Споделена история от Здраве

Помощ - парадонтоза
На 27 съм и имам парадонтоза. Срам ме е да ида на зъболекар, защото положението ми е доста зле вече. Сама се докарах до тук - знам, но сега вече още повече ме страх и срам от зъболекар. Изпитвам някакъв ужас, а трябва да ида - иначе не знам.

Знаете ли дали има някакъв шанс да се прекъсне това нещо. Знам, че загиналата тъкан не може да се възстанови, но има ли възможност да се задържи развитието й. Положението ми е вече страшно и ми става още по-старашно като си мисля.

Ако някой има повече информация, моля да сподели. Насочете ме къде да ида в София. Колко би ми струвало лечението? Въобще, ако има някой изпатил да сподели горчивия си опит.
Благодаря!

Коментари

1.   За съжаление не мога да те насоча към точно определено място... но можеш да пипиташ личния си лекар или някой близък приятел!
Не бива да те е срам все пак зъболекарите са виждали какво ли не, учили са за това и единственото което ще направят е да ти помогнат да изглеждаш и да се чувстваш по-добре!
Не бъди глупава не се срамувай и страхувай ами побързай здравето ти не е игра!

2.   Здравей, ето няколко много важни неща, за да спреш развитието на пародонтозата -

1. Ако пушиш - спри незабавно.

2. Поне 2 пъти на ден се мий с паста Лакалут, тя спира кървенето.

3. Редовно яж чесън.

4. Всеки ден по 2-3 пъти се жабури със силен разтвор от прополис (примерно 20 капки клеева тинктура в малко вода на дъното на чаша). Това води до унищожаване на бактериите.
Също така си прави от същия разтвор за пиене. Въпреки че на опаковката пише по-малко капки в повече вода - не можеш да се предозираш, правилото е колкото повече - толкова по-добре.

4. Витаминозната храна е от ОГРОМНО значение - освен сурови плодове и зеленчуци, трябва да приемаш и шипково брашно и червен пипер - първенци по съдържание на витамин С и Рутаскорбин който е по-силната разновидност на този витамин. Разбъркавй ги във вода или чай, за да можеш да ги преглъщаш.
Ако ти е трудно да ядеш плодовете и зеленчуците сурови - прави ги на сок. Има много евтини сокоизстисквачки вече, а цитрусите можеш да изстискваш с ръчна изстисквачка.

5. Купи си Калмацин - съдържа калций, магнезий, цинк.
Много силно действие има при възпаления, укрепва здравината на клетките, респ. на тъканите, заздравява венците.

6. Яж много кисело мляко, само да не е Данон, защото няма много полезни бактерии. Киселото мляко подобрява чревната флора, а червата са важен имунен орган. От това до голяма степен зависи бактериалното разпространение в целия организъм.

7. Яж много пълнозърнести и целулозни храни - овесени ядки, трици, бобови и т. н. Даже можеш да си приготвяш напитка от 3-4 лъжици овесени трици, разтворени в айрян.

8. Може да се жабуриш и със сода, тя също унищожава бактериите.

9. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Рибено масло - най-големине капсули масло от сьомга /1000 мг/. Съдържа укрепващи венците вит. Д, А, Е и още много полезни съставки. Не го замествай с нищо, почети още в интернет за какво помага. То лекува почти всичко.

Изброените неща укрепват не само венците, но и зъбите.
Също така влияят благотворно на целия организъм.

3.   Благодаря Ви!

4.   Аз имах бивша шефка с пародонтоза. В много напреднал стадий, а беше млада. Ходеше на някакви болезнени йонофорези ако не се лъжа.

5.   Виж сега четеш в нета за някоя частна стоматологична клиника ако беше от Варна щях да те упътя клиниката на д-р Кръстев. Колкото и да ти е напреднал стадия има вече добри процедури. Ако вече са ти съблечени зъбите правят една операция с която градят изкуствена кост която да държи зъбите ти възможно най дълго не е скъпа 1500лв струва си да задържиш собствените си зъби за още 10-15 години. Сигурно е, че в София има много клиники избери такава която се занимава с парадонтология. Там най-правилно ще ти препоръчат след преглед разбира се.
ПАРОДОНТИТ Е ЗАБОЛЯВАНЕ, КОЕТО СЕ ЛЕКУВА.

8.   Браво на изказалия се под номер 2 за изчерпателния коментар. Ще бъде полезен на много хора, само да го прочетат.