Споделена история от Здраве

Операция на киста
Преди около 10 дни претърпях две операции, едната от която беше безкравна и поради усложнения веднага на другия ден се наложи да ме режат. Уж вече всичко е наред но нещото което много ме притеснява, че чувствам огромна тежест ниско долу в корема и днес е 10 ден от операцията ми и трябваше да ми махат конците, дръпнаха само един, болеше ужасно и доктора ми каза да отида другата седмица за останалите. Нормално ли е толкова много време да стоят конците. Моля ви пишете, много ме е страх.
Благодаря предварително

Коментари

1.   Ами сигурно е нормлано. При някои операции се използват саморазграждащи се конци, но знам ли. Довери се на лекаря си и не чакай фокус-покус. Човешкото тяло не е машина.

2.   не разбирам, но само знам, че и аз имам киста, малка операцийка ми направиха за да изтече всичко мръсно (гной) и след известно време ще ходя за пълното премахване на кистата, която при мен е на опашката.
И виж как с влизането в сайта и първата тема е твоята.

А по темата, каквото ти е казал доктора, това. Оперирали са те вече, всичко зараства и така. Най-важното е да са премахнали кистата напълно и да не рецидивира (да не се появи отново) че моята май е такава, понеже преди 3-4 години някъде ми се беше появила една на опашката и ето след 3 години пак на същото място.

3.   До номер 2 - не е на ужасно място твоята киста толкова, колкото моята. И аз имам - но тя е точно, точно на щитовидната жлеза (вратът ми) и това много ме плаши, защото досега не съм имала операции и ми е гадно. И както авторката каза че боляло като са махали конци, още повече ме достраша :| Ще кажа на лекарите да са саморазграждащи се конци :| Бррр...

4.   Ами отностно конците незнам дали ще се съгласят, що се отнася за коремна операция е малко рисковано да ти сложат такива каквито искаш ти. В четвъртък ще ходя да ми ги махат всички и ще ти пиша как е било, стискайте палци, много ме е страх. И както казва 2 вече са ме оперирали, дано всичко да е наред.. страх не страх все трябва да ми ги махнат.

5.   Здравейте на всички! Искам да Ви се похваля, че туко що ми махнаха конците. Имаше лека болка, но беше търпима, малко повече ме заболя на пъпа, но всичко мина. Сега искам да попитам тъй, като не проведоха никакъв преглед, а ми казаха да отида след един месец... някои има ли си представа защо не ме прегледа, дали пак не е още рано за преглед. Благодаря Ви предварително.