Споделена история от Здраве

Имам въшки вече от 15 години
Преди време, когато бях малка една циганка ме прокле цял живот от въшки да не се отърва и аз действително немога да се отърва цял живот. Буквално идат от нищото. Даже не ме сърби главата и ме проверяват през една година и винаги имам. А не ги усещам изобщо не ме сърби. Хигиената у дома е много добра, даже отлична.

Косата ми е страшно гъста и дълга, не я боядисвам. Но преди я боядисвах и пак имах. За пръв път имах на 12 години, мазаха ме с гас, с лосиони, чистиха ме. Изчезнаха за малко. След 1-2 години пак същото. Започнах да я боядисвам на 14 години, белким се отърва, нали уж по боядисани коси не ходят. Да, ама не. На 18 вече реших да се подстрижа много късо. Приличах на олигофрен, изобщо не ми отива. Просто няма отърване. Все си мисля, че съм се отървала и някоя фризьорка като ми разчовърка косата, или някой друг и ги изкарва живи. Незнам колко пъти са ме пощили и чистили. Дори да се изчистя временно, после пак идват отнякъде. Вкъщи всичко се стелизира при всеки такъв момент. Просто не се изпуска нищо, което трябва да се направи, както си трябва. Те просто си живеят на главата ми и това е. Даже една фризьорка "ме успокои" като ми каза, че ходили при нея едни англичанки с много хубави коси и децата им и те винаги имали и тя им казвала и те въобще не се притеснявали от това, защото те така си живеели с тях.

Изобщо за какво говорим-21 век. Повечето хора си мислят, че няма вече въшки, ама не е вярно. Аз цял живот ще си живея с тях май. Опитала съм всичко. Косъм по косъм са ме чистили.
И най-интересното е че само по мойта глава ходят. Нито някой от семейството ми, нито от приятелите имат, само аз, само на мойта глава си стоят, а знайте по принцип как се множат.
Звучи невъзможно, главата ми не го побира как става това.

Коментари

1.   Тази история реална ли е? ! ... Струва ми се измислена.

2.   щом е проклятие, трябва да премахнеш самото проклятие, а не въшките. Сега ще ти кажа как:взимаш едно яйце и червен конец, с конеца премери леглото, където спиш, надълго и нашироко в три ката или на 3 пъти, в яйцето откъм острото пробий дупка и там сложи зрънце тамян, омотай конеца около яйцето, така да се каже по екватора, докато омотавате казвай:
"Както излиза теле от крава,
дете от майка,
пиле от яйце,
яйце от кокошка,
така да излезе и всичко нечисто от мен (името) и от (името)" - 3 пъти се казва.
Сложи яйцето под леглото и спи така една вечер, на другия ден не пипай яйцето с гола ръка, а с кърпа или нещо друго и го хвърли по течението на река на залез.
Като се прибереш вкъщи сложи на въглени тамян, дафинов лист и билката седефче, прекади прага на входната врата, гледайки с лице навън, когато започне да кади кажи следното:

"Богиньо Хеката с много имена, Дево, Девице, Богиньо, ела, аз моля за помощ във време на нужда, Пречиста, Тройна Богиньо, изригваща огън, бичеока, БУОРФОРБЕ ПАНФОРБА ФОРБАРА АКТИОФИС ЕРЕСХИГАЛ НЕБУТОСУАЛЕТ, стояща пред вратите ПЮПЮЛЕДЕДЕДЗО, разбиваща портите, ела Хеката и отвърни всичко зло от мен (името) и от (името), от този праг, от този дом! "

На следващия ден раздай 7 хляба на бедни хора, защото това е жертвоприношение на Богинята, когато едно нейно дете дава живот - храна - на друго.

Нека Богинята ви благослови!
~Кървава победа~

3.   Това първото е много дълго, ще ти кажа по-лесен начин. Помтаряш едни думи и след всяка дума се прекръстваш:
Сасгарот+Афонидос+Палация+Урат+Кондион+Ламакрон+Яндон+Аргагон+Аламар+Бургасис вениат Серебани.
Кръстът покозва след коя дума трябва да се прекръстиш.
Успех!
~Кървава победа~

4.   Това е от кръвната ти група.. Например братовчедка ми е имала страшно много въшки, докато аз никога не съм имала, нито баща ми.

