Споделена история от Здраве

Изпотяване на ръцете
Здравейте на всички! Аз съм момиче на 18 години. Имам проблем с изпотяването т. е. когато съм нервна ръцете ми се изпотяват много, но проблема не е само когато се притеснявам, той е почти постоянно. Дори когато пиша това писмо ръцете ми започват да се изпотяват. Това е ужасно и неприяно, но не само за мен и предполагам за останалите, които ме докоснат. Използвала съм няколко вида спрейове, но не помагат. Моля помогнете ми защото е ужасно когато не можешда докоснеш нищо без да се намокри!

Коментари

1.   Миличка аз съм на 25г. От малка ръцете ми буквално течаха, когато пишех, когато пипах нещо - въобще винаги. Беше ме срам като някой ми подаде ръка за поздрав и подавах само така леко пръсти, за да не разбере, че ръката ми е мокра. След години ми откриха заболяване на щитовидната жлеза и се оказа, че изпотяването на ръцете е симптом на това заболяване, а други може да няма и 10г. И така сега страдам от Хашимото - болест на ЩЖ. През всичките тези години са ме водили при лекари, за да кажат защо се изпотяват ръцете ми и никой не ме прати на ендокринолог. Отивай веднага, защото проблема не е за подценяване и ако си мислиш че е от друго ще ти кажа че е 100% това. Пиши какво е станало и не отлагай прегледа при ендокринолог. От ЩЖ също много се напълнява. Надявам се да съм била полезна!

2.   Забравих да ти кажа, че нося и очила - също вследствие от ЩЖ! Тя разваля и очите, а и редица други симптоми, които в началото не се проявяват, но после са на лице! След 5-тата година вече ги има и тях - запек, умора, качване на килограми, проблеми с кръвното, ЧУВСТВАШ СИ СЪРЦЕТО, ПОЛУЧАВАШ СЪРЦЕБИЕНЕ, забавена мисловна дейност.

3.   И аз съм така, от много малка. Само дланите и особено, когато се притесня или по-скоро изнервя.
Нямам обяснение, правила съм си всякакви изследвания, включително и на щитовидната жлеза ( в годината по 2 пъти ), здрава съм. Примирих се, пък и не е чак толкова голям проблем според мен.

Лоша

4.   от авторката : аз нямам проблеми с ЩЖ, защото са ме изследвали. просто ако знаете нещо, с което мога да го спра ще ми помогнете много.

5.   Ами, нали ти казвам, аз съм ходила и при дерматолог няколко пъти, изписаха ми някакви мазила. Последният път - беше една толкова мъничка тубичка, не знам дали имаше 0. 25 мл дори и струваше около 80 лева, а трябва по 2-3 пъти на ден да се мажеш + още нещо, пак от порядъка на тези цени. Изобщо дори не си го купих, защото съм ги пробвала ии абсолютно нищо не ми помогна.

Вземи си направление за някой добър дерматолог и се надявай да ти изпише нещо, което да ти помогне, в което се съмнявам.

Лоша

6.   Не ползвайте touch screen и нямате проблеми. :)

7.   И аз съм така, но само понякога като съм притеснена, не всеки път. Чувала съм че като пипнеш питон и изпотяването спира, но не съм пробвала, не мога да гарантирам.

9.   И аз съм така, но започнах да се занимавам с градинарство и спря.. Факт е, че пръстта и пясъка исушават кожата.. Ако ти е тъпо можеш просто да си завираш ръцете в съд с пясък и такива работи.. кожата се исушава и не се поти.. Успех..

10.   Препоръчвам ти Odorex, за изпотяване на ръце и крака. Чувам, че спирайки потта на дадено място. тя избивала на друго, но аз също го употребявам и при мен не се прояви, този страничен ефект, а крайният резултат е впечатляващ. Цената на една опаковка е около 12 лв. и може да се набави от аптеката. Дано съм помогнала и УСПЕХ :).

11.   И аз имам същия проблем.
Потят се постоянно и ми е неудобно от другите хора. Пък да не говорим за ръкостискане, чак мен ме хваща гнус.
Не знам и аз какво да правя, трябва да отида на преглед.

12.   отиди на кардиолог, защото изпотяването може да се дължи и на сърдечни проблеми!

13.   Здравейте, аз също имам този проблем.
Ужасно неприятно е да ти се потят ръцете, не смея да докосна никой дори и приятелят ми моля ви дайте някакво решение на проблема много ви се моля. Благодаря предварително!

14.   Здравеите проблема ми е същия, постоянно потене на ръцете, имам и друг проблем които мисля че е свързано с потенето, косата ми се омазнява за 1 ден, мисля така защото преди 5 години изведнъж някакси ми спря потенето на ръцете за около седмица 2 не съм сигурен, заедно с ръцете ми спря и омазняването на косата и тези дни ми бяха наи хубавите в живота ми забавлявах се за всяка 1 секунда от живота, ходех където си искам, правих каквото си желая, и през цялото това време нямах нито 1 отсъствие обичах и да пиша и да уча, после ми се влоши бронхита и ми изписаха 1 месец домашно лечение, прекарах много тежко тези дни и, като ми мина бронхита, всичко стана както преди ръцете пак почнаха да се потят и косата ми пак почна да се омазнява. На 22 години съм... и този проблем е много гаден не знам дали изобщо може да се излекува. Може да ме мислите че съм луд но всичко това го преживях. Това е от мен ;)

15.   Това нещо е ужасно неприятно!
Омръзна ми вече купих си odorex deo продукт на biotrade cosmeceuticals пробвах го препоръчваха ми го реших да пробвам и имаше резултат но не за дълго ще продължа да го използвам и ако няма ефект ще потърся друго решение моля ако знаете нещо с което можете да помогнете моля да пишете, благодаря предварително!!! :)

16.   здравеите
Разбрах за пробрема спотните длани, и аз го ИМАХ вече за радост го премахнах. За да го премахна деиствах по два начина-с бебешка пудра нанасях я по дланта няколко пъти на ден. Другото средство мож да ви се стори не традиционно товае ролона както за подмишници тои действа и за дланите. Ако тава не помогне трябват лекарства. Препоръчвам ви да не използвате крамове на рацете си защтото много кремове за раце предизвикват потта. КЪСМЕТ!

