Споделена история от Здраве

Продължителна Депресия
Здравейте, страдам от депресия от 3 мес. която не ми е първа.
Аз съм на 34 и за първи път изпаднах в депресия на 24, от тогава зимно време съм страдал от депресия 6-7 пъти.
В момента смених 3-ти антидпресант, но симптомите продължават.
Има ли някой с подобен тип заболяване?

Коментари

1.   Аз съм жена на 35. Диагнозата ми беше депресия - от миналия януари. Лекуваха ме с антидепресант и други съпътстващи го лекарства и аз се влоших. Смених трима психиатри. И един невролог. Оказа се, че не страдам от депресия, а причината е съвсем друга. В момента се лекувам единствено с ривотрил и се чувствам много добре. Намалявам лекарството до пълното му спиране. Може би не си попаднал на точния лекар? !

2.   Кои антидепресанти пиеш?

3.   Добре дошъл в клуба... ако мога да се изразя така. Аз съм на 24 и за първи път изпаднах в депресия през зимата на 2008г. За мое съжаление депресивния епизод се повтаря всяка зима :(. Не съм вземал никакви медикаменти и не съм посещавал лекари. С отминаването на зимата си отива и непълноценния сън, както и депресивното усещане. Не мога да ти помогна с нищо... конкретно, но попаднах на темата и реших да пиша. Ще се радвам ако има някакви отзиви и коментари от които бихме могли да извлечем някаква полза Колега по неволя :)

4.   От Автора.
Ами сега пия ципралекс и флуанксол. Иначе както 3 написа, при мен също зимно време се появява, но този път е силна депресия, не мога да работя...

5.   1 а каква е твойта диагноза точно???

6.   От номер 3 към автора - ами кажи на психиатъра да ти изпише да пиеш Анафранил, никакви антидепресанти не ми действат. Единствено този ме направи много спокойна, не се тревожа, спокойна съм, но другите депресивни симптоми не изчезнаха, ама ще се борим с пдихиатъра ми и за тяхното изчезване. Анадранила е добър. Има адски, ама АДСКИ кризи на тревожност всеки ден и този медикамент като чудо я премахна. А флуанксола въобще не ми действа, даже в доза 4 таблетки на ден ме кара да не мога да стоя на едно място, което е неприятно.

7.   3 Нали каза, че не пиеш никакви лекарства, а сега казваш че вземаш Анадраил. Това все пак е лекарство. Антидепресант е!
Но да ти кажа слушам психиатърката, не може да й нямам доверие, за сега пич каквото ми казва, но си мисля когато изляза от кризаа да потърся второ мнение. Просто всяка година да ми се случва това... прави ме като инвалид.
Ти как се справяш с кризите? Работиш ли?

8.   Аз съм номер 6 - обърках се, не съм номер 3, в друга тема съм този номер и се обърках!

9.   От Автора
Пих какво ли не андидепресанти... не и не.
Почти 4 месеца съм така, не ми се излиза, нищо не ми се прави. Не работя.
Страхувам се да не остана така...

10.   Oт номер 6 лъм автора: Намери психиатър и искай да пиеш и невролептик, вчера бях при специалист и каза, че имам много нневротични симптоми и няма да мине без невролептик! В моя случай ще е Рисполепт + антидепресант - Ефектин! Много е важно да намериш довър специалист!!! Иначе състоянието откъдето и да го погледнеш е като депресия и социална фобия.

11.   И аз съм в депресия 5 месеца, а хапчетата не помагат :(

12.   Как сте? Оправихте ли депресиите? Минало е бая време от постовете. Аз в момента от един месец съм в адската депресия и не ми се излиза. Приятелите ме викат да ме разведрят, но не съм мн навита. Чуда се има ли излизане от това състояние. За няколко месеца ще съм така после нз. От АД ми става още по-зле и не пия. Има ли някой напълно да се е измъкнал от депресията и да е трудоспособен както преди? Благодаря. Аз ще съм така поне 1 г. Така го виждам.

