Споделена история от Здраве

Бели пъпчици по главичката
Здравейте, възможно ли е при няколко бели пъпчици (подобни на миниатюрни мехурчета) по главичката на пениса без зачервявания и други симптоми, да се говори за генитален херпес? Раздалечени са, не по ръба на главичката, а по самата главичка. Благодаря.

Коментари

1.   Никой ли не може да ми отговори?:(

2.   Значи ако е това което си мисля и аз имах същия проблем на 2 пъти... но мисля че се получава при лоша хигиена. Оправях се сам като когато се къпех много добре измивах главичката и пъпчиците изчезват но остават миниатюрни ранички които минават след ден-два :) Успех

3.   И аз мисля че имам същия проблем мисля че не е страшно поне според това което съм чел но да зняеш че това сигорно са гъбички.Аз ти препоръчвам да си купиш калиев перманганат и след това да си правиш разтвор и да си го топиш за 5-6 мин на ден и би трабвало да изчезнат.Освен това е хубаво да пиеш разни витаминчета най-вече витамин C.Задължително трябва да се миеш по няколко пати на ден!Разтвора на калиев перманганат се прави като земеш една чаша и в нея сложиш няколко зранца от пликчето и добавиш вода цвета на разтвора трябва да е розово-лилав и след това си го топваш вътре. Да знаеш разтвора не трабва да е тъмно лилав или черен това значи че е мн силен а не трабва да е!!!!!

4.   Гентамицина също варши работа :)

5.   тези пъпчици се наричат "pearly penile papules" в гугал иам доста инфо но попринцип са безвредни. попринцип има опция за премахването им ама нз как трябва да се поразтърсиш :)

6.   Малките бели пъпчици на пениса са кожно състояние, засягащо около 20% от мъжете, като то е по-често сред необрязаните мъже. Това е нормално явление, като се касае за малки бели или розови пъпчици с големина от 1 до 3 мм, разположени в редички в основата на главата на пениса.

Често тези пъпчици стават повод за притеснения от страна на мъжа за евентуалното наличие на полово преносимо заболяване. Всъщност те са безвреден физиологичен феномен без злокачествен потенциал. Не са инфекциозни, не са свързани със сексуалната активност или личната хигиена.

Пъпчиците, известни още като pearly penile papules и hirsuties papillaris genitalis, се срещат по-често при мъжете на възраст между 20 и 50 години (по-рядко при момчета между 12- и 14-годишна възраст. Обикновено те са асимптоматични и си остават през целия живот. С напредване на възрастта могат да станат по-малко забележими. Папулките са изключително чувствителни, което от своя страна може да създаде проблеми при някои мъже.

Състоянието не изисква лечение. По козметични причини е възможно премахването на пъпчиците. Отстраняването се извършва чрез лазерна терапия.

7.   Въпросните бели пъпки (Pearly papules) могат да се премахват посредством Електрокоагулация. Буквално преведено с ниско електрическо ги пукат, след което месец с кремче и естетическия проблем е решен. Правил съм го преди години при д-р Ангелов в 25 ДКЦ София-Младост. Процедурата е под 100лв. Повечето кожни лекари имат тази апаратура и процеса е бърз без болка. Просто после един месец трябва до пълнов възстановяване, защото все пак се изгарят въпросните пъпки. Успех!