Споделена история от Здраве

Късо гемче или не ?
Като за начало привет на всички. Няма да споменавам име, на 16 години съм и мисля, че имам малко проблемче с гемчето.

Преди години се бях заглеждал за такъв проблем, защото когато имам ерекция, не можеше да се забелва главичката и то въобще. С времето този проблем отмина главичката започна да се забелва в надървено състояние, но не мога да го забеля докрай, смисъл главичката се забелва, но когато опитам да го забеля надолу, една "юздичка" отдолу на главата започва да ме боли.

Малко е неприятно, та въпроса ми е това проблем ли, ще ми пречи ли при полов контакт и дали трябва да се намеси специалист. Не ме е срам да кажа на баща си, просто не искам да избързвам преди да съм сигурен, че трябва да се намеси лекар. Очаквам адекватни отговори, благодаря на тези който ще се отзоват. :))

Коментари

1.   Искам да добавя нещо към темата си, ако имам проблем в което не се съмнявам, ще ми кажете ли към кого трябва да се обърна. Мисля първо да отида сам. Кажете ми ясно и кратко. След като отида при личната си лекарка, какво направление трябва да поискам и т/н. Надявам се да сте ме разбрали.

2.   Здрасти, трябва да потърсиш направление за уролог. Той ще прецени, какво ти има.

3.   Tи детствен ли си още защото като малък и аз имах такъв проблем и ходих на уролог и се оправи... и сега пак е така не се забелва до край... ако си детствен като мен значи няма проблем :) след изгубването на детственоста се оправя :)

4.   Номер 3, толкова събрана неграмотност не бях виждал отдавна... Първо не се казва деТствен, а деВствен, и второ проблема на автора няма нищо общо с девствеността. Тва не е като при жените да те "отворят" и да ти късат разни ципи... И не, проблемът няма да се реши от само себе си когато почнеш да правиш секс. Така че моля те спешно се образовай в нета по тия въпроси и най-вече недей да объркваш другите хора!

Авторе, това при тебе само по себе си не е проблем, дължината на гемчето е различна при всеки мъж, точно както и дължината на пениса, формата и т. н. Но може да стане проблем, ако е прекомерно късо гемчето и твърде много се опъва по време на мастурбация или секс. Ако само с малко е по-късо от "нормалното", не е проблем. Но щом преди не си можел да забелваш, значи най-вероятно наистина е прекалено късо. Какви са въпросните проблеми, които могат да се получат, е описано в други теми, най-добре виж например тук: http://spodeli. net/7/story-21068. html

Това което е описано там с фимозата е едно ВЪЗМОЖНО последствие от късия френулум, но не е задължително да се случи. (И обратно, за фимозата има и други причини освен къс френулум, но това е друга тема. ) Дали при теб е в такова състояние, че да се очаква да има усложнения, било то фимоза или нещо друго, това най-добре може да го прецени уролог, след като види на живо за какво става дума. Той ще ти каже и дали има нужда/смисъл да се оперира или не, дали сега или да се изчака и т. н.

Във всеки случай дори да не е абсолютно необходимо, не е лоша идея да ти удължат гемчето и да можеш да забелваш по-надолу, защото точно по кожата непосредствено под главичката (която остава "скрита", когато ти е късо гемчето) е най-чустввителното място на целия пенис, по-чувствително от самата главичка. Когато то се "открие" и мастурбацията, и особено след това секса стават невъобразимо по-яки, отколкото когато е скрито на руло отдолу :)

Така че бягай при личната за направление за уролог, преди това погледни в нета за добър уролог в твоя район. Дали ще кажеш на вашите си е твое решение, най-късно ако трябва да те оперират ще трябва да им кажеш, преди това както искаш.

5.   Благодаря много на отзовалите се. И без това имам ходене в болницата, ще мина през личната за едно направление. Живи и здрави.

6.   Добре сега въпроса ми е дали мога да разкъсам нормално гемче понеже момичето ми не беше много влажно и беше девствена дали може и с нормално гемче да съм прекалил и да съм го разранил. И ако ми е нормално гемчето трябва ли да използвам лубрикант за да не го разеанявам или трябва да е по-влажна

7.   Значи вариантите са ти два. Обрязване на кожата или може да подходиш към бавен инвазивен крем който ще ти ти помогне да отпусне кожата но до колкото знам тези кремове струват майка си и баща си затова най-добрия вариант е да резнеш тази кожа и плюсовете са че ще имаш сексуален контакт без никакъв дискомфорт и от хигиенна гледна точка ще си на 6 :)