Споделена история от Здраве

Физиотерапия и уж възпаление на яйчника
Моят проблем е следният.. Почти винаги ми закъснява, не обръщах толкова внимание на това, но преди около месец-два започнаха някакви болки, ниско доло, вдясно.. Отидох на гинеколог. Първоначално ми каза, че имам поликистозен яйчик и ми даде да пия някакви хапчета за здрави нокти и коса ахах.. и други за нормализиране на цикъла с обещание, че ще се оправя.

След 1 месец отидох на преглед отново и каза, че яйчника ми е доста уголемен и може да се получи срастване с матката, затова ме прати на физиотерапия. Физиотерапията ми е от две части: йонно.. ( не можах да запомня какво) и другата е затопляне, чрез един уред. Казаха, че болките ще отшумят.

Има обаче и друг проблем. Боли ми ниско доло, вдясно и същия крак, високо горе и понякога целия отпред. Единия лекар, който е за физиотерапията, каза че тази болка може да е причинена от притискане на някакъв нерв, чрез яйчника. Съгласих се.. Днес би беше 4-тата процедура от 10 и питах физиотерапевтката, от какво може да е причинена болката в крака и кога ще отшумят болките в яйчника. Отговора беше, че крака едва ли ме боли от яйчника и че ефект може да има след края на процедурите. Въпроса ми към вас е дали ви се е случвало нещо подобно, от какво може да е причинена болката в крака и кога евентуално ще намалеят болките и дали не е изобщо нещо друго? ! Забравих да спомена, че си правих цялостни гинекологични, кръвни изследвания и на тях ми няма нищо. Благодаря много, предварително! Усмихвайте се повече : )) 18 год

Коментари

1.   Хм, прилича ми на печатане на пари за твоя сметка... тези хора са свързани май и си прехвърлят пациенти.
Отиди при друг гинеколог, потърси второ мнение. Ако се потвърди, тогава се довери на досегашната си терапия.
Доколкото знам обаче, поликистозни яйчници не се лекуват изцяло, но може да се подобри положението, чрез прием на хормони, не на хапчета за добри нокти и физиотерапия... странно

2.   Като бях на 17 имах болки ниско долу вдясно и болката слизаше надолу към крака. Отидох на гинеколог и се оказа, че имам хроничен апендицит. Лекарят каза, че когато ме заболи, ще го махнем. Така и стана. Оказа се срастнал с яйчника, но това ми го казаха след операцията. Сега съм на 26 и от време на време имам болки пак в десния яйчник, но ме успокоиха, че е от операцията-т. е. там, където е било срастнало. Та, ако имаш възможност, провери и този вариант. Всичко най :)