Споделена история от Здраве

СПИН -възможно ли е ??
Здравейте имах полов контакт през началото на май месец с човек за когото не бях сигурна и страшно много се замислих за СПИН..

Възможно ли е да имам.. четох на много места, че симптомите са като на грип и аз края на юли месец когато бях на морето се разболях, настинах по скоро първоначално, но не се пазих и се доразболях та като се прибрах в моя град отидох на лекар и ми каза, че е ангина (имам много чувствителни сливици, и винаги първо там ме удря).. но симптомите бяха единствено болката в гърлото и нищо повече и нищо общо с другите симптоми, за които четох..

Кажете според вас да се притеснявам ли и ако да къде мога да се изследвам? :)

Коментари

1.   Просто си направи изследвания. Така е невъзможно да се каже.

2.   Във всеки областен град в Риокоз изследват и то безплатно и анонимно. Но самата ангина, без температура и подуване на лимфни възли или физическо състояние не са симптоми на заразяване с ХИВ. За ваше успокоение се изследвайте, и аз така преди с проститутка по късно прекарах няколко настинки и то продължителни с чак давеща кашлица, която се оказа алергична, а теста в риокоз беше отрицателен, бях се притеснил доста. Но доктора ми каза, че самата кашлица или болка в гърлото не са симптоми на болеста, има други неща. На мен ми се случи точно 15 дни след акта, но тогава се изкъпах и излязох навън неизсушен и аз не съм се пазел след това. Ползахте ли кондом. Не правете току така секс с непознати, но в същото време шанса да уцелиш болен не е голям.

3.   В България серопозитивните са около 80-100 човека, ако не се лъжа-шанса да си правила секс с точно един от тях е доста малък-не се панирай :)

4.   Нищо ти няма, в България болните от СПИН са едва няколко хиляди. Шанса да си уцелила точно такъв е почти нулев.

5.   МОЛЯ? Не мога да повярвам, че ти казват такива глупости по-горе -
единия мисли, че са само 100 човека болните в БГ, а другия смята, че от няколко хиляди няма шанс да ти се падне на тебе.
Ами хайде направи проста сметка - ако от 7 милиона българи махнеш 1 милион деца, 2-3 милиона от старото поколение - то се оказва, че регистрирани болни има 1 на по-малко от 1000 от останалите. РЕГИСТРИРАНИ обаче! Всеки един от тях е спал с 10-20 човека, доста от които са носители без да го знаят и го предават на нови и нови. И така рискът нараства прогресивно...
Между другото рискът от папилома вирус е доста по-висок и също не е за пренебрегване като сериозни последици.

Зарежете го тоя случаен секс, бе хора :///, КАКВО РЕАЛНО ВИ НОСИ???

6.   Добре, номер 5. А като ги разделиш на 2, понеже има мъже и жени и едва ли е спала с жена, шанса става 1:2000. Това значи, че ако го направи 2000 пъти тогава би трябвало да е хванала спин, но само от веднъж е мнооого малко вероятно.

7.   Като студент по медицина, 5-ти курс мога да те уверя, че СПИН нямаш. Или поне в споменатите симптоми на ангина. Синдроми на СПИН се проявяват от 1-ва до 2-ра седмица след половия акт. Те са изразени като лека настинка, която отшумява за няколко дена. Следващите симптоми се проявяват от 1-вата до 3-тата година след заразяването.

8.   Здравей,
Аз два пъти пред живота съм имал подобни терзания като теб и съм достатъчно информиран. Най - новите тестове, с които работят безплатните центрове за изследване на Спин, откриват Хив след 45-тия ден и се прави потвърдителен тест след 3 месец. Има много редки случаи до 6 месец да е инкубационния период. При теб са минали 6 месеца, направи си в тези анонимни центрове тест. Адресите на цетровете и интересни неща от форума може да намериш в
aidsbg.info. Чудя се на студента по медицина как може да е некомпетентен или как може така да ги обучават - заразеният с хив може да няма никакви симптови първите години, само 40% от заразените имат някакви симптови. Освен тест за хив, трябва да си направиш тестове за хламидия, гонорея, сифилис, уреаплазми, микоплазми, трихомони и хепатит Б, това в частни лаборатории. За генитален херпес, ако нямаш симптоми не прави, резултатите от тестовете не са достоверни винаги. В България са регистрирани около 1500 човека носители на Хив, според някои учени са към 15-20 000 хиляди реално заразените.