Споделена история от Здраве

Папилома вирус
Хайде нека всеки каже какво знае за него...може ли да се заразиш от тип 6 / 11 без да има налични Кондиломи? Може ли да се заразиш мъж от жена която му прави свирка?

Коментари

1.   Мъж от жена не може, защото мъжете не се разболяват от този вирус.
~Кървава победа~

2.   Мъжете нянамт изразени симптоми, защото най-често са преносители. Но този вирус може да доведе до рак на гърлото, импотентност, рак на шийката на матката и. т. н

3.   Оралният секс се свързва с риск от рак на гърлото
/това е мъжкия аналог на ракът на шийката на матката/
Причинява се от човешките папилома вируси, които се предават по полов път, включително и чрез този вид интимни ласки.
Мъжете боледуват 4 пъти по-често от жените.

Все още експертите не могат да предложат подходящ метод за предпазване от инфекция на устната кухина и гърлото с папилома вирус, но се надяват, че предоставената информация за риска ще е от полза за хората.

Употребата на ваксината срещу папилома вирусите не е широко разпространена, за да може да се проучи ефекта й в тази насока и да се препоръча имунизиране на момчетата. На този етап ваксиниранете повече се препоръчва за момичетата срещу рак на маточната шийка, а в някои държави и на момчетата на възраст между 9 – 26 години срещу развитие на генитални брадавици.

Ваксинирането обаче няма да предпази от среща с папилома вирусите, то само дава имунитет срещу развитие на заболяването, което означава, че вирусите, ако ги има при единия партньор, независимо, че е ваксиниран срещу папилома, могат да се предадат на другия.

4.   от 2, пропуснах да добавя, че този вирус може да се предаде дори на децата, още от бебета, когато заразеният родител целува детето. За щамове и видове не знам, но в интернет има много публикувана информация по въпроса. Нарача се още тихият убиец. Главната причина е орален контакт с гениталиите, но може да се пренесе на здрав човек и само чрез целувка.

5.   Здравейте! Признавам, че не съм наясно с абсолютно всичко по темата, но мога да споделя...
Знам, че щамовете са много, като само няколко от тях са причинители на рак на маточната шийка.
Аз лекувах ХПВ инфекция преди 4 години. И за да опровергая постове 1 и 2, ще кажа, че аз знам точно от кой се заразих, защото си имаше абсолютно същите симптоми, ясно изразени брадавички (остри кондиломи) по главичката на члена, които в последствие се появиха и при мен по големите срамни устни( в рамките на 1-2 месеца). Въпросният господин боледуваше и от силно изразен псориазис и сам се беше заблудил, че израстъците по члена са в следствие на другото заболяване. Когато обаче и при мен се появиха и споделих с доктора какво съм забелязала, той ми потвърди, че това си е било точно ХПВ-то. Така, че и при мъжете има изразени симптоми. Тъй като щамовете на ХПВ са много обаче, не е задължително винаги да се появявят тези кондиломи. Тогава докторът ми каза, че съм късметлийка, защото са избили навън и е станало възможно откриването на заболяването. Другият вариант е да избият от вътре или изобщо да не избият и така си го носиш с години и си го разпространяваш. Тогава изчетох доста материали по въпроса. Значи една голяма част от населението е носител на този вирус без да знае за това. Когато обаче организмът е здрав и имунната система е силна, няма никакъв проблем. В момента, в който имунната система отслабне, тогава вирусът прогресира и се развива.
Аз лично бях изкарала 3 пневмонии за 5 години и това явно е бил повод вирусът да се "покаже" Докторът ми каза още, че можеш да се заразиш и да си го носиш 15 години без да знаеш. И при срив на имунната система след години да се появи.
Лечението ми продължи доста дълго, защото тези брадавички са като гроздове и се разпространяват доста бързо. Гориха ми ги на няколко пъти, няколко месеца поред, наред с приема на имуностимулантите. По някога могат да се появят около ануса и дори във самия вход на дебелото черво. Така, че правете си редовно изследвания мили хора! Вече 3 години съм чиста, но (пак докторът ми каза) вирусът си остава в тялото. Може да си намери повод да избие, може и да остане да си спи завинаги. Това никой не знае. Но докато нямам симптоми и съм чиста, аз се водя клинично здрава и мога да си правя секс и да си раждам деца! Цитонамазките са мичсти и са рамките на нормалното, и нямам проблеми. Така че, не е страшно, че вирусът е у мен. Всички носим хиляди вируси в телата си, въпросът е те да не намерят благоприятна среда да се развиват.
Признавам, че за заразяването при орален контакт не съм наясно, но за тези брадавички, това става при ДИРЕКТЕН КОНТАКТ на половите органи с брадавиците т. е. при полов акт.
Извинявайте, ако ми е малко объркан коментарът, но доста си препатих тогава. Може би има неща, които пропускам и ако се сетя ще допълвам.

П. П. Гадното нещо е, че ми се развали фасона на пеперудката, защото белезите от изгарянията все още се забелязват слабо :)), но по-важното е да съм жива и здрава, нали така?

6.   Да добавя само за №2 и 4, защото май е един и същ човек. Информацията, която споделяш не съм я чела никъде и не ми звучи логично. Мисля, че не може да се предаде, чрез слюнката. А при децата може да се предаде, при раждането по естествен път, защото тогава имаме ДИРЕКТЕН КОНТАКТ. Затова жени при които е установен този вирус раждат задължително чрез секцио.
Забравих да ви споделя също, че съм на 38 години. :)

7.   3, а пък животът се свързва с риск от смърт...

Все още експертите не могат да предложат подходящ метод за предпазване от това трагично завършване на живота. Употребата на ваксина против умиране съще не е широко разпространена.

8.   Това, което не разбрах е дали мъжът може да хване вируса ако жена му прави свирка?

9.   Мисля, че можеш да си носител на тези щамове, без да имаш налични кондиломи. Това се случва по-често при мъже. Но няма гаранция, че в някакъв момент, когато ти се скапе имунитетът, няма да се появят и те. Чела съм и за случаи, в които кондиломи има, но при изследването излиза, че няма чпв, абе гадна история. Заразяването определено става, когато има кондиломи, ако нямаш налични, просто може да си само вирусоносител и даже да не разбереш това. Кондиломите може да са по всяка лигавица, но може да с а и върху кожата. Лечението е мноого скъпо и продължително, но като се има пред вид, че това е една от най-разпространените генитални инфекции, шансът да не се срещнеш с нея през живота си е нищожен, зависи от организма на всеки човек как ще се справи с вируса, дори може и да бъде изхвърлен тотално при добра имунна система.

10.   Може мъж да хване вируса, ако в устната кухина или гърлото на въпросната жена има налични ксондиломи, заразяването става при налични такива, но в зависимост от индивидуалния имунитет може да не се появят

11.   Може да се зарази, ако по лигавицата в устната кухина на жената има налични кондиломи, заразяването става при контакт с налична генитална брадавица

12.   7, абе СВИРКАЙ си