Споделена история от Здраве

Постоянен и силен световъртеж
Здравейте! Напоследък се чувствам много зле - все по-често ми се вие свят. На 20 години съм и от около 5 или повече години имам проблеми с ниското кръвно налягане. Преди получавах някакви кризи - завива ми се свят, причернява ми, страхотно главоболие, гадене и в последствие и повръщане... И това за няколко часа - жив труп! Случваше се на няколко месеца. После около година нямах тези проблеми, но сега нещата са още по-зле.
Много често ми се вие свят, за щастие не съм стигала до припадък, но все ме е страх да не се случи. Отидох на лекар премери ми кръвното, когато ми се виеше пак свят, и резултата беше потресаващ за него... 49/53 или там някъде... Сами се досещате, че толкова близки граници са нещо невероятно и страшно опасно... Капна ми хомеопатични капки Фосфор да видиме дали ще ми подейства и след половин час пак ме прегледа - вече бях по-добре, границите се бяха разграничили добре, но аз явно пак съм си с малко по-ниско кръвно от нормалното. Купих си ги и ми беше казал и вечерта да си капна за да затвориме цикъла, а след това да ги приемам само при нужда, т. е. когато пак ми се вие свят.

Още на следващия ден пак ми се замота главата и аз пак взех, но както той ми беше казал еднократно. Но и следващите 2 дни ми се моташе, макар и по-малко. Днес излязоха изследванията за хормоните, защото се притесняваше да няма някакво разтройство там, но всичко и там е наред, а на мен и сега ми се мота главата...
Каза да продължим тези капки за сега, но да не приемама всеки ден, а ако замайването продължи ми изписа някакво лекарство, което си е за замайването, но аз лично не го разчитам (горките аптекари).

Някой имал ли е подобен проблем? Възможно ли е да е на психическа основа или да имам притеснение за някакво сериозно заболяване?

Коментари

1.   Трябва да бъдеш прегледана от специалист-невролог.

2.   Да, аз имах и все още имам подобен проблем, ако не внимавам.
Проблемът е от части чисто наследство с гените ти, но най-вече можеш да го повлияеш чрез начина си на живот. 100% пиеш твърде малко вода. Насила ако щеш, но се научи да пиеш поне 2-2.5 литра на ден. Носи си винаги в теб вода, която да пиеш и да си плискаш лицето, ако ти стане лошо.
Носи си нещо сладко - яж качествена храна - плодове, зеленчуци, месо. Сладко яж, когато ти е лошо. Светва ти веднага.
Най-много помага обаче спорт. Редовното ходене на фитнес и повишаването на метаболизма с кардио. С течение на времето, проблемът се израства сякаш. Преди имах по-често този проблем, сега само при изключения - при един задокеански полет, но бързо се съвзех. Допълзях до таблата с портокаловия сок и се налях с 5 чаши. Научила съм се да контролирам тези пристъпи. Нека видят, дали имаш недостък на желязо, но според мен - причината е преди всичко в твърде малкото вода, която поемаш, както и в малкото движение.
Успех

3.   От авторката: Лошото е, че заради хомеопатичните капки доктора ми каза да изключа кафето, колата, шоколада и ментата... По принцип преди като ми падаше кръвното ползвах някое от първите 3 средства, но тогава явно не са ми се сближавали толкова границите...
А иначе - да, не пия по достатъчно количество вода. Не ми пречи да пия по 2-2, 5 литра, просто не се сещам толкова често да пия иначе обичам да обръщам по някоя чашка минерална водичка дори да не съм жадна...
Надявам се всичко да се оправи, а да не е нещо сериозно...

4.   И аз бях като теб и се оказа, че страдам освен от ниско кръвнорно и от анемия. Направи си изследвания.

5.   От авторката: За нещастие тия дни ми почват очните занятия, та няма да мога сега, от 2 дни като че ли се чувствам малко по-добре... От време на време пак го има леко замайване, но вече не толкова сериозно. Надявам се с хомеопатичните да отшуми, пък ако не стане като ми свършат лекциите пак ще тръгвам по лекари, няма как...