18.   Момичета и момчета има 3 основни скъпи но сигурни метода за премахването на потта от дланите
1. Ботокс който се слага под кожата, около 200 лева на длан би трябвало да струва не съм сигурен на 100% решава проблема за срок от 1 година после трябва отново да се слага
2. Йонофореза прочетете в google за нея
3. Премахване на потните жлези хирургическа намеса
тъй като този проблем е доста сериозен и е на нервна основа като заболяване на щитовидната жлеза и други не съм толкова запознат, знам че и проблема при някои хора сам изчезва но това си е индивидуално за всеки, надявам се съм бил полезен ако някой не му е ясно нещо нека ме пита. Успех с проблема!!!

19.   Здравейте, пробвах odorex... следвах инструкциите, но на 4-я ден беше същата работа... мога да изстискам един литър от ръцете си вода. Ще пробвам с пудра, ако не - ботокс. Ако някой все пак е махнал гадното мокрене на ръцете - нека сподели, т. к. е ужасно.

20.   Здравейте, аз също имам проблем с изпотяването на ръцете и е адски неприятно. Ходил съм и на ендокринолог и след направени изследвания ми казаха, че щитовидната жлеза ми е добре и нямам проблеми, а изпотяването не спира. Пробвал съм и с лосиони и с какво ли не и ефектът е нулев.
Когато времето е по-прохладно сякаш ми олеква и изпотяването намалява и дори спира, но когато е жега, ръцете ми горят и ми е адски некомфортно и се изнервям. Също, когато трябва да се здрависвам ми е изключително неприятно и некомфортно и може би създавам лошо впечатление на хората. Ако някой знае как мога да се справя с проблема ще съм му много благодарен да сподели мнението си. Благодаря предварително!

21.   Номер 20:
Последните изречения - абсолютно едно към едно...
Как да се излекуваме, хора, помогнете!

22.   преди и аз имах този проблем, но ьа радост успях да го премахна.
всеки ден слагах ръцете с в купа с пръст като се старах да покрия изцизцяло ръката и така стоях по 10 мин. повтарях процедурата по 2 пъти на ден- сутрин и вечер и за около 2-3 месеца вече ръцете ми не се потяха. но тъй като на мен ми се потяха и краката правих същата процедура и на краката и за около 3 месеца краката ми вече не се потяха. надявам се да съм полезна :)

23.   Здравейте. Аз съм на 32 години и цял живот страдам от този гнусен проблем. Пробвал съм Одорекс но е безполезен, ако някой знае тайната на това как да спрем потенето на ръцете моля нека сподели. Моето потене е постоянно, срамувам се да ке здрависам с някого, понеже ме е страх да не го удавя с пот. Поради тази причимна нямам и приятелка , психиката ми направо е срината. Моля ви хора дайте съвет..
Благодаря.

24.   Здравейте! На 21 години съм и от няколко години проблема с потенето се задълбочи още повече. Изпотяват ми се ръцете, краката и подмишниците до неузнаваемост. Много се притеснявам от това, създава ми дискомфорт... каквото и да пипна, то се намокря. Затова преди няколко месеца прибегнах към инжектирането на ботулинов токсин. На много места бях чела, че това е единственото лечение за моя проблем(той не е свързан с щитовидната жлеза, имам хиперхидроза). Бях много обнадеждена, но ще трябва да ви призная, че това скъпо средство няма абсолютно никакъв ефект... изпотявам си се по същия начин и с нетърпение чакам да дойде зимата.

25.   Моля, помагайте! Някой намерил ли е средство за отстраняването на този проблем?

26.   Здравейте, аз съм на 15 год. и имам същия гаден проблем. Това просто съсипва цялото ми ежедневие.. не можеш да докоснеш нещо без да го намокриш... Боря се с това от 4-5 години вече. Консултирах се с личния си лекър, направих си изследвания и нямаше нищо притеснително, всичко беше ОК. Ходих при ендокринолог- не е от щитовидната жлеза (поне при мен). Отидох и при невролог, но единственото което ми казаха, е че е заради нерви, стрес, притеснение и още неща от същия тип. (Донякъде е така, защото когато съм изнервена или се притеснявам дланите ми се потят много, но проблема е, че аз и докато съм спокойна пак е така... ) Изписаха ми хапчета Симпатил, витамин А, и още едни хапчета, но в момента не се сещам за името им. Ходила съм и при кожни доктори те ми препоръчаха Одорекс, Транспиблок, Бебешка пуда, антибактериални сапуни. Всичко пробвах, но няма ефект. Дори ролони и спрейове пак нищо, буквално пробвам всичко за което съм се сещала, чела че помага или препоръчано от някой. С времето свикнах да се оправям с проблема, но е непоносим. Мия си ръцете по 6-7 пъти на ден, постоянно в себе си имам сухи (носни) кърпички, но е ужасно особено лятото. Доста ми пречи в училище, когато съм с приятели и т. н. Отчаяна съм за решение.. просто се уча как да го прекривам за да не ми е неудобно сред хора. Ако някой се е оттървал от това нека сподели, ще съм много благодарна!