Споделена история от Здраве

За диетите и здравословното хранене
Няма човек, който поне един път в живота си да не е почвал диета, всички от нас сме ставали сравнимо добре от нея но за момент. После какво, надебеляваме колкото сме смъкнали с толкова усилия и натрупаното което сме си спестили от диетата става по-трудно за сваляне. Няма смисъл. Какво е това диета, за някои е ограничаване на храната, а за други изобщо и да не се докосваме до храната. Почнем ли диета няма отърване, защото имаме страх да не се върнем в предишния си, не толкова привлекателен, но наш си вид. Нима цял живот трябва да сме на диета, не разбира се. Спорта е полезно нещо и трябва всеки от нас на каквато и възрас е да спортува, дори и сами вкъщи нищо не губим от 20мин. тренировка.

Пиша това с надеждата че хората, прочели тези редове да се позамислят дали наистина има смисъл да се почва диета и дали имаме нужда от нея.
М.15г

Коментари

1.   Аз никога не сам правила каквато и да е диета, понеже съм 36 кг и не мога да кача повече от това....:(

3.   Защо имам страмното чувство, че ти имаш проблем с килограмите и това те тревожи..???

4.   Не просто структората ми е такава за жалост :( няма от какво да се тревожа. Здрава съм нищо ми няма просто изглежда грозно и трудно си намирам дрехи:)

5.   Това че трудно си намираш дрехи не е голям проблем. Но сигурна ли си, че си напълно здрава? Защото е възможно да имаш някакви болести като диабет, но той да се е развил по-късно и сега да незнаеш. Ако питаш мен отиди на лекар независимо, че скоро си го посещавала. Просто профелактично:)))

Весели празници!

6.   Първо да се изясним! Диета не е това което всички си мислят, а именно лишаване от храна. Диета означава ПРАВИЛНО И БАЛАНСИРАНО ХРАНЕНЕ!!! В никакъв случай гладуването не е полезно, поради проистичката причина, че човешкия организъм е така устроен, че колкото по- малко се яде, толкова повече мазнини се губят, но със започването на нормално хранене те се възстановяват и което е по- лошо, учвеличават се за да може при следващо продължително гладуване организма да има шанс за оцеляване ( буквално казано ). Точно поради тази причина е важно да се направи балансирано меню, без излишък на мазнини и с завишен прием на протеини и въглехидрати. Това в комбинация с редовни тренировки дава резултат надминаващ доста очаквания.

7.   Мерси и на теб :)

8.   Здравейте!
Трябват ми някакви предложения за закуска.. Понеже ходя на училище и винаги закусвам примерно 2 филии, защото иначе ми става лошо и ми прилушава.. През деня нищо не ям, ям чак към 2 часа и то салата, варен картоф, ориз нещо подобно и за вечерта може същото или плод.. Бих желала да ми дадете някоя друга "рецепта" за закуска, с която хем да се наяждам, хем да не е много калорична.. Благодаря :))

9.   До номер 8, опитай с банан, ако не става- с два. Незнам коя смяна си, но ако имаш време, можеш да си направиш и закуска с овесени ядки, или да ги приготвиш от вечерта- дкофичка кисело мляко с две с.л. овесени ядки. Не е много калорично и засища. Първо опитай с бананите-те са по-ниско калорични :) успех!

10.   Омлет или нещо с яйца, номер 8 :) Засищат добре, полезни са, евтини и се приготвят бързо