Споделена история от Здраве

Не мога да си махна медицинските обици ..
Оф пробих си ушите с пистолет на 31. 12. 2011 искам днес да си махна обиците, но не мога много са стегнатии.. някой знае ли как да ги махна по по лесен и безболезнен начин.. Дайте ми съвет моля..

Коментари

1.   Значи.. трябва да имаш нокти. Разгледай си отзад ухото. Самата обица е закачена отзад за да не пада. Трябва да държиш това и отпред самото камъче. Дърпаш ги и то се маха.

2.   на моята дъщеря и ги пробихме преди 10 месеца тя е на 12 и си ги маха когато си поиска не може да е толкова трудно та е страхлива и да падне и се одраска ште ревне аз се опитах един ден да и ги сваля но не успях та ми показа как ги сваля 1во маже винта с олио което слага с спринцовка сле това хваща винта и го дърпа не го върти опитаи може да стане

3.   Ох, чак олио... обецата е здраво захваната, просто дръпни по силно, нишо няма да ти стане.

4.   Ох, сега и аз си свалям медицинските... Майка ми ми помогна за едната- Каза да хвана онова отзад и дърпам винтчето... Стана-едната я махна тя, ама заболя... Сега се опитвам и другата, но като дръпна леко и боли. Не смея да я махна, има ли по-безболезнен начин, просто не смея да ги махна...

5.   Аз им хванах цаката на тея обици - внимателно се маха с ножичка, от тези с тънките върхове. Навираш връхчетата в дупчиците на винтчето и го 'разчекваш'. После го издърпваш от... пръчицата (ддз, не заслужава да го наричам щифт или барбел) и то си излиза спр лесно...

6.   Здр. Един съвет при такива ситуации.. Преди да си махнеш медицинската обеца сложи лед на на ухото при обецата (или спирт), за да изтръпне. Така ще ти бъде много по-лесно да я махнеш :)
Успех!

Мери

7.   Хора... аз си я махнах с клещи....

8.   Не ги сваляите

9.   Здравейте
аз също имам такъв проблем, само че в моя случай изобщо не могат да се извадят мама също пробва но не става. Сега мисля да опитам това което е написано в 5-ти коментар. Но ме е страх да не поразя обецитe :(

10.   Мале ами с бебе, как да процедирам... Тя хич не дава...

11.   Аз пробвах онзи начин с ножицата но не става не разбирам мойте обеци мама пробва този вариянт не стана и каза - Егати обиците в момента съм притеснема чак ми се плаче. :(

24.   Едната ми обеца е паднала през нощта докато съм спала. Буквално герданчето ми е изтръгнала обицата от ухото. И нямам достатъчно сила за са мога да извадя и другата. Не разбирам какво ги правят тея обеци, ама няма махане. Направо ми се реве

26.   Знам че поста е малко стар , но...
Аз имам два пиърсинга на ухото опитах да ги сваля обаче не става.. майка ми и тя опита , казвам ѝ да издърпа самото винтче, защото тя го върти и така болката е неописуема!
Не би трябвало да ме боли, защото си прибих ухото преди повече от месец
Също така снощи забелязах , че е се е подуло леко , но сега подутината е доста по-голяма.

27.   Когато бях на пет, много ясно помня как ми махнаха обиците(медицинските). Аз легнах на леглото(страхувах се, но беше почти безболезнено)мама държеше ухото ми, а тате махаше обицата. Така махнахме и двете.Сега нося едни златни кръкли. Знам, че звучи странно, но работи.

30.   С ношчжичка разширете щифчето/закопчалка,(с вид на панделка зад ухото) и то само пада. За да закопчаете отново, леко стиснати с пръсти "панделката" след дезинфекция на възпалението.