13.   Мисля, че изпаднах в депресия. Не ходя на психиатър и нищо не пия. Страх ме е да отида на лекар и да разбера, че съм права. Сама съм. Буквално съм сама. Много ми е тежко, но никой не ме разбира. Всички смятат, че си измислям. Че съм мързелива и за това се държа така. А, аз никога преди не съм чувствала толкова зле. Нямам желание дори да отида да си купя храна. Когато свърша с цигарите и не издържам вече, отивам да си купя и взимам и нещо за ядене. Днес изядох две вафли и чаша сок с малко водка вътре. Цигарите не смея да ги броя вече. Седя в нас и слушам музика. Скарах се с приятеля си, защото той замина за друг град и не разбира колко имам нужда от неговата подкрепава в момента, а му вярвах безрезервно. Предателеството му ме съсипа. Чувствам се сама на света. Също така напуснах университета. Нямах сили да издържа да живея в София, странно е как другите хора успяват, а аз не можах. А, бях борбено момиче. Лятото свалих 10 килограма със спорт. Бях много щастлива. Спортувах. Пътувах. Не ми се излиза с никого и никой не искам да виждам, а преди излизах много въпреки че нямам много приятели се забавлявах с тези които имам. Излизах всеки ден по няколко пъти. Това е! Просто исках да го споделя, защото ми е много тежко, а нямам на кого да го кажа

14.   13 на колко години си? Повярвай ми.. в момента и аз съм в същото положение, че даже и по-зле. Изпаднах в жестока депресия.. от мин година съм така. Такава депресия, че вече сама започнах да си се шляя из улиците, да наблюдавам хората и двойките.. приятелите ми се стесниха, а преди бях щастлива и много весела. Случиха ми се толкова много неща, че се чудя как съм жива още. Без приятел, без работа.. липса на трудов стаж на 28 години. Никой не иска да ме вземе. Сам сама... нашишкавяла от нищо правене.. само родителите ми ме спасяват от положението и ми помагат с финансите. Споко, и аз съм така.. мързелива, цигарите поне ги спрях и започнах всеки ден да посещавам фитнеса. Не си единствена повярвай.. не знам какво ми е и защо се чувствам така, но съм нещастна. Всичко изведнъж ми се преобърна.. целия живот.. загубих и смисъл и посока в него. Не осъзнавах, че съм толкова зле и си пилея времето с неподходящи мъже вместо да се стегна и да си намеря работа. Но съм си казала.. че промяна трябва да има.. щом съм стигнала на това дередже. Започнах с фитнеса и диетата.. и после продължавсм с търсене на работа, а за гаджета въобще не ми се мисли в момента. Тотално си промених възгледите за себе си.. и що за човек съм. Не знаех, че съм толкова зле.. всички правят нещо.. само аз бездействам.

16.   Сезонната депресия е свързана със недостиг на витамин Д. Има специални лампи, които го набавят.

17.   Вие като сте във депресия занемерявате ли личната си хигиена? Аз когато съм в такъв период нямам желание да се къпя, да чистя, да правя секс и с дни вися на компютъра и не си вземам душ.

18.   от автора

Здравейте, минаха доста години от какво съм писал темата, но за съжаление моята болест се повтаря. Пропусна ме само 2012-2013г.
Лошото е, че АД не ми действат и се мъча месеци (7-8) месеца всяка година. Вече не знам дали виждам някакво добро бъдеще за себе си. В това състояние не мога да имам нито човек до себе си, нито постоянна работа. Когато съм добре съм позитивен, кадърен и добре се справям с ежедневието, докато не ме сгромоляса болестта. Имам собсвен бизнес от 3-4 г, който се развиваше доста добре в светлите ми епизоди, а сега е замразен...
Има ли хора излекували хронична депресия? Как успявате да живеете в това състояние и какви лекарства ви помагат да се чувствате добре?

20.   Помолете Бог да ви избави, в името на Исус Христос. Повтаряйте си Исусовата молитва и "Да възкръсне Бог..."Ходете на служба, изповядвайте се и се причастявайте. Пийте светена вода, имайте в дома си Йордановкса вода и пийте по малко от нея. Бог да ви пази, в името на Исус Христос!