Споделена история от Здраве

Виене на свят и замайване
Здравейте, проблемът ми се случва вече от доста време. Страдам от непрекъснато замайване (чувство на припадане) по цял ден почти. Като излизам навън е особено тежко, защото се чувствам като свободен електрон и че всеки момент мога да падна. Световъртеж в пълния смисъл на думата съм имал много рядко.

Ходих при лекаря - изследвания на шийни прешлени, кръвни картини, урини, пиене на всякакви хапчета, през психиатър даже минах - бил съм в депресия и хапчета за депресия пих и нищо. Замайването си остава - всичките ми изследвания са наред и аз се вбесявам, че не мога да разбера какво ми има.

Каквото и да правя сякаш не виждам добре и не мога да фокусирам и съм замаян. Замъглено виждане, преди година бях на очен лекар, каза че съм добре. Та това скапано замайване - има ли някой, който е имал такъв проблем всичко да му е наред и да е замаян и как се е оправил? Кръвното ми също е наред.

Коментари

51-59 от 59

57.   54 оценявам вашия отговор. За мен не е проблем да се връщам към миналото да го дискутирам да пиша за него. Мислите и осезанието са допълващи се неща. Т. Е ако има мисли, но няма осезание не можеш да изпиташ достатъчно силно това което те е измъчвало. За да се провокира един проблем трябва да има осезание, което е възможно да се усили чрез страха и мислите.
Желанието да бъдете друг в комбинация с агресивност /гняв ме кара да мисля, че сте приемали нещо което не е трябвало да приемате, например нещо което влияе на възприятията и психиката. И понеже казвате, че години сте били със замайване подозирам, че начина по който сте се лекувал във времето е довело до този гняв, както и желанието да бъдете някой друг - резултат от желанието да накарате ума да отхвърли реалността и да не я приеме Определено тези две неща гняв и промяна, взети заедно показват, че вие по начало сте приели, че проблемът е психически и сте наблягали на тази стратегия на лечение, което е довело до убеждения и негативи. Ако прочете написаното от мен ще видите, че смятам подобен психологически възглед за опасен, именно заради опасност от подобни ефекти. По тази причина психолога ви вероятно е приел очевидното и е констатира желанието за промяна, но дълбоко във вас тази промяна е била резултат от опита да се справите с проблема Може и да не съм прав но на мен мен ми се струва много вероятно, така да е станало.
Вероятно след това чрез действия като дишане и други упражнения сте балансирал и ако сте спрели с предишния ви подход това е дало и резултат. Колкото до думите "много работа върху себе си" са доста неясни но предполагам доколкото следя начина ви на изказване, че имате предвид някакви самоубеждения, които не зная доколко са ви помогнали.
Според мен самият гняв ако се провокира от малко, това означава, че в главата ви има напрежение, което трябва да излезе и най често тогава го отнасят тези които са до вас, т. Е. близките. Това е начина да освободите енергията натрупана в невроните, което разбирасе не ви оневинява. Общо взето вашият случай поне от това което сте написал по никакъв начин не поставя под въпрос убежденията ми. Ако решите да споделите още, ще го прочета с интерес. Много се радвам, че се чувствате добре! Важно е хората да знаят, че има хора като вас, защото това им дава надежда! А тя надеждата не бива да се губи! Поздрави!

58.   57.... Тук пак 54. Не знам какъв сте, но обърнахте форума в психоанализа.
На много грешен път сте и се чудя дали рекламирате само сайта си или сте се насочили и в друга посока. Платих доста на хора като Вас и то без никакъв резултат. Не се обиждайте, но след това което преминах, звучите точно като повечето шарлатани с които имах "честа" да се запозная.

Предлагам да спрем до тук и да не губите времето на админа и хората с проблеми тук.

Благодаря Ви предварително.

