Споделена история от Здраве

Менструация - симптоми
Аз съм на 12 и усещам, че ще ми дойде и се притеснявам. Кажете ми какви са симптомите.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Странни болки ниско в корема, тежест, чувство за мокрота още 3, 4 дни преди да е дошло, промяна на настроенията и желание да грабнеш 10 кг шоколад и да не спираш да ядеш... При мен тези са симптомите.

2.   Болестите имат симптоми! Менструацията не е болест и няма симптоми просто един ден нацапваш гащите с кръв.

3.   А вярно ли е, че преди менструация гърдите на жената нарастват?

4.   Номер 3 - да, вярно е, но не за всички жени. Само за тези, които задържат течности. За съжаление, гърдите не само наедряват, а и болят. Около бедрата и ханша също наедряваш и е много неприятно. Като подута си.

До Авторката - всяка жена си е специфична.
Един е най-сигурният „симптом“ за менструацията - кървавите гащички. Менструацията не е някаква болест, не се притеснявай. Все пак - горещо ти препоръчвам да имаш под ръка дамски превръзки и Спазмалгон. Ще разбереш, когато ти дойде, бъди сигурна!

Лаура

5.   При всяка жена е различно, ако нарастват е минимално (не е видимо), но често пъти стават по-чувствителни. За няколко дни забравяш за мачкането :-)

6.   Ох, защо толкова бързате с тази менструация... толкова е гадно ;х Но иначе-при всеки е различно :):)
Момиче 14 год.

(sun) ^^

7.   Сподели с майка си - това първо. И второ - обяснили са ти коментаторите. Не се тревожи - нормално е, не е болест и може в началото да е или много оскъдна или много продължителна или да прескача по няколко месеца. Но с времето щех се нормализира.

8.   Номер 2 какво точно чувство за мокрота сякаш имаш чувството че ти е дошло ли защото аз се чувствам така от два дни за мокротата?? !
Съжелявам за писането бързам!! :)))

14.   Здравейте на 14 и не ми е дошло от известно време забелязвам някаква слуз(подобна на секрет), нормално ли е това? И да се притеснявам ли, че все още не ми е дошло?

15.   Не се притеснявай това е признак че ще ти дойди

16.   Здравейте имам болки в гърдите, около кръста и бих казала около корема от време на време.. до вчера имах бяло течение, днес спря и забелязах малко кафяво.. сега нямам.. трябва да ми дойде на 3-4 но още не е :/... Да се притеснявам ли или това са симптомите, че ще ми дойде :?

18.   Ами боли те корема ниско долу и болки в гърдите, не ти се яде а после апетита ти се засилва!! :) :)

19.   А на теб идвало ли ти е и преди? :) Ако не - моите симптоми не бяха кой знае какво : първо ме болеше корема, но аз си нямах и представа, че ще ми дойде. ;дд Така, че малко се по изложих, защото бях на гости в една приятелка и аз седя на леглото й и имам навика да седя като ''йога''.. имам предвид да си кръстосам краката ;дд И както си седях така изведнъж много гадно ме заболя корема и й казах, че отивам до тоалетната. И като отидох, какво да видя? ;дд На всичкото отгоре не си бях и вкъщи. Че звъня на майка ми да ме прибира с колата и така...

Не се притеснявай. Може да кажеш на майка си. (освен ако не сте говорили за това), но бъди и нащрек. :)

20.   Здравейте :) С приятелят ми се любихме на 1 март 2015 г. правихме с презерватив и той даже НЕ е свършвал в мен. Знам, че няма от какво да се притесняваме но все пак искам някакво мнение от вас, другото което е мензиса трябваше да ми дойде на 26 март а днес е 30 и още не ми е дошъл, трябва ли да се притесняваме от нещо? Пак казвам правихме го с предпазни средства и НЕ е свършвал в мен. Благодаря предварително за отговорите :)

24.   Здравей те за втори път трвбва да ми дойде след три дена но се притеднявам защото е една болка се едночи ти се повдига. И имам чувството че корама и той ме боли но като се натидна по корма долу ме боли долу нз какво да си мисля помогнете ми!!! Случвало ли ви се е корема ви да тупти? Като сърцето?

30.   Здравейте, от 3-4 дни почна да ме боли корема ниско долу, също имам Лека болка в гърдите, по едно време нямам никакъв апетит, а някой път ям като невиждала храна.

33.   Здравейте от няколко дни се чуствам много зле. Пред цикал съм има топли и студени вълни постоянно ми е лошо и не ми се прави нищо. Това нормално ли е?

34.   Здравейте, от няколко дни се чуствам много зле нямам настроение нищо не ми се прави сякаш съм в депресия. Постоянно имам чуството че ми е лошо и ми се върти главата и и амам сърцебиене. Пред цикал съм и незнам какво да правя.

39.   Здравейте! Аз съм момиче на 12 години. От януари месец имам някакво течение. Не е постоянно, два дни и после спира, така се повтаря. Днес отидох до тоалетна и видях на гащите си някакво бяло слузесто вещество. Беше отвратително. Мама ми каза да си сложа памук, но след като си го сложих, чувствах се все едно се напикавам. Много гадно. Някакви съвети дали ще ми дойде цикъла? И горе-долу след колко дни/месеци? Благодаря предварително!

40.   Здравейте и аз съм на 12 и преди няколко дни ме заболя корема сякаш много съм гладна а съм си изяла всичко и тази болка почна преди месец и днес видях нещо като слуз на гащичките ми и се притеснявам да не ми дойде тогава когато не съм подготвена и в най-неочаквания момент.
Моля помогнете

41.   Това е нормално за всяка една жена

51.   Аз съм на 11 и днес ми започна цикъла или поне така мисля. Имам леки отенъци на червено по бельото и когато ходя до тоалетна остава малко червено по хартията. Аз се притеснявам защото съм на лагер и не знам какво да правя. Ако някой знае моля да ми каже. Благодаря

53.   Аз съм на 12 години и от няклоко дена имам някаква бяла слус...Това какво означава?
Моля някой да ви отговори.
Извинете за допуснатите грешки бързам.

57.   Здравейте, и аз от известно време имам бяла слуз по гащичките и не знам какво да си мисля :дали ще ми дойде скоро или не? ! Моля някой ако знае да ме посъветва.
Благодаря предварително!!

П. П. Аз съм на 12 другия месец правя 13 и още нямам.

58.   Тези, които са на по 14-16 годишна възраст и все още не им дошло е по-добре да се радват, докато не са им започнали вечните проблеми. А на тези, които им върви по 3-4 дни пак трябва да им завиждам. На мене от както ми идва винаги ми върви по цяла седмица. Не си спомням да ми е вървяло по-малко от 6 дни. 1/4 от месеца ми заминава с това кървене, гадост, тежест, отпадналост, голям апетит, пъпки и негативни емоции. Де да имаше траен начин да намаля дните на продължителност. Наистина има ли някакъв безвреден начин, който да скъсява броя на неприятните дни и да започне да ми върви по поне 4-5 дни? Някой да каже...??

59.   Здравейте, на 11 и половина съм и утре ще ми правят кръвна картина, защото ме болеше от няколко дни корема
Нямам мусколна треска, нито съм гладна (и не ми се ходи до тоалетна)Но нямам секрет както някои казаха дали е възможно да съм в цикъл?

Благодаря предварително!

61.   Добре се, не избързвате ли много 11-12 годишните. Какво толкова се притеснявате, чудо голямо. Живейте си живoта, че като ви дойде никак не е приятно.

62.   Защо не питате майките си? Защо учителите си (жени), не питате по Биология? Защо не споделяте, с приятелки?
Днешните деца хем разюздани, хем тъпи (С извинение)!
Моята майка ме беше информирала още на 9 години, за секса и за менструалният цикъл, не спестяваше нито една подробност.
Дойде ми на 13 години и за миг, не съм си помисляла, да питам в интернет такива "простотии".

70.   Здравейте, аз съм на 11и от 4-5седмици имам бяло течение. И винаги става повече и повече. По някой път имам и 2-3 раждиво -червени капки кръв. Зимата имах и страшно голяма болка ниско долу. Не можете да си предсавите, но постепенно спря. От пролетта ми се яде доста, но неставам дебела слава на бога. И така а болката в гърдите понякой път е много, а понякой път, малко. Въпросът ми е скоро ли ще ми дойде?

74.   Здлавейте аз съм на 9 а имам всички сиптоми
Много ме боли по долната част на корема
Пораснаха ми гърдите
Имам косми
Имам бяло течение около 1 година
Ще ми дойдели можетели да ми отговорите с да или не

75.   До номер 40, миличка, стомаха ти няма нищо общо с матката хахахаахаха. Ако си мислиш, че като се чувстваш гладна дори и да си се нахранила и в същото време те боли по-добре потърси гастроентеролог вместо гинеколог, защото това може да говори за гастритни състояния или нещо просто да ти дразни корема.