Споделена история от Здраве

Липса на чувството за глад
Здравейте.. Пише ви момиче на 14 години.. Може да во прозвучи глупаво, но това което искам да ви споделя е че от месеци насам нямям никакво чувство за глад.

Не ми липсва апетит.. апетита си го имам.. ако искам мога да изяждам много големи количества.. Наскоро се опидах да издържа цял де без да ям нищо и пак не огладнях и не мисля, че това е нормално.. На мен това не ми пречи даже много се радвам, че тъкмо ще отслабна. Това, което ме притеснявя е че много хора са ми казвали, че това може да се дължи на някакво заболяване, освен това го четох и в итернет и това мого ме притеснява.. Знам че не сте лекари но ако някой е имал подобен проблем и се е справил с него ще съм му много благодарна ако сподели, но дори и да не стие имали нямя лошо до си кажете мнението.. :)

Коментари

1.   Цял един ден!? Щото аз съм го докарвал до 28 дни - първите 14 на дестилирана, а останалите на изворна вода. След това 14 дни на плодови сокове, 14 на плодове, 28 на плодове и зеленчуци и още 28 на сурова храна.

http://www. otkrovenia-bg. info/articles. php? lng=bg&pg=819

Дано да имаш търпението да го дочетеш до края.

2.   Щом имаш апетит, липсата на глад да не те тревожи.

3.   Аз го имам този проблем. Мога да издържа цял ден без да ям и пак няма да усешам глад.

4.   Има индиец, който не е ял от 10 години, кара го на фото-синтеза. Освен това има 3000 души като него (живеещи на фотосинтеза). Не е болка за умиране ;)

5.   Един ден не е много, и аз съм издържал до 1 седмица без да ям, след което 1 седмица на по 1-2 парчета плод на ден и после още 2-3 седмици "захранване" както го описа номер 1. Тия заболявания, които казваш (анорексия и други подобни), те са ако нямаш апетит или повръщаш след като си яла и такива неща. След като си ядеш нормално, да не ти пука - това че можеш И да не ядеш е само в твоя полза!

Кубрат

6.   Не се опитвай да гладуваш, може да стане нещо лошо.. може да ти се появи язва или гастрит..

7.   Прав/а си не трябва.. но аз не гладувам, аз не огладнявям изобщо..

8.   Човек трябва да се храни само когато е гладен. Слушай тялото си. То най-добре ще ти каже кога да ядеш и кога не.

10.   От автора: Мерси за съвета, но ако аз тръгна да слушав тялото си и да чакам да огладнеятрадбва няколкко дена да не вкусам нищо.. именно там е проблема че не чувствам глад..

12.   Не усещам глад и жажда от 2 месеца.. Цял ден нищо да не хапна не усещам глад.. На какъв лекар трябва да отида и някой знае ли причината

13.   Аз пък съм точно на обратно.Винаги съм гладна.Даже изпадам в паника от глад.Ето и тази вечер исках лека вечерям.но пак ядох много.Имам наднормено тегло и винаги съм гладна.Май тялото ми казва ,че не иска толкова храна,но аз не мога да не ям.Та ми се иска да съм като теб.Да съм здрава и да ям по малко.А пък за тези които не ядат по няколко дни и се чувстват добре ,направо им завиждам.Веднъж реших да опитам лунната диета.Пих вода до около 2часа след обяд и ми стана лошо.Едвам се свестих.Искам да ям по малко,но не мога.

14.   Здравейте! Не усещам глад от 4 - 5 месеца. Виждам, че има и други със същия проблем, някой оправил ли се е и ако да как?

15.   Вярвай ми това положение е по - добре. Много е гадно да не усещаш чувство за глад, нищо не ти се яде, а когато ядеш не ти е вкусно :(

16.   Кефи се че не изпитваш глад, как ти завиждам.

17.   Всеки си мисли, че на дргугия му е по добре. Не знам, кое е по добре, но май е важно да си здрав. Аз с
постоянен глад си докарах много проблеми. Наднормено тегло болки в стомаха които в момента не мога да излекувам, хроничен колит, базед, Постоянно неспокойство иииии панически атаки. Та ако си здрав/а'се радвай. Аз съм дебела от този глад.

18.   Нз дали съм здрава, там е проблема, че може и да е някакво заболяване затова се притеснявам, че не усещам глад. Ще отида на лекар най - добре да ме прегледа

19.   До 18 .
Сподели с лекар притесненията ти..Аз съм ходилка даже на психиатър за липсата ми на ситост,но споиред него съм о.к.Да ама съм дебела и гладна и това за мен не е о.к.Пожелавам ти да си здрава,да се чувстваш дообре и да си с нормални килограми .

20.   Благодаря! И аз ти пожелавам някой ден да постигнеш желаните килограми и форма :)

21.   И при мен има намален апетит, загуба на тегло и пот. нижено либидо, да не кажа и никакво а съм само на 25.

22.   Ако някой е оправил проблема, , не усещам глад" да ми отговори как ще съм му много благодарен!

23.   Аз усещам че съм гладен но го усещам като болка когато почна да ям имам чувството че съм се наял... Едно лято като работех физическа работа си бях супер като почнах училище чувставото за нужда от храна пак изчезна. Когато бях малък в децката ни даваха попара с водя без дори мляко. Беше отвратителна и повръщах учителите специално за мен си носеха хляб и сол да ям. От тогава нещата са така. Бях припаднал от глад и точно тогава си пукнах ръката.