Споделена история от Здраве

Лазерна епилация или Фото епилация?
Здравейте готини хора, бих искала съвет от вас, искам да си направя епилация цели бикини, знам че е хубаво да се прави сега-зимният период, но не знам лазерна епилация ли да бъде или фото-епилация, първата мисля че е по трайна, не знам, не съм много запозната. Чувала съм, че след такъв вид епилация забравяш за космите поне за 4-5 години което е страхотно, ако наистина е така.
Ако има някой който знае кой е по добрият вариант, моля нека ми пише, а ако сте го пробвали и наистина има ефект, задължително споделете и най важното, в коя клиника сте го правили, за град Пловдив ме интересува.
Благодаря ви!

Коментари

1.   Здрасти, аз живея в чужбина, едвали бих могла да ти помогна с това къде и как може да си направиш лазерна или фото епилация, но аз лично ходя на фото епилация и съм доволна. Около 6 процедури са нужни за да се поунищожът корените. Все пак не винаги се унищожават всички на 100% а поне едни 80% и незнам при всички ли е така, но поне на мен ми казаха, че след това на всеки 10 месеца трябва да ходя за по 1 процедура, за да не разтът отново, което пак е по добре от махане и мъчене всеки ден. Бикини зоната е много чуствителна и с фотоепилация леко боли, все едно те боцка нещо, но се търпи, къде къде по-добре от коламаска. При мен лично вече от 2, 3 процедура има видимо оредяване, пожелавам ти успех и ти препоръчвам фото епилацията! =)

2.   А защо не плазмена или оргонна?

3.   Как ще навредиш на малката си принцеса, само ако знаеше...
Какви ли не глупости мислите да правите по телата си без да сте се поинтересували от последиците...
Да чукам на дърво!

4.   Малко си закъсняла, но не напълно де, . Наистина се прави зимния период, но са нужни 4-5 процедури, като всяка от тях се прави на около 20ина дни. Това за да има ефект. Аз съм си правила фото епилация и нямах косми само около година и нещо. После започнаха отново да се появяват постепенно. Та ако започнеш сега, гледай да нямаш ранно море, че ако изложиш на слънце кожа минала скоро през фотоепилация, остават петна.

5.   Ами в интернет има много информация. Фотоепилацията обвхаща по-голяма площ, а лазера само косъм по косъм- на импулс. И фото-то е по-евтиния вариант. Мисля, че зависи от вида на косъма и кожата ти.

6.   И при двата вида епилация са необходими няколко посещения през определен период, за да има има няколко годишен ефект. Не съм запозната в детайли кой от двата начина е по-добрия, знам само, че е скъпо и че е по-добре да го направиш в някой хубав, голям козметичен салон за повече пари, отколкото за по-малко пари в някое гаражче, където работят обучени за 2-3 дни хора. Нищо по-конкретно не нога да кажа, още повече, че не съм от Пловдив.

7.   Здравей,
За съжаление някой много те е излъгал.
Разликата между лазерната и фотоепилацията е, че при лазерната се горят косъм по косъм, а при фотоепилацията са зона по зона, в зависимост колко голям е уреда за епилация.
За съжаление никоя от двете не ги маха за постоянно или за години. Още на първия месец пак са израснали, просто стават по-тънки и по-нежни с течение на процедурите. За добър ефект трябва да отидеш поне на 10 процедури. Аз ходех за горна устна, но след 10-тата процедура не бях доволна и вече съм си със старата техника - коламаска и пинцети.

Пожелавам ти успех!

8.   Да ти кажа аз си правих лазерна епилация. Направих 10 процедурих хвърлих 1000лв вече няма как да ти изчезнат за винаги в най-добрия вариянт при лазерната. Трябва да ходиш през 6 месеца....!!! Аз след 3та процедура бях много добре но след това имам чувството че станаха още повече космите. След 7та пак почнах да се подобрявам защото разбрах че много зависи кой ти прави процедурата и почнах да ходя само при един и същи човек. Не ми излезаха косми почти два месец. Обаче сега спрях процедурите и става лошо ако искаш пиши ми на скупе ще ти дам тел ако искаш да ходиш при моята д-р мн е добра. Скупе: *****

Модератор: Не публикуваме лични данни. Можете да посочите името на лекаря и тук. :)

9.   Фотоепилацията, до колкото знам, е по-рискова за кожата. Но подчертавам НЕ СЪМ ЗАПОЗНАТА, само така са ми казвали и съм чела.
Колкото до лазерната епилация, правила съм си и съм много доволна. Аз също съм от Пловдив. Ето линк към адреса на центъра: http://www. lazercentar. com/bg/%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2. html
Надявам се да съм помогнала! :)

10.   От Авторката:
Много благодаря на всички които са отделили от времето си за да ми пишат и споделят мнението си.
След това което прочетах се поразубедих и ме достраша малко, не заради болката, а за това че може да ми излезнат петна, затова че захвана ли се ще го изкарам до край, но като се стопли времето и отворят плажовете, аз няма да мога да ходя :( и най вече се разубедих заради това че не се махат изцяло а парите си ги даваш които никак не са и малко, бяха ми казали че за около 4-5 години изобщо не никнат, което беше супер, но явно са ме излъгали, това за няколко месеца или година да нямаш косми и то не на пълно, никак не ме устройва.
Благодаря ви още веднъж, много ми помогнахте за това не да избера кой от двата варианта да изпробвам, а за това да се откажа супер лесно:)