Споделена история от Здраве

Бялото течение дали е причина да не мога да забременея?
А искам да питам бялото течение може ли да е причина за да не мога да забременея, ходих на гинеколог и ми приписа клостилбегит и арилин рапид, моля отговорете важно е за мен? И правим опити от 1г. и 8мс. някъде за бебче, но имах бяло течение, но като използвах свещите и ми мина...

Коментари

1.   При някои двойки става веднага, при др по-бавно. И двата случая се считат за нормални. Сд докторите до 2г. опити е нормално.
След това можете да си направите изследвания. Първо мъжът, по-лесно е-тр да направи само спермограма. Ако е ок, твой ред е.

Предполагам знаеш, че периода на зачеване е много кратък, доколкото си спомням 12, или 24 часа... Купувай си тестове за овулация. Правете тогава секс, като е желателно преди това да е имало въздържане от около 3 дни. Има и др "методи", които сигурно знаеш и прилагаш.

Нямаш причини за притеснение за 1.8г.

Ел

3.   Направете си и двамата изследвания. Сподели с гинеколога за неуспешните опити. Изчислявай си овулацията. По принцип зависи от какво е било бялото течение и дали си се изчистила напълно. Но в възможно и то да е причина. Не питай тук, няма как без преглед да се установи защо не забременяваш. Може и в приятелят ти да е проблема.

4.   Извинявай, обаче Всяка втора жена има бяло течение

5.   Важното е да се установи от какво е течението-ако е от възпаление на маточните тръби, има вероятност да са срастнали. Не искам да те плаша, не ме разбрай погрешно. Просто те съветвам при най-малкото притеснение да настояваш за по-обстойни прегледи. Не знам дали знаеш, но с направление към гинеколог можеш да си направиш и преглед с един уред, ще го нарека "вътрешен ехограф", защото не му знам името. Тънък е като писалка и с него правят вътрешен преглед на яйчниците, матката, тръбите. Искам да кажа да настояваш да ти обръщат вниманието, което заслужаваш, иначе гледат на теб като на някакъв навлек, дошъл да им развали спокойствието, докато редят пасианс на служебните си компютри. После те преглеждат, нищо не ти казват, изпращат те с рецепта с 2-3 лекарства, плюс някой витамин и считат работата за свършена.
Бъди спокойна и не превръщай бебето в идея фикс.

6.   Еми по принцип и той си прави изследвания и аз при него всичко било наред, а при мен ми каза гинеколожката че имам само бяло течение и ми приписа свещи и хапчета за овулация. За това питам да не би бялото течение да е една от причините, мерси че ми отговори :)))))