Споделена история от Здраве

Безсъние!
Здравейте. Пиша ви в 4 часа сутринта, това е нормално за мен да съм будна по това време. От няколко години имам проблем със съня. Като лятото безсънието ми се засилва. И ми се е случвало да не спя по 2 дена даже най-много. Сега зимата пак не мога да спя, може би заради това че съм в сесия, не знам. Пробвала съм да пия от леки чайчета за сън, до тежки приспивателни. Приспивателните не ми понасят и се чувствам даже по-зле от тях.

Заспивам, но на сутринтта се будя уморена. Вече свикнах да спя денем, а това ми пречи. Някой има ли подобен проблем и ако да, кажете ми нещо, което ви е помогнало. Моля ви?

Има моменти в които ми се доспива да речем към 8 часа вечерта и гледам да легна, но понеже съм в общежитие и живея с други хора и малко трудно се получава. Така лежа докъм 11 и после ставам. И бодърствам цяла нощ.

Коментари

1.   Наскоро гледах по телевизията документален филм за безсънието. Много лош проблем, който при много хора се е задълбочил вместо да се оправи с годините. Колкото и лекарства да пият те спират да действат защото организма свиква с тези вещества и не се влияе. Та говореха за вид хипноза с лечебна цел във филма. Но това е трудно да се намери дори да искаш. Говори с лекаря си.

2.   Обърнат ти е режима по скоро, аз също лягам към 04:00 и ставам към 13:00

3.   И аз съм с неправилен режим за спане. Обикновено аз имам безсъние или когато съм болна, или когато съм станала в 13 ч. а си лягам в 22 ч. Аз съм стояла до 2 през ноща когато не ми се е спало. Но ми омръзна, бях на училище. Станах, отидох в кухнята, стоплих си чайче МЕНТА - на мен ментата ми помага много и заспах. Пробвай с чай мента. Сипваш в 1 чашка вода (но не напълно догоре), ако не обичаш много топъл чай (като мен) пробвай на 1 минутка.

Айде успех :)

4.   Преди около година имах същия проблем, лягам и не мога да спя. С тази разлика, че преди да мина на тежките приспивателни не бях спал 3-4 дена качествено, повече от 1 час на нощ и имах чувството, че ако не заспя по някакъв начин, просто ще умра. Пих известно време приспивателни после се оправи.

Сега 1 година по-късно проблемът ми е, че няма ли какво да правя ВЕДНАГА ми се доспива. Просто лягам да гледам телевизия и ако не стана след 5-10 мин, вече съм заспал. Вечер също - не помня кога лягам и кога заспивам. Пак ти казвам и аз доста време страдах от безсъние, но сега проблемът ми се обърна и нямам никаква енергия и само ми се спи.

5.   Искам да попитам авторката, ако още следи темата, какво стана с нейния проблем?

6.   Върви при лекар-хомеопат да ти изпише хомеопатични препарати. Те са евтини. Щом казваш, че лекарствата не са ти помогнали, опитай сега с хомеопатия.

7.   Имах същия проблем, даже по-лошо - без минутка сън в продължение на много денонощия. Хапчета, чайчета изобщо не помогнаха.
Помогна ми единствено иглотерапия.