Споделена история от Здраве

Болки в десните ребра
Здравейте. На 26 години сам и от далго време имам болки отдясно. Появиха се след прекаран грип. Веднага след това отедох на лекар. Тя ми каза, че след като изпия изписаните от нея лекарства ще мине, но не стана така. След това пак отидох, но с молба да ме прати на невролог, там минах всички процедури снимки прегледи, но пак не мина, дори и с изписаните инджексии. След това ме пратиха на чернодробен лекар. Последваха прегледи, иследвания за хепатит. Излезе че са ми завишени asat i alat но професора каза че е от приеманите лекарства до тогава и на свой ред ми назначи лечение.

И до днес си ме боли и не ми минава. Сега чуствам зоната като умаляла и все като чели ми пречи нещо там. Моля за вашите савети и мнения!

Коментари

1.   Продължавай да ходиш на лекар и да търсиш причината! Не се отказвай!

2.   Отиди на лекар вътрешна медицина, какви са ти рентгеновите снимки на белия дроб?
Жена ли си, мъж ли си?
Ако си жена - виж си гърдите.
Болката е сигнал за нещо нередно, не оставяй, докато няма диагноза.
Не е черният дроб, защото той няма нервни окончания и не може да боли. Изчакай към 10 дни да се прочисти организмът от лекарствата, много течности, много да се пазиш, много плодове, зеленчуци, движение на чист въздух, дори да е студено, пилешко и телешко, много риба. Вземи си и витамини от аптеката.
След тези 10 дни, нека ти се направи рентген на дроба.
И още - ако нямаш температура, направи си ваксина против грип - късно е вече по принцип, но има и пролетни щамове, към март-април - от тях ще се предпазиш.
Аз самата съм прекарала 5 пневмонии, познавам болката, която описа - белият дроб е, според мен, особено след прекаран грип. Ваксинирам се септември-октомври и си спестявам антибиотиците и гадориите, както и последиците от грипа. Ваксината тази година ми струваше 8 лв. + 2 лв. за личния лекар. Не съм боледувала, дори настинка не съм имала.
Мисли за догодина

3.   Не е вярно че черния дроб не боли. Боли си и още как, казвам ви го от опит. Вярно е че самия черен дроб няма нервни окончания обаче ако е уголемен опира в ципата която го държи, а пък тя е доста богата на такива.