59.   58 чудех се дали да ви отговоря в предното писмо или да оставя нещата така и да не отговарям. Колебаех се защото не знаех дали можете да приемете, това което пиша и не исках да подронвам вярата ви. Има интересна сентенция, която гласи: В една система проблемът не може да бъде решен от нивото, което е създало проблемът. Т.е. за да решите толкова коварен проблем като замайването, трябва да мислите нестандартно. Само така има шанс да се излезе от нивото на проблема!
Неприятно е, че все още проявявате гняв и може би още трябва да поработите над себе си! Помислете над това, казвам го с добри намерения, не за да ви дразня!
П.П.Бих искал всеки които чете това да знае, че не правя реклама на сайта, не съм взел и стотинка за каквото и да било и така и ще си остане. Причината да пусна линкове към сайта е с цел, тези които имат нужда да го погледнат и да се замислят над това което съм написал. Вярвам в написаното и поради тази причина не смятам себе си за шарлатанин!

60.   59. Значи все пак сте Вие, собственика на сайта. Сугурно сте и психоаналитик, нали? Най-учтиво Ви моля да не анализирате мен или начина по който се излекувах. Заради хора като Вас съм в чужбина сега и заради хора като Вас няма да се върна там отново.

Само да заявя пак че аз се излекувах, след 4 години кански мъки. Повече няма да пиша в този или който и да било форум. Радвам се, че споделих начина по който аз се спавих с проблема. С или без гняв в процеса на лечение, сега съм напълно здрав.

Пожелавам успех в борбата на всички, не е лесно но си заслужава.

61.   Не съм лекар но. Изследвай за следните неща. Киста в мозъка, паразити в мозъка. Ако пък усещането е все едно гледаш по телевизията нещата пробвай да се заредиш с витамини и енергия, доспивай си и пии зелен чай.

62.   хмммм, намерих темата докато се чудех какво обяснение дават за замайването и как се оправя ;) ще споделя и моите мисли по въпроса, които може да са малко по-различни от това дето прочетох досега ама може да съм пропуснал някой от досегашните коментари

както и да е, аз не мога да кажа при мен на какво точно се дължи замайването понеже съм правил страхотни експерименти със себе си и не знам кое от тях какво може да ми е объркало евентуално в мозъка ;) обаче със сигурност последната причина и това дето натежава е - синдром на раздразненото дебело черво или ibs (irritable bowel syndrom)... понеже откак се сдобих с това перфектно състояние ми стана ясно колко са прави древните хора дето казват - всички болести започват от червата :)

откак имам ibs усещам всякакви неприятни неща.... замаяно ми е, слабост, бях свалил 10 кг и бях поднормен, чувствах проблеми с дишането, със стомаха... общо взето всякакви неприятни усещания от червата до главата!!! обаче понеже на изследвания съм супер перфектен като изключим вит. Д... и понеже ми дадоха и други примери за други хора, а пък и от самите мои изследвания... стигнах до заключение, че дори няма смисъл да ходя по лекари и даже по едно време затворих лаптопа и спрях да чета за симптоми и болести да не се натоварвам излишно и скоро не съм ходил на лекари.. просто спазвам хранителен режим който ми понася, вземам вит. Д на капки, от време на време може да пробвам някой пробиотик и така :)

та, както и да е.... опитвам се да кажа, че може да имате някой проблем с червата... може да сте пили примерно някакви лекарства или антибиотици дето да се променили чревната флора.. може да имате неусвояване на някакви вещества? ! покрай многото си експерименти разбрах, че има различни съотношения на минерали в организма и т. н. примерно калий-натрий.... като се наруши тоя баланс има проблеми примерно с кръвно и т. н. може примерно да сте веган и да имате недостиг на вит. Д и вит б12.... гледам, че сега рекламират по тв при шум в ушите - селеногин.... демек може би селен да липсва достатъчно в организма? !

понякога търсим някакви големи болести и работи, обаче както се сещате понякога малкия камък препъва каруцата... примерно сърцебиене със сигурност мога да кажа, че може да се дължи на нарушен баланс калий-натрий в организма понеже съм имал такъв и така ми прескачаше сърцето сякаш ще пукна :)

може да имате някаква алергия към казеин (млечни), глутен (хляб) и да се проявява алергията в някакви такива неприятни усещания... варианти много има сякаш и те може да се оправят с подобряване начина на живот, така че ще дам малко съвети сега според мен поне, които може да помогнат :)

- важно е човек да се наспива със сигурност и най-добрите часове са примерно човек да си легне в 22 и да стане към 6... и да не променя драстично режима си... хубаво е човек сам да се събуди сутрин и да се е наспал, а не да разчита на будилници и т. н.... при наспиване човек се възстановява така че е доста важно
- за успокояване на вегетативната нервна система и преодоляване на паник атаки е добре да се прави примерно 5 мин. сутрин и вечер дишане... поемаш въздух и броиш до 4... задържаш въздуха в дробовете си като броиш до 4... издишаш докато броиш до 4.. задържаш докато си издишал и пак броиш до 4.... и броенето да не е мн бързо, все пак се цели успокояване.... а между другото и ритъма на сърцето и съответно паник атаките се влияят доста от дишането, така че е супер полезно
- да се види примерно дали проблема не е с вит. Д, б12, селен и т. н. дреболии
- да се помисли дали не се държат проблемите на червата (дисбиоза, неусвояване на хран. вещества и т. н. )
- да се ходи поне половин до един час в умерено бързо темпо, без да се стига до преумора
- да се пие достатъчно вода, за да сме сигурни, че не е от там проблема...
- ако сме вегани, вегетарианци да помислим дали това е най-подходящия хранителен режим за нас, защото при някои хора не се получава добре в дългосрочен план макар в началото да има някакво подобрение

и така, това се сещам засега.. успех от мен дано да съм помогнал все пак с нещо

63.   Здравейте, колеги! Всичките омотани от замайването, главоболието, замазано, двойно или тройно виждане на разстояние, чувството, че ще припаднеш, шумове/пищене в ушите, изтръпване на крайници и всички други екстри, които съпътстват нашето състояние!

Пиша за да бутна темата, а и за да потвърдя, че изследванията ни са чудни и без отклонения, но при все, тормоза от тези ефекти остава и затруднява ежедневието ни. Но ние не се предаваме, въпреки, че с нетърпение чакаме вечерта за да си легнем и поспим! Малък момент, в който не изпитваме замайване. Вече с удоволствие си лягам за сън вечер, за разлика от преди. Но най ме е яд, че не мога пълноценно или поне за същото време, да върша битови задължения у дома, а трябва половинката ми да се нагърбва, с част от тези неща.

При мен аферата със замайването започна през Февруари 2019. По време на разходка с кучето ми, усетих, че се замайвам и реших, че ми прилошава. Е не бях далеч от истината, само, че това прилошаване продължава и до днес. Остава ми да мина през ЯМР, тъй като към него момента имах възможност да мина КТ при приятел, както трябва да отида и при ендокринолог за да отхвърлим жлезата, и отоневролог. ЯМР ще правя в рамките на този месец. Както ще опитам и да посетя ендокринолог също през Октомври. Имах период на подобрение особено през лятото. Имам предвид, замайването не беше толкова силно. Но след 4 полета в рамките на 5 дни, нещата отново придобиха сюреалистични измерения. Ще посетя и психолог/терапевт, защото мисля, че имам нужда. Интересното е, че това замайване и др., се появиха след като имах 3-4 доста несполучливи години, загуби на роднини, други на легло и отново загуба. В момента, в който нещата вече утихнаха, мина почти година на спокойствие и все едно организма ми не можеше да приеме спокойното състояние и трябваше нещо да избие от някъде. Само за уточнение, това е моя мисъл.

Та, да, успех на всички! Не се предавайте, колкото и трудно да изглежда това на моменти (отчаяние, дали някога ще се чувствам нормално отново). Ако открия изцеление на това състояние, няма да забравя да споделя тук!

Поздрави!

64.   Някой пробвал ли е лечебно гладуване 21 дни?

65.   Понеже темата е пусната преди години, не зная доколко са актуални съветите.

Моят съвет, студени душове с главата всеки ден, след горещ душ.
Ако имате хладилник да Ви прави лед още по-добре.
Аз има един леген с вода винаги в банята, отивам с друг съд до хладилника и пълня лед.
Изсипват леда в легена с водата и докато вземам горещия душ ледът почти се стопява.

За несвикналите, да вземат малък съд и да се обливат на етапи.
Ръцете, гърдите, краката, главата.

Всъщност главата е най-важна.
Като свикнете, направо ледената вода отгоре, цялостно.

Възстановява кръвния приток към главата, отделно възбужда заспали така да се каже кръвоносни съдове.
И не, не се настива.

51-59 от 59