6.   подстрижи се нула номер и като няма какво да ядат ще изчезнат. Кво толкоз за 6 мес. щи порасне пак косата. И аз си мислих, че тия твари отдавна изчезнаха, но щом казваш че не си въобразяваш ти вервам

7.   При днешната медицина е малко съмнително да не се оттървеш от въшки, но все пак ако наистина смяташ че имаш проклятие иди в църквата да ти четат молитва и не прибягвай до врачки или магии за разваляне, защото ще става по-зле, накратко казано магиите са изпълняват от тъмни сили и само чрез Божия помощ може да се развали подобно нещо.

8.   А защо примерно да не ги хващаш от някой роднина/приятел, с който се виждате веднъж в годината?
Или пък просто да ги прехващаш от някой в ежедневието си?
Трябва да идват от някъде, това не може просто да ти никне по главата, трябва някой да ти ги е предал.
И все пак ми се струва нереалистично.

9.   Не е нито проклятие, нито от кръвната група. Нещо правиш грешно, щом не си се оттървала.

Първо - ползвай от АПТЕКАТА специален ШАПМОАН. Той е на билкова основа и не е вреден, може да се ползва дълго. ТОЧНО СЛЕДВАЙ УКАЗАНИЯТА НА ОПАКОВКАТА.

За хигиената у дома - извари всички чаршафи в пералнята при 90 градуса. Купи си завивки и възглавници със силиконов пълнеж - не са и толкова скъпи, но се парат. Нещата, които не могат да се перат (плюшени играчки например) - във фризера 12 часа минимум. Цялото ти семейство трябва да ползва шампоана, заразявате се един друг. Шапки и ко - във фризера.
много хубаво да се излъскат подовете, явно имате много мокети и други стари настилки - с прахосмукачката перфектно и многократно. Да се напръскат поне със спрейове за чистене.

Мила, не искам да те разочаровам, но, ако си следвала внимателно оказанията на опаковките на шампоаните, щеше всичко да е ОК.
Имате въшки в семейството, в града, в който живееш.
Засилете хигиената! Не е явно достатачно.
Чистила съм деца и цяла къща с такъв проблем - МОЖЕ.

10.   Има едно вещество - хексахлорбензол, разредените разтвори на което трепят всичко де що мърдо по главата и по косата. Сега - търговското наименование не си го спомням, но сигурно има поне няколко препарата с него. Потърси по аптеките и в интернет.

11.   Потърси в аптеката Виприн, намажи и сложи найлонова шапка за 2-3 часа.

12.   Това може да ти помогне: http://www. puls. bg/health/home-and-office/news_1407. html

Айде, успех, дано да се махнат от главата ти тези ужасни създания :)

13.   Газ, Мас и Оцет му е майката .

14.   И аз имах въшки пробвах какво ли не косата ми беше 25 см дълга а съм момче пробвах виприн няколко пъти маика ми ме чистеше но резултат нямаше накрая и маика ми въшляса - и двамата отидохме в градската баня при бръснарарницата -нула номер след това в кобинките в банята къпане и бръснене -интимните части -под мишниците -от тогава коса по дълга от 1 см не съм имал -спасението да се изчистиш е стрижене и бръснене

19.   тази история е самовнушение,
ако наистина имаше въшки, щяха да имат всички от семейството ти, не си толкова специална, че въшките да идват само при теб, специално е обаче мисленето ти и въображението че си пълна с въшки

20.   номер 6 и номер 14 са абсолютно прави трябва да се подстрижеш до нула -гола глава аз съм момиче около 6 месеца опитвах какво ли не винаги оставаха гниди в основата на косама и от гниди пак ставаха въшки много е неприятно работих в магазин и клиентка видя въшка в косата ми и веднага напусна магазина реших че с тази коса с въшки не мога да работя с хора беше лятно време - остригах се нула номер и се изчистих ходих с кърпа на главата 2 месеца и след това косата ми порастна така се оправих

21.   2 коментар кърти, въшки не се лекуват със заклинания, в кой век живеете бе хора? И не се чистят с пощене, близко е до ума, че все нещо ще пропуснете. Купи си от аптеката препарат, и се намажете цялото семейство едновременно.

22.   Има био масло, което ще ти свърши чудесна работа. Посещавах курс по индийска култура и преподавателката сподели за ефекта на ниймовото масло. В Индия го използват за предпазване от въшки, паразити и какви ли още не гадинки пълзящи :)

23.   Авторката:Оф аз отново имам въшки, но този път не съм в България. Хич незнам какво да правя, няма кой да ми помогне да се чистя този път. Сама съм тук и ми Иде да скоча от моста.

24.   Абе мили хора, кажете ми как да се изчистя сама от въшките и гнидите. Мазах се засега два пъти с разни специални шампоани и сега не падат вече поне въшки от главата като се реша, но виждам че имам гниди, но няма как сама да се изчистя. Виждам си косата само отпред, нито отстрани мога, нито отзад да се изчистя. Реша се с едно гребенче много ситно. Изварих всичко от-до изпрах. Спазвам перфектна хигиена, но вече косата ми започна да капе от ресане с това гребенче. Чудя се защото имам преса за коса дали има файда да мина косата с 240 градусовата ми преса много стабилно да унищожа колкото се може повече изрода. Ще има ли ефект? Да, верно че ще остана без коса, но поне част от гадините има вероятност да изпукат. Моля ви отговорете ми.

25.   Маце спасението ти е много лесно, купуваш машинка за подстригване и се остригваш нула номер това е.

27.   Веднага на бръснар и остригване нула номер.

28.   Стига глупости, как може да карате момичето да се остригва!!!
Газта наистина е по-силна от шампоаните в аптеката, но за да е ефективно лечението, трябва да се прави много пъти последователно, защото въшките може и да умират, ама гнидите са държеливи. Така се подсигурява унищожаването на по-късно излюпилите се гадини. Примерно през3-4 дни 8-10 пъти.

29.   И aз имaх въшки но се изчистих сaмa с виприн гaз

30.   Маже се главата с избрания препарат по указанието на опаковката. На 14-тия ден пак се третира. Може и още веднъж пак на 14-тия ден.
Има препарати, които се използват след измиване на косата. Те предпазват от ново полазване на въшки през този период.

При третиране, живите гадинки измират, но гнидите са по-устойчиви и след определено време се излюпват. Затова се налага да се правят няколко процедури - тъкмо за да се унищожат новоизлюпилите се, преди да съзреят до размножаване.
Много е просто, само трябва да се прочете за тези гадинки.

31.   Ти добре ли си с главата, мила? Във всяка аптека има лекарства против въшки. А аз с дълга и къдрава коса и двама сина с разлика година и половина се предполага да знам как се махат тия гнусове. Живеем в Европа, 21- ви век все пак, за какви дивашки проклятия говорим? И кръвната група също няма нищо общо - бащата на децата ми е 0 , както и аз и децата... тук е пълно с бълхи, а хапят само мен и малкия. Аз лично реших проблема радикално - обръснах главите на децата, та и своята... не се шегувам. Сега - въшки ЙОК, а с бълхите се справих като не пускам Маци на улицата и ги третирах с едни капки от ветеринарната клиника. Успех и не се поддавай на тъпи суеверия.

34.   Продаваш ли от тези въшки, искам да си купя.. можеш и да ми подариш.... ако искаш

36.   Здравйте! Имам страшен проблем на 15 години съм, имам по-малък брат който още ходи на детска градина и ни донесе въшки - или поне така смятаме... Майка ми започна да го маже с газ, оцет и олио, и се махнаха след 2-3 път като го намаза, аз бях сигурна че няма вариант да имам въшки но се напълни и в класа ми и съответно не можах да разбера брат ли ми ги пренесе или някой съученик или сученичка мислех си че всичко ще протече и при мен така както при брат ми казаха ме с газ, олио и оцет никаква полза, изкупувахме всичко възможно за премахване на въшки, гнидии от аптеките, пробвахме всякакви домашно приготвени балсами и пак никаква промяна, боядисвах се и пак... нищо.. накрая като че ли от нищото се махнаха и преди няколко дена забелязах някакви бели, тънки и поне 1 см дълги бели образования на около 1см от корена на косъмите на главата ми реших че е пърхот и не обърнах внимание понеже имах много тежък псориазис като по-малко намазах се и реших че като се изкъпя всичко ще се оправи изчаках мазилото да подритва и веднага влязат в банята като излизах, след като си исуших главата видях че няма никаква промяна реших че утре като си измия косата отново ще се оправят нещата и така няколко дена си оставах с надеждата, консултирах се с мама и тя каза че е пърхот и аз и се доверих и не потърсих лекарска намеса. Тази вечер след като си измих косата реших да ги махна защото стоеше супер противно и ме дразнеше, но май се оказа че са отново въшки... Махнах ги със пинсета защото бяха много на гъсто едно до друго и щях да има да се ровичкам из косата ми, съвсем случайно дръпнах с пинсетата 2 косъмчетата на който в корена имаше нещо като мембрана с една черна точка в края на корена, издърпах, , мембранката с точицата " и то стана едно към едно с това което мислех за пърхот, не знам какво е а кожният ми лекър е на море до 5. 09 и не знам какво да правя вече ако това се окажат въшки... Моля ви помогнете ми! Благодаря предварително! (:

37.   Аз пък имах три години въшки се от училище или от улицата ги хващах ако си гледала по новините някои хора ти хвърлят въшки аз така като като ходех до магазина и ми ги хвърляха и после бягаха ей сега ще ти кажа как да се отървеш веднъж завинаги.
1. Измий си косата с шампоан против въшки срещи с гребен против въшки.
2. Виприн и ресане с гребането за въшки.
3. Кокосово масло и масло от лавандула де се стопли на котлона и на косата за три часа и после пак с гребенчето.
4. Газ мас и оцет и пак с гребенчето.
После изчисти дивани под легло и всички чаршафи дрехи и кърпи за пране.
И последната стъпка е лесна когато вече си се отървала от тея гадини гадни иди до аптеката и си купи Hedrin protect & Go с портокал и манго струва петнадесет лева и когато си си мила косата си я пръскат от него той предпазва като щит ако не се отървеш и с това ти си някакъв феномен аз така се оттървах и вече години не съм хващала въшки. Успех.

38.   Номер 2 е изключително полезен коментар. Мисля, че друго адекватно решение е да се консултираш с врачка. Късмет!!!

39.   Номер 36 на какво се оказа, че се дължи проблема ти?

41.   И аз имам тъкв проблем от повече от 9 месеца имам въшки и те не се махат от нищо нито от препарат нито от нищо. За сега не правя нищо но съм момиче а майка ми мисли да ме подстриже нула номер. Аз не искам защото в училище ще ми се подиграват, но май няма друг начин
Дано да се управиш по някакъв начин

42.   41, майка ти е глупачка, не давай да те подстригва - ефектът е 0. Купи си шампоан против въшки от аптеката, но не се ползва 1 път, а редовно - 2 пъти седмично се кипеш с него. Трябва някой да ти изкара и гнидите. Перат се калъфки, чаршафи, плюшени играчки или се перат, или във фризера за 1 вечер. Най-важното обаче е цялото семейство да се къпете с този шампоан, защото ако само ти се къпеш, въшки си хващаш непрекъснато от другите. В училище стой далеч от приятелчетата си - имат въшки. Вие се заразявате един друг.
А ако те подстриже майка ти, психическата травма ще е по-голяма от това, което ти причиняват въшките. Въшките дори болести не пренасят. Спокойно. Майка ти просто я мързи да ти изчисти въшките.

43.   WTF - Хващал съм въшки като малък и като мааалко по-голям. Просто си измих косата няколко пъти, изпрах АБСОЛУТНО ВСИЧКИ дрехи, чаршщафи и прочие, почистих къщата и напръсках меката мебел стените с препарати против насекоми, оставих къата да се проветри и воала - ни въшки, ни хлебарки.

45.   Хей, значи виж може проблема да не е в теб. За проклятието незнам, но ако имаш някоя приятелка, с която излизаш много често, може тя да има и да хващаш от нея. Звучи тъпо, но може да е това. Дано се изчистиш най-накрая от тези въшки. Успех!