Споделена история от Здраве

Аз съм на 13 години и имам проблем с пениса
Здравейте аз съм на 13 години и имам проблем с пениса най отгоре на пениса имам нещо като розова дебела кожа и при ерекция под нея ми се вижда главата на пениса но не може да излезе. Ако знаете какъв е проблема ми моля кажете ми и ми помогнете какво да кажа на родителите си. Благодаря отсега.

Коментари

1.   Еми аз си мисля че трябва да кажеш на родителите си, защото доколкото разбрах не можеш да си забелиш главичката на пениса т.е. кожичката ти е слепена, а това нещо се отстранява чрез много лека операцийка. Познавам доста хора, който са имали същия проблем и да знаеш, че хич не е опасно, но е хубаво да ти го забелят по оперативен път.

2.   Е какво да кажеш или казваш какво ти е или си оптиваш при личния лекар и искаш направление за специалист от там доктора ще почне да ти упорства защо и какво но на него не му влиза толква в работа и си зимаш направление и спеца ще ти каже точно какво ти е и какви мерки да вземеш.

3.   Споко пич и аз бях така като малък не можех да го забелвам, но с времето сичко се оправи... Но опитвай се лека полека да го направиш, ако не става кажи на родителите си (няма от какво да се притесняваш).. Защото все пак това е важно за хигиената ти, а и за пълноценния ти полов живот по нататъка!

4.   здравеите и аз имам подобен проблем и аз съм на 13 години, значи като пениса се обели и се покаже главичката и виждам от едната част, че самата кожа тази дето се дърпа назад е леко залепнала за главичката. това проблем ли е? моля кажете ми че се страхувам да нямам някоя болест?

5.   Приятел, 1 мой френд таака и се чуди дали ще моце при условие, че има твоя проблем...

6.   Mросто отиди на лекар

7.   Слагай запетай!!!
А по темата - кажи на ваште и отивай на лекар

8.   И аз така бях доскоро...

9.   До номер 4
И аз имах този проблем , не е нищо сериозно и аз съм на 13 просто отидох на лекар. Отлепиха ги , дръпнаха кожата от главата и ми сложиха крем. Но това стана , защото не миех добре ( само до половината махах кожата докато се къпех , а и много мастурбирах...

10.   А бе и на мене неми се показва главата ама ко ти пука отиваш и е.еш момичето така:) пак става кво от тва...

11.   На мен такова нещо не ми се е случвало никога, и дай Боже да не се случва никому. На 15 години съм и пенисът ми е напълно нормален. Нищо особено не съм забелязвал досега, абе всичко си е наред.. Но по твоя проблем - мисля, че трябва да кажеш на родителите си (ако вече не си казал), или най-добре да отидеш на лекар. Не се срамувай, лекарите са за това.. Питаш ли се те през целия си живот на лекари, колко пениса са виждали и колко гърди.. ехеее :D Не се отчайвай. Само напред. :))

12.   Еи на по 15 години сте и много му разбирате обаче.. големи спцеиалисти сте бе

13.   Да ви питам... на 12 години съм и не мога да си забеля главичката какво да правя

14.   Номер 13, чакай!
Вземи си възелин или бебешко олио от аптеката и почни с него внимателно да се забелваш. Малко по малко го забелваш всеки път повечко...Под влияние на хормоните,ще почне кожата да се променя. Някой беше писал горе, че го забелвал под душа и така малко по малко...пробвай и ти. Ако на 13 още не става, кажи на баща си, отиваш на лекар, леко цепят кожичката и си готов! (това не е обрязване, само леко се цепва...)но пробвай сам първо малко по малко....

15.   Трябва да го забели на лекар, иначе само едно погрепно движение и за няколко скеунди край с пениса, и ще се налага да го отрежат! Сам не праеи това! Деликатно място е

16.   15, я не плаши детето! Най-много да му се цепне кожичката и да прокърви, да го отведат на лекар и да го обрежат - какво отрязване на пениса бълнуваш!!! Ужасен си, това е едно 12 г. дете, ти го плашиш с такива глупости!

17.   Кожичката около главата на пениса трябва да бъде добре забелена или премахната, това че е премахната не ви прави други, по цял свят кожичката се премахва още в бебешка възраст независимо от религията.

А при тези, които се е получило слепване по една или друга причина, най добре идете на лекар обезателно, защото могат да се получат възпаления и замърсявания, 10 искам да ти кажа, че незабелена главичка е грозна гледка и въшния вид е много важен за да си атрактивен сред момите, още повече за да не и докараш някое замърсяване и на момата :).

Обичайното състояние на един пенис във възбудена форма е с ясно показваща се главичка, ако има кожичка при миене винаги да се издърпва докрай за максимална хигиена.

19.   На мен също ми е така аз съм на 13 но ме е страх дали това ще попречи на уголемяването?

22.   И при мен беше така когато бях на 10, сега съм на 13. Та тогава като се къпех си го забелвах колкото може и за месец се оправи, но може би при мен не е било толкова зле. С менструабирането и ще се порави

23.   Здравейте аз искам да попитам на 15 съм също не мога да забеля главичката и при допир на главичката усещам лека болка. Та въпросът ми е мога ли да го премахна по някакъв начин дори с хапче инжекция или нещо друго или трябва да казвам на родителите си. И ако се доведе до операция колко може да струва.

24.   Болката идва от силна чувствителност или леко възпаление, номер 23. Ако не можеш да се забелиш - пробвай малко по малко всеки път под душа с душ гел (най-добре за бебета). При мастурбация пробвай също малко по малко, но ползвай задължително смазка. Не се оправя с хапчета, а с леко цепване на кожичката, което може да се направи от уролог в кабинета му с местна упойка (като при зъболекар). Не струва нищо, ако си здравно осигурен, а ти като си под 18 г. си. Просто отиди при личния си лекар и искай направление за уролог. Не ти трябва позволение от родител, но е добре да споделиш с баща си. Не занимавай жени от семейството си - това си е мъжка работа. Ако имаш някой мъж-родина, близък приятел - сподели и го вземи за утеха и морална подкрепа, но иначе може и сам Ако ли не - просто с направлението при уролог и клъц - много леко те кръцкат и НЕ СИ ОБРЯЗАН, не личи после. БЕЗПЛАТНО Е, но може да ти предпишат медикаменти или да трябва да платиш консумативи, но не е много вероятно, защото си под 18 г. ...но питай предварително за евентуални разходи.

25.   Надявам се в бъдеще Земята да се оправи и вече да няма омраза, злоба, гняв, насилие, богохулства (дори като негодувание, нетърпение, отчаяние, отегчение и т. н), изтезания, безработица, лоши прояви, болести и прочие лоши неща между хора (в хора) и прочие - а да има добър и щастлив живот за хората и добър шанс за всеки човек. На света му трябва любов, мир и доброта (и да се промени положително - от лошите крайности до които е стигнал)! Според мен: света трябва да върви към положителни промени и вече да няма войни, конфликти, геноцид/и (над) човек и/или хора, убийства, побои, самоубийства, насилия /в филми, романи, сериали и т. н/, черен и/или лош хумор /примерно с - педераси /изнасилвания (над) тях и въобще и т. н/включително още от детска възраст, импотентни мъже и прочие/, вражди, вулгарни думи, и нищо лошо на Земята. Дано по-скоро света се оправи и промени към добро - аз желая свят без страдание, насилие и въобще без всякакви лоши неща!! Надявам се по-скоро света да се оправи и промени към добро : и отново хората по света да имат добра работа; добър и щастлив живот и т. н!! Ще напиша нещо на друга тема: хората нямаме право да призоваваме (да се смеем и така нататък) за кастрации на хора и така нататък, стерилизация (насилствена и т. н), изнасилвания (и/или съвети и/или заплахи за тях- било анални на мъже и така нататък) на хора и т. н, убийства, самоубийства, войни, вражди, омраза, влизане и/или ходене на хора при психиатри (и/или техните психични и т. н проблеми), побои, удари по тялото, кавги и/или спорове, геноцид над нации от хора, заплахи с оръжие и/или думи (дори казани на шега) и т. н-дори показани в филми, сериали и т. н- това е моето мнение! Няма доказателство, че изнасилвача и физически зрав (а може и да е осъден несправедливо, а реално да е невинен)- би повторил това свое престъпление). Може би само съд може да решава присъдите за всеки човек и т. н. Хората нямаме право да призоваваме за -влизане в болници (вземане на лекарства- било психиатрични и т. н)- било психиатрии и т. н (ходене на лекар/и - било психиатри и т. н).... На света му трябва да се промени положително- от лошите крайности до които е стигнал), аз не желая изтезания, жестокости, бой, насилия, пошлост, вулгарност, лоши неща, трафиканти на каквото и да е, и т. н-които неща не трябва да съществуват в един добър и възстановен свят (на което се надявам скоро да стане със Земята)....

27.   И аз съм така, на 15 съм а не мога да си забеля главичката.
И аз незнаех какво да правя