Споделена история от Здраве

Сиво ежедневие - умора?
Може ли според вас да съм уморен от една и съща рутина всеки божи ден? Нямам сили за нищо, мисля че мога само да легна и да спя, чувствам се зле, не съм доволен от много неща в живота си.

Бях решил, че съм болен, ходих на всякакви изследвания - наред съм. Сега вече реших, че проблемът може би идва от така нареченото "сиво" ежедневие? Възможно ли е да оказва ЧАК такъв огромен ефект върху мен? Просто ми се иска да спя по цял ден, защото не виждам особен смисъл в нещата, които правя и нямам стимул да ги правя. И така често ме боли глава и съм уморен и замаян? Може ли да има връзка с тази рутина и случва ли ви се на вас и как се оправяте с това?

Коментари

1.   На абсолютно всеки човек му се случва, дали ще трае ден/седмица или година си е все същото гадно чувство. Моите познати, а и аз с тях, се измъкваме от рутината с много воля. В смисъл, на теб не ти се излиза, не ти се занимава с глупости, уморено ти е, напрегнато, да, ама ако не излезеш няма как да се измъкнеш от сивото ежедневие. Ей така на пук на себе си се стягаш и излизаш да направиш обиколка на квартала, следобед на кафенце, нещо такова, вечер може да направите едно гости...

2.   Да, нормално е, на мен също ми се е случвало това.. опитай се да промениш нещо, излизай повече навън, забавлявай се с приятели, спортувай.. аз зимата най-често изпадам в такива състояния, тъй като постоянно съм вкъщи. Лятото често излизам и не е така. Опитай!
Ж13

3.   Да, мисля, че може. Но зависи само от теб да излезеш от тази сивота. Живота е труден понякога и на пръв поглед еднообразен, сив. Но замисли се - здрав си, означава толкова много това! Всичко друго зависи от теб!

4.   Умората и желанието за сън са един от първите признаци на депресията. Допускаш ли, че може да е това? Казваш, че не си доволен от много неща в живота си, а това + липсата на слънчева светлина, еднообразието и неудовлетворението от живота, който живееш често пораждат депресия. Не е срамно, и аз често съм уморена, нямам желание за нищо, не ми се излиза. Добре, че имам приятелки, които да ме изкарат навън от време на време. Според мен наистина излизай навън винаги когато можеш, даже и да не ти се иска, започни да спортуваш, това много помага. Докато ходех на зумба се чувствах добре, но сега имам здравословен проблем и не мога да ходя и ето - зимната депресия ме налегна. Можеш да го преодолееш, само не се тъпчи с хапчета и не се оставяй на апатията.

5.   Да, номер 4 е прав. Според мен имаш burn out.

Лечението е банално, но ефективно - отпуска, смяна на тапета. Ако не може - поне повече сън.
Дългосрочно - храни се с висококачествена храна - прясно готвено, плодове, зеленчуци, риба, нетлъсто месо, особено червено. За настроение - кафе, черен шоколад.

И най-важното - спорт! Запиши се на фитнес - много е лесно, както и е много тонизиращо. В началото е трудно да се свикне, но като си редовен, усещаш, как духа ти се повдига. При физическо натоварване се отделят ендорфини, хормони на щастието.
Спри цигари и алкохол.
Отиди на масаж, на СПА.
Не забравяй и редовния секс. Много е важно, ако нямаш приятелка или жена - имаш поне една ръка (надявам се).

И горе главата! На всеки се е случвало, изплува се, но си обърни внимание. Обичай себе си, тялото си и си почивай повечко.

Лаура