Споделена история от Здраве

Лунички по гърбът (раменете), причинени от силно слънце
Здравейте, аз съм момиче на 28 от преди няколко години, не знам... може би 10 ми се появиха бемчици или лунички на гърбът, в областа на раменете, не ми са от рождение, преди ги нямаше, мисля че са от силното слънце лятото на морето, като малка бях изгоряла и се обелих и от тогава ги имам, с годините не са се увеличили, но са си там, а аз не ги искам.

Знаете ли някакъв начин за премахването им, бяха ми казали, че с някакви мазила от аптеката изчезвали, но си нямам напредстава какви са те, или може би с някакви лазерни процедури, не знам.
Моля ви дайте ми съвет, някой премахвал ли си е такива лунички и с какво?
Благодаря ви!

Коментари

1.   Съветвам те да не ги махаш и да не предприемаш нищо. Всякакви мерки могат само да доведат до усложнения. А за в бъдеще внимавай със слънцето. Използвай висок слънцезащитен фактор и ходи на плаж до 11. 00 и след 16. 00. Луничките и бенките са реакция на организма/кожата. Приеми ги като част от тялото си. Аз също имам по гърба лунички, не много, и си ги харесвам.

2.   Само да ти кажа, че на 28 не си момиче :) или поне не би трябвало да си.

И аз имам такива, викат им "слънчеви петна", по раменете. На мене ми се появиха преди 2-3 години, когато така се случи, че бях за цялото лято само един ден на море, викам като ще е само един ден, барем да си разбера от море, и седях цял ден на слънцето без да се намажа с плажно масло. ВЪРХОВНА ГЛУПОСТ! Е, сега верно ще го помня цял живот това море.

На въпроса ти как могат да се махнат не мога да ти помогна, не съм се интересувал никога, защото не ми пречат, стига да не създават проблеми. За такива неща, както за повечето тука в раздел "Здраве" е най-добре да отидеш на лекар, само дерматолог може да прецени кое е "луничка" и кое е истинска бенка, и кое може или не може да се махне. Въпросът не е само в това дали може или не, въпросът е, че това са ракови образувания и е добре да не се барат много-много.

На твое място не бих ги закачал, нека си стоят там, не пречат. Нещо повече, всички хора с по-светла кожа с течение на времето трупат по тялото си такива петна, особено по гърба. Нормално е.

Успех и НЕ СТОЙТЕ НА СИЛНО СЛЪНЦЕ!

Кубрат

3.   От Авторката:
Мерси за съветите, стана ми фикс идея да ги махна след като разбрах че е възможна тази опция и си казах защо пък не, вярно е че не ми пречат, но и никак не ми харесват, искам както си бях преди и за целта ще направя така както казваш ти, ще отида на дерматолог и ще питам какви са ми вариантите :) Може пък и найстина да има някакъв вазелин с който да намалеят до изчезването им.
Аз съм жена, но се чувствам на 18 а не на 28 :) затова съм писала "момиче" ;)
Бъдете живи и здрави...