Кожни и дихателни алергии, слънчева алергия. Затворена, мълчалива, резервирана.

Lycopodium – Рецидивиращата кандидоза често е провокирана от хронични храносмилателни проблеми – гастрит, колит, прояви на дисбактериоза с подуване на корема и хроничен запек. Техните стомашно-чревни заболявания и склонността им да прекаляват със сладки храни се повлияват добре от дълтготраен прием на пробиотици.

Pulsatila– момичета или млади жени с редицивираща кандидоза, която е резистентна на противогъбичното лечение. Те са склонни към сърбеж на влагалището и зачервяване, защото са с много нежни и тънки лигавици. Склонност към синкави пръсти на ръцете и краката, разширени вени. Имат подчертана нужда от любов и внимание.

Graphites – жена с наднормено тегло, зиморничава и бавна, която страда от хроничен запек и оскъдна и нередовна менструация. Тенденция към намалена функция на щитовидната жлеза, Хашимото. Склонност към задебелена кожа, цепвания по кожата, които са мокрещи, сълзящи.

Thuya occidentalis – хронична гъбична инфекция, която не се повлиява изобщо от традиционното антимикотично лечение. Пациентката е взимала твръде много лекарства по повод на различни здравословни проблеми. Наддаване на тегло в областта на корема, задръжка на течности, целулит, хронично течение от влагалището, генитални брадавици/кондиломи/.

Monilia albicans – хомеопатично лекарство, което се изготвя от самата гъбичка. Самостоятелната й употреба не води до трайни резултати.

За да се намали риска от развитие на гъбични инфекции на влагалището, е необходимо:

Да се избягват вагинални душове, вагинални тампони, стегнато, изкуствено бельо.
Да се ограничи употребата на сладки храни и храни, съдържащи мая, дрожди – зърнени храни, макарони, сладкиши, хляб, бира.
Да се яде здравословно. Приемайте много кисело мляко с жива закваска.
Да се приемат за дълъг период пробиотици, съдържащи млечнокисели бактерии.
Според някои изследвания млечнокиселите бактерии, които се съдържат в киселото мляко, приемани през устата или вагинално, могат успешно да намалят количеството на кандидата във влагалището и да успокоят симптомите на гъбична инфекция.

Продължителност на хомеопатичното лечение

Хомеопатичното лечение на рецидивиращи гъбични инфекции на влагалището продължава средно между 3 и 5месеца. Облекчаване на симптомите се наблюдава още през първата седмица-две от началото на лечението, но въпреки това медикаментите трябва да продължат да се приемат, за да се избегнат редицивите.
Не се налага лечение на Вашия сексуален партньор, ако той няма никакви оплаквания.

]

46.   искам да допълня и аз, форума много ми помогна за да се ориентирам и изградя своя система на лечение
при мен често се появяват и то най-вече на външните полови органи
това което ми помага е 1 СПИРАНЕ НА ВСЯКАКВА ЗАХАР ЗА ПОНЕ 2 СЕДМИЦИ, дори и в кафето
2 Минаване на растителна храна, съвсем лека
3 Пиене на най-малко 2 литра вода на ден
4 Измиване 2 пъти сутрин и вечер и намазване с клотримазол или нистатин-всеки сам за себе си ще установи кое лекарство е подходящото
5 Пробиотик, аз приемам лактофлор ,3 пъти на ден по 1 таблетка, пие се цял месец
6. Микомакса на мен изобщо не ми действа, нито пък другите от този род
7 Посттавяне на чесън във влагалището, преди това го набоцквам с игличка и го държа във зехтин, след това го промушвам със игла и конец , за да мога като го поставя да го издърпам с конеца, като тампон
Разберете, че вътрешната среда на организма е водеща за тях, ако не им давате захар, бяло брашно и разни такива, те няма с какво да се хранят
Другото , което много ми помогна на мен са молитвите, те са също толкова важни, така паказвате намерението си за оздравление и молите за него
Аз съм използвала следните
* Молитва за изцеление
*Молитва на Петър Дънов - отново за изцеление
има още много молитви, които биха могли да се намерят в интернет
Слушала съм звуково лечение и терапия от ютюб за кандида албиканс
сега ще сложа линк

https://www.youtube.com/results?search_query=candida frequency healing

Което и да изберете за вас , което на вас ви харесва, има няколко честоти, слушайте
и не на последно Вярата
Всяка сутрин си казвайте:
Днес съм по-добре и в най-скоро време ще оздравея напълно!!!
Не мислете като за болест, не оставяйте да се внедри в съзнанието ви и да ви подтиска, защото така вие мислено държите това за вас и не му давате да си отиде
Нека всеки сам за себе си реши кое е правилното
Защото ние всички сме различни и универсално лечение за 2ма човека болни от една и съща болест няма!!! Всеки е различна енергия, усещания , и т.н
УСПЕХ!!!

47.   Аз имам много гъбички и пробвах с мед и с сода и памучно бельо и на лекар отидох и незнам какво да правя моля споделете нещо помогнете ми

48.   Единственото, което трайно помага срещу кандида е да спреш консумацията на тестени изделия и захар. Иначе можеш да експериментираш с каквото решиш.

49.   Гъбичките не могат да се махнат само с мазане, трябва да се приема лекарство и през устата, кскто и да се премине на диета с ниско съдържание на въглехидрати - намаляване на сладко и тестени изделия.
При клотримазол за мазане, трябва да се приема нистатин през устата. Много по-бързо гъбичките се лекуват с Macmiror таблетки орез устата и вагинални глобули.
Гъбичките могат да се появят след прием ба антибиотици, затова ако до половин година след лепението им, се наложи прием на антибиотици, е необходимо и паралелно лечение за гъбички.
Антибиотик, който често предизвиква гъбички е Doxycycline.
Чесънът при втриване в скалпа при косопад щипе ужасно, а ако си го поставите във влагалището, едва ли ще може да си намерите място. Освен това оставя трайна миризма в кожата, която се задържа месец след натриването му скалпа и се усеща при мокрене
В никакъв случай не си слагайте чесън във влагалището.

50.   Към 47 Без да се мажат с лекарство, първо се ходи на лекар и се прави посявка ако не са излекувани - ставали резистентни към лекарства. И аз смятах, че мед и сода помага. Под мишницата имам.
Мажа с низорал крем, минава уж, но на 14 ден ми излезе и на другата мишница. Сега се чудя какво да правя. А не трябвало да се спира преди да се възстанови всичко напълно/зачервяването/ и три дни след това се мажело, щото били много упорити.
Ако не мине, значи са отишли в кръвта и следва да се пият лекарства през устата. Но не трябва да се оставят, това разбирам.

Интересно. Преди 11 години за пръв път е писана тази публикация и преди дни има коментар...

Има едно заболяване, казва се хламидия.
То се лекувало поне шест месеца с антибиотици.
Не минава за десет дни.
Установява се чрез изследвания в лаборатории.
Който се съмнява, може да се провери. Вижте симптоми и признаци